Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
13. júl 2015

@antenka1 OMG kolko srstiiiiiiiii 😅 ako dlho si pri tom stala ? paradny je... a vsetko naj!
@veronkaj citala som najprv IP, tak odpoved uz mas tam ;)

a este moja nocna ... hrozne su tie chlapske zadania... ani papierova lodicka mi nepresla 😠 😨

nika1985
13. júl 2015

@jenie123 boze to mnozstvo si aj spala prosim Ta ja som povedala ze viac ako 5 s mojimi babami nedam ani keby ma rezali

pppeeetttaaa
13. júl 2015

dievcence pridavam svoje, prve 3 su z minuleho tyzdna a zvysok z tohto..

pppeeetttaaa
13. júl 2015

dievcence nedavno som hladala vypichovacky co su na foto, radili ste mi ze u cinanov maju.. obehala som vsetkych v Nitre, aj eurovky a podobne obchody kde maju cukrarske veci, ale nic som nenasla.. nenasla by sa tu jedna dobra dusa ktora by mi ich kupila a poslala postov? samozrejme peniazky by som poslala na ucet..Prosiiim 🙂

pipka
13. júl 2015

@mysiatkoo ja som normaaalne najprv rozmyyyslala, ze co to na tom boku je, kym mi doslo, ze veslica 😅 😅
hanka tu na to pozera a hovori mi, ze to je motylik, co stratil kridla ale ma dvoje tykadla 😕 😅 😅 😀 😀 😀

mysiatkoo
13. júl 2015

@pipka :D hankin pohlad sa mi paci ... Veru, veslica... Ked som zistila co to je, tak ma az pot oblial... Co uz, na vymyslacky nebol cas..

79zuzana
13. júl 2015

baby, prosim o radu. Dochadza mi fantazia, cim menej peciem, tym menej napadov mam 😖 Mam robit tortu pre manzelov k ich spolocnym narodeninam (31, 39) A vyzdobit si ju mam ako chcem 😝 Nemate prosim nejaku inspiraciu, co take by som im tam mala dat?

evala777
13. júl 2015

ahojte, pridávam zopár svojich....😉

jakelina
13. júl 2015

@79zuzana a má být poschoďová??

79zuzana
13. júl 2015

@jakelina praveze len mala 23cm okruhla

t_fire
13. júl 2015

@dadka212 dobrý deň,prosim vás tú húsenicu ste robili vy?

kiarinka1105
13. júl 2015

@t_fire dadka už tu dlho neni, je neaktívna, bola aj moderátorkou tortičkárok, takže ti asi neodpovie, ale všetky torty ktoré ma v albume sú jej 🙂

pemasinika
13. júl 2015

@lucula73 krásne tortičky, môžem vedieť recept na korpus a plnku?

antenka1
13. júl 2015

@timea7 si zlata dakujeeeem.
@mysiatkoo ja ti ani neviem ako dlho mi to trvalo. Ale urcite som sla spat hlllboko po polnoci 😉

halienka
14. júl 2015

@79zuzana ja som mala robit podobnu pred dvomi tyzdnami, nakoniec som ju musela odvolat kvoli chorobe, ale mala som vymyslenu taku, ze upeciem stvorec, ktory mierne do sikma prekrojim, ale nie tak ze budu dva trojuholniky, ale len mierne sikmo, neviem ci si to vies predstavit. No a na podlozke ich trosku posuniem, aby bol jeden akoby o 2 cm vyssie. Jednu cast som chcela urobit ako damsku krabicu na darcek a druhu ako pansku. Tam kde je spoj som planovala dat kvety. Na kazdu som planovala dat akoze ozdobny stitok s menom a vekom. Take daco sa da spravit aj s okruhlou tortou, tak mozno ti to pomoze🙂

t_fire
14. júl 2015

@kiarinka1105 to je škoda ďakujem

antenka1
14. júl 2015

Povedala som si , ze cele leto nepeciem. Ze ja sa furt dam nahovorit na nejaku "rychlovku " 😠

79zuzana
14. júl 2015

@halienka jej dakujem. To je super napad s tym prekrojenim. Asi to urobim tiez tak ☺

jakelina
14. júl 2015

@79zuzana a nebo nějaké slzy z kulatého korpusu vykrojíš v pohodě 😉

79zuzana
14. júl 2015

@jakelina dakujem ;) tak teraz mam dilemu, napolovicu ci slzy 🙂 Do piatku sa musim rozhodnut ;)

jakelina
14. júl 2015

@79zuzana to nemám ráda, když neřeknou alespoň trochu co by chtěli. Pak je z toho člověk nervní, že se jim to nebude vůbec líbit 😝

79zuzana
14. júl 2015

@jakelina ved prave, teraz som z toho v strese. Raz som tiez tak robila, pani chcela na svoje tusim 33 narodeniny, ze nieco farebne vesele, tak som jej spravila kvietkovu farebnu veselu, ale teda pri preberani sa ona veselo netvarila 😝 Potom vsak objednavala znovu, tak asi sa jej ta torta neskor zapacila 😀 Inak ja strasne stresujem pri kazdej torte ked ju mam odovzdat. Vtedy by som najradsej ani doma nebola ;)

timotejkabrejkova
14. júl 2015

Ahojte baby nebola som tu dlho predlho, le aj tak nechapem ako mozete piect na materskej ja nic nestiham uff. Sesternica ma poprosila o tortu tak idem pre radu. Chce tam mať tanečný par, môžem ho vyrezať aj z smartflex flover a potom to mam dať na špajlu a zapichnuť do torty? Nezlomí sa to bude ti držať? Ďakujem. Jeden večer musím popozerať vaše diela. Malinky rastie ako z vody sme zdraví a to je základ. Držte sa 🙂

lamps
14. júl 2015

@timotejkabrejkova to je super správička 😵 😵 😵 😵 . Tortičku môžeš urobiť presne ako píšeš

jakelina
14. júl 2015

@79zuzana celá já a když si mám říct kolik dort stojí, tak to je další stres 😝 😝 😝

michaela3011
14. júl 2015

@79zuzana @jakelina 😀 😀 😀 😀 kedze som skoro stale v praci, tak u nas 80% tort odovzdava moj priatel 😀 a potom sa ho cely den pytam, ze co hovorili na tortu a ako sa tvarili pri odovzdavani 😀

michaela3011
14. júl 2015

@lokalistin prosimta, mas odskusanu hmotu massa ticino??? 😕 dakujeeem 😉

grasie
14. júl 2015

@antenka1 No Toni, asi si pri ňom pekne cifrovala, kým si ochlipla 😀 ale výsledok stojí za to, drobec musel byť nadšenýý 🙂
@mysiatkoo kráásna, som ju okukovala aj na fb
@denisak77 rozkošnáá 🙂
a aj ostatné kočky, úžasné kúsky ste porobili 🙂

lokalistin
14. júl 2015

@michaela3011 robila som s nou a zda sa mi, ze s nou musis rychlejsie pracovat, lebo vysycha, inak ako white icing

lokalistin
14. júl 2015

@michaela3011 ale rosi sa tak isto