Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miselka007
11. júl 2015

Dalsia torticka do zbierky.. veelmi rychle pecenie nakolko objednavka bola vcera vecer a dnes na vecer som ju odovzdavala 🙂 Piskota,broskynovo mascarpone krem a na vrchu nektarinky zaliate zele

denisak77
11. júl 2015

Zdravím vás.Písala som minulý týždeň ,že už nepečiem ,ale dala som sa ukecať. Sľúbila som známej niekedy dávnejšie ,že ak budem doma a nikoho iného nezoženie ,tak jej upečiem.A zrejme ani nehľadala,vedela aká som blbá a dám sa ukecať.Poslala mi dve fotky so žabkami jednu od Lorny a druhú od Zuzky Koštekovej.No super,kto by už tieto dve panie 😀 skopíroval .Ja určite nie,tak som si to spravila po svojom 😀 a ešte k tomu neznášm presne do bodky kopírovať .Budúci týždeň má svokra 60 tku ,tak by sa mi tiež asi patrilo čo to ukuchtiť,či ? 😀

mysiatkoo
11. júl 2015

cafte baby... vikendova pre nasu skolacku a jej naj kamosku ... a hura dospavat 😅

elamaslakova
12. júl 2015

@denisak77 nádherná tortička
@mysiatkoo nádherná tortička

sanym
12. júl 2015

Ahojte. Tortičky tu pridávam len raz ročne - pečieme spolu s mužom len na narodeniny našich detí. Ale sledujem vás často, všetky ste strašne šikovné. 🙂 Možno inšpirujeme menej šikovné a menej skúsené tortičkárky - dielo nemusí byť dokonalé, ale tá radosť v detských očiach za tú námahu stojí. 🙂

antenka1
12. júl 2015

@denisak77 tak ta je kuzelnaaaa 😉
@mysiatkoo no co ti poviem - dokonalaaaa. Jak ti tam ta babika dokaze na tych spagetkach stat, to nepochopím 😀

antenka1
12. júl 2015

@adrika202 zenska jedna perfektne 😉. A hned mam aj dve otázky. Čo je to za podnos na tej prvej. Je perfektny. A tie krabice su odkiaľ. Presne take by sa mi hodili ked davam deckam do škôlky mafinky
Dakujeeem.

adrika202
12. júl 2015

@antenka1 dakujem 🙂 podnos pod svadobkou je zrkadlo 🙂 dodala si nevesta ,brala si sklenára a cely sweet bar mali na zrkadlách 😀 a krabice su z natoru.sk 🙂 🙂

adrika202
12. júl 2015

@denisak77 nadherna tortička,krasne farby 🙂

@mysiatkoo dokonalosť ako stále 🙂

lucula73
12. júl 2015

ahojte kočky,som dlhšie nič nepiekla a teraz som sa dala nahovoriť,upiekla som jednu a teraz chcú všetci ovocné,musím to stopnúť,neplanujem začať piecť 🙂

saska2208
12. júl 2015

Baby je tu nejaka aj z okolia Trnavy? Potrebovala by som marcipanovu tortu. Ďakujem

peciemslaskou
12. júl 2015

Cukráročky,k vašim sladkým fešandám pridávam moje

michaela3011
12. júl 2015

zdravim vas a pridavam moje tortuchy 😝 tie mini boli na ochutnavku 😅 tie som robila este minuly mesiac 😅 kedy som mala veeeeela casu a ziadne objednavky 😀 ostatne boli za poslednyh pät dni 😒 som si zamakala popri praci ☹ este aj mojho priatela som zapriahla do pecenia 😀 vsetko som mu navazila, pripravila, rozpisala postup a ajtak upiekol "beton" kym som bola v praci 😠 😀 ta mini s mimonmi bola iba pre nas na doma, taka rychlovka zo zvysneho korpusu a kremu... dala sa rozkrojit iba na dva rezy a jasne, ze som dostala prave tu so zadkom 🙄 😀 😀 😀
dakujem vam za pacitka, ktore som dostala ku poslednym tortam 😵

lvka
12. júl 2015

@michaela3011 nadherne! Posledna top!

michaela3011
12. júl 2015

@lvka dakujem 😵 tu poslednu som robila dnes rano pred odovzdavanim 😅 vcera vecer po praci som na nu uz nemala silu, zaspala som na gauci ani neviem ako... tak som rada, ze sa ti paci 😵 stres je moja verna posila pri tortovani 😀 som dokonca vynasla zlepsovak 😎 pri tych mociarnych raslinach (palka sirokolista), som iba spajgle obalila do floristickej pasky, listy som robila tak, ze som drotik prelepila paskou a ostrihala na konci do spicata 😅 a to hnede je jedina potahovka pouzita na tej raslite 😅 cize uuuuplna rychlovka ako cela torta 😀 udica taktiez 😎 😀

jenie123
12. júl 2015

Ahojte kocky.. Ďakujem za všetky pacitka, ste strasne všetky zlateeee., 🙂🙂 a pridám Vam moje tohtotyzdnovky, je ich trochu viacej 🙂🙂

jenie123
12. júl 2015

@mysiatkoo @denisak77 tie su zlatuckeeee 🙂🙂

jenie123
12. júl 2015

@adrika202 Uzasneeee a tie muffiny su super 🙂
@pristela paradneee 🙂🙂

antenka1
13. júl 2015

@jenie123 tak toto mnozstvo je pre mna absolutne nepochopitelne. Ja pri troch za tyzen uz saliem, nehovoriac o tom, ze sa so mnou doma ani zarubna nerozprava 😀
Pridavam maca svojmu najmensiemu drobcovi. Oslavili sme rocik 🙂

veronkaj
13. júl 2015

prosím Vás kto mi poradí kto robí ganache pod poťah, keď už ju mám urovnanú, a vychladenú celú noc v chladničke - pred poťahovaním treba niečo s tou tortou - niekto píše že potrieť vlažnou vodou? len ked na to budem dávať velvet v tenkej vrstve sa bojím aby sa netopil.. treba alebo netreba stačí len vytiahnuť a nachytať hmotu a potiahnut ? dakujem

antenka1
13. júl 2015

@veronkaj ja potieram vodou. Topit sa nebude, to len tak trosicku aby cokolada nebola uplne suchá. Inak ganazova kralovna je @mysiatkoo alebo @jakelina 🙂

jenie123
13. júl 2015

@antenka1 ten je zlatyyyy.. 🙂🙂 no, bolo ich trosku viacej.. 🙂🙂 ale celkom sa to dalo, ešteže nebolo tak horúco.. Len ta svadobka poschodova ma potrápila a objavilo sa mi par nových šedin 🙂🙂🙂

jakelina
13. júl 2015

@antenka1 já už dávno ne 😀 😀

veronkaj
13. júl 2015

@antenka1 Dakujem moc a keby sa tam dalo pipingel?

jakelina
13. júl 2015

@veronkaj taky potřu tenkou vrstvičkou vody, normálně mašlovačkou silikonovou a potah se netopí neboj 😉

veronkaj
13. júl 2015

@jakelina akurát som písala poštu ,
a nemôžem len napr. pipingelom??? tá voda má byť ako teplá??

dakujem

stebota
13. júl 2015

@antenka1 ako živý perfektný malý sa musel tešiť veľmi.

jakelina
13. júl 2015

@veronkaj voda horká a piping gel jsem nezkoušela, tak nevím 😲 😲

timea7
13. júl 2015

@antenka1 som si normálne mrkla tvoj album, čo som zapochybovala, že ten maco môže byť torta. Si neuveriteľne šikovná!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

miselka007
13. júl 2015

Ahojte maminky,prosim vas piekla ste tu niktora taku tortu ze detska kocka?taka na hranie ze su tam bud cisielka alebo abeceda?Potrebujem len ako inspiraciu.. dakujem 🙂