Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaela3011
23. júl 2015

@grasie @jakelina pytala som sa na to, ze aky som mala vlastne dovod plakat 😀 vraj: pretoze som sa fotila az druha pri torte 😀 😀 😀

michaela3011
23. júl 2015

@mimcak mam takyto isty stojan, len 5 poschodovy... no vyuzivam ho iba na cupcakes a malinku torticku davam na vrch... no na tento mesiac chcu po mne tortu a chcu tento stojan kvoli vystuzeniu... lamem si uz aj ja s tym hlavu 😅 rozmyslam, ze do stredu torty vyrezem uzkym tortovym nozom diery ako do melonu 😀 😀 😀

janicka7777
23. júl 2015

ahojte nemáte niektorá fotopostup na kamene ako sa robia okolo jazierka.Niekde som to tu videla,no nepamätám kde.ďakujem pekne

lvka
23. júl 2015

nahotinka 😊

jakelina
23. júl 2015

@janicka7777 dáš si tři pásky různých barev, zamotáš a zamícháš, aby to bylo takové šmouhaté a pak z toho ukrajuješ kousky a děláš kamínky v ruce.

janicka7777
23. júl 2015

@jakelina Ďakujem Ti veľmi pekne.Skúsim to . 🙂

mojmacik
23. júl 2015

baby poprosim nejake inpiracky pre tieto obrazky na ten prvy mi nenaslo nic,ten druhy mam ulozene dve.....ktosi tu robil ten prvy osi nepamatam,,,a tak som dufala,ze ma Masa minie 🙂...modelovat u mna nehrozi 🙂 🙂 🙂

govinda
23. júl 2015

Kočky, viete mi poradiť nejaký biely korpus? Robila som len mramorový a chcem urobiť biely 🙂
A ešte, viem, že som sa to tu už raz pýtala, asi pred 3 mesiacmi, ale nezapísala som si to ☹ Poradíte mi mascarpone krém?

aduskatt
23. júl 2015

@govinda mascarpone krém nájdeš u mňa v blogu🙂

veronikax
23. júl 2015

@govinda ahoj 🙂 Ja velmi rada robim tento korpus 🙂 Je fajne nadychany .. a moze sa hned jest... nemusi torta postat 🙂 NIE JE suchy 🙂)
*** 250 g polohrubej muky, 200 g praskovy cukor, pol kypriaceho prasku, pol cajovej lyzicky sody bikarbony, 150 ml mlieka, 100 ml oleja a 2 vajicka 🙂
*** V jednej miske rozmiesas olej, mlieko, vajcia , cukor a potom pridas vsetko ostatne 🙂 A zmiesas spolu 🙂
pecie sa na 180 stupnoch cca 35 minut 🙂 ... ja uz od 25 minut davam radsej pozor 🙂

chvapilu
24. júl 2015

@jakelina ahoj našla jsem ten odkaz na ganache , poměr 3:1 = 30dkg čokolády na 10ml šlehačky?děkuju http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=425&...

sikag
24. júl 2015

baby vie niekto spravit bielkovy sned do samroliek?

jakelina
24. júl 2015

@chvapilu . Jo vidíš, to jsem tam nepřidávala já, ale moderátorka Dortománie. Tak jsem na to i zapomněla, že to tam je. Jenom mi psala, protože se mě na to každou chvíli někdo ptá, že to tam dá pod mým jménem. Bílou čokoládu 3:1 300 gramů čokolády a 100 ml šlehačky. 😉

jakelina
24. júl 2015

@sikag já ne, ale šlehá se to nějak nad parou

govinda
24. júl 2015

@veronikax
@aduskatt ďakujem dievčatá 🙂

adrika202
24. júl 2015

@mojmacik ja som robila s tym prvym kuk moj album 🙂 alebo tu : https://www.facebook.com/513545412044277/photos...

mojmacik
24. júl 2015

@adrika202 dakujeeeem,vedela som ,ze niekto ju tu robiiiil 🙂

govinda
24. júl 2015

@veronikax ešte otázočky, keď sú tam len 2 vajíčka, bude dostatočne vysoký ten korpus? Budem ho vedieť prekrojiť na dvakrát? Ďakujem

veronikax
24. júl 2015

@govinda ahoj 🙂 Ja som z toho cesta najprv robila len bublaninu 🙂 Bolo jej vela a bola velmi vysoka a cesto fajne vlacne 🙂 potom som si povedala.. ze ked je take fajne cesto .. tak dam polovicnu davku aaa dam do formy na korpus 🙂 Idem odmerat aky mam priemer plechu na korpus... ale cesto mi narastlo tak .. ze som ho mohla na 3 tensie casti rozrezat 🙂 A raz som rozrezala len na 2 casti 🙂 da sa aj aj 🙂

veronikax
24. júl 2015

@govinda priemer mam 25 cm 🙂 Cesto pekne narastie... a nesplasne 🙂

muffinka8
24. júl 2015

Prosím vás baby, nemáte mi niektorá predať takéto tyčinky na ľalie? 😕 😕 Potrebujem na 3 ľalie. Majú ich aj v zopár eshopoch, ale nepoznám ich a neviem ako rýchlo posielajú tovar a potrebujem to na budúci týždeň.
Vďaka.

muffinka8
24. júl 2015

Podľa predlohy. Ale to teplo je desné 😝 😝 všetko sa mi lepilo, trhalo, tieklo ☹ ☹ to horné poschodie vyzerá otrasne, až sa hanbím, úplne sa zdeformovalo keď som ho potiahla, hmota sa trhala 😝 .

lirio
24. júl 2015

@sikag robí sa nad parou, voda v hrnci sa nesmie dotýkať misky, najskôr si do misky dáš bielka a potom kryštálový cukor (na jedno bielko 6-7 g cukru - podľa veľkosti), necháš trošku zohriať bez miešania a potom mixérom vyšľaháš - postupne zvyšovať rýchlosť až bude sneh úplne tuhý (vidno to na okrajoch misky)

veronikax
24. júl 2015

@muffinka8 kraaaasna 🙂 uplne jemnucka praca 🙂 Taky tip tort ... sa mi velmi paci 🙂

govinda
24. júl 2015

@veronikax dakujem, vyskusam 🙂

mirinecka
24. júl 2015

@muffinka8 ja ich mam zlte a hnede www.cukrarocka.sk neviem na kedy presne potrebujes ked objednas do nedele v pondelok ich prevezme kurier. V utorok by si ich mala mat najneskor v stredu ak by nestihal. Myslim ze aj v ostatnych eshopoch cca dva dni

lvka
24. júl 2015

svadobnaaa 🙂

sikag
24. júl 2015

@lirio ja to poznam trosku inak, ale mi to nejak nevyslo na prvy sup 🙂 a praveze sa to nerobi nad parou. ale sneh s cukrom + horuci skoro karamel sa prilieva. taky postup nepoznas?

sikag
24. júl 2015

baby nasla som v BA pravy nugat! kto bude chciet poslem kontakt

muffinka8
24. júl 2015

@mirinecka dakujem. Biele potrebujem.