Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hrablica
3. aug 2015

Jedna jednoduchá vikendova bez potahovania babke na meniny 🙂 🙂

michaela3011
3. aug 2015

@akzuzs tvoje torticky mas tiez pekne 😵 velmi sa mi paci ta smoulinka ako si ju spravila 😵 pekne si sa s tym pohrala 😉 a ked vidim ten sojovy rez 😝 hned mam nanho chut 😀 roky som ho nejedla 😅 a prezrad mi, robila si tie sojove rezy ako roladu??? 😕
a dakujem za mile pismenka 😵

pynty
3. aug 2015

@lamps pekný deń chcem sa spýtať práškové farby riedite alkoholom???

antenka1
3. aug 2015

@akzuzs dakujem. Ved torty mas paradne. Nema ti co byt trapne. Ja sa do ruzi nepustim ani za svet 😉

govinda
3. aug 2015

@akzuzs pekne torticky mas. Tiez som sa ta chcela spytat, ako takto vytvorim "postavicku" na tortu. To sa vyrezava alebo ako na to?

lamps
3. aug 2015

@pynty ja maľujem aj na sucho a keď treba tak aj riedim bielym alkoholom

mojmacik
3. aug 2015

jedna rychlovka (muz prisiel,v piatok o 22.30 z roboty,ze vsak upecies knihu 😕 )...obrazok som dala tlacit dnes 9.30 a po 10tej sla uz prec 🙂 ...skoro som aj odfotit zabudla

evicaka
3. aug 2015

ahojte, po dlhšej prestávke pridávam pár kúskov a idem "laikovať" 🙂 Vaše dielka

mojmacik
3. aug 2015

@evicaka ta provance je uzasnaaaaaaaaaaa ...aka bola vleka? teda priemery a cca kg....a vsetkoooooo,plnka atd...budem vdacna,ufff normalne nemam slov...mna caka na 22.8. ale nie tento styl ,no ukladam snad niekedey do buducna

evicaka
3. aug 2015

@mojmacik ďakujem.... torta mala cca 5,5 kg a priemery 28 cm a vrch asi 20 cm. Náplň šľahačka, mascarpone a sezonne ovocie. Bez poťahovky, len ganache a strieknutá perleťou 🙂

michaela3011
3. aug 2015

@evicaka mas to nadherne 😵 milujem levandule 😀 v kazdej miestnosti v byte ich mame 😅 a vseeeetky z nasej zahrady 😵 ked sme brali pred rokom tu zahradu a videla som tam levandule, tak bolo rozhodnute 😀 😀 😀

moncyh
3. aug 2015

@pristela Ahoj, prosim ta, ako si potahovala tu darcekovu krabicu? najprv bok a potom vrch? ako si dosiahla take rovne veko? rezala si este pred potiahnutim? kraasne dielko 🙂 vdaka za odpoved

evicaka
3. aug 2015

@michaela3011 nápodobne, aj ja ich zbožňujem a pestujem vo veľkom. Už som robila levanduľový extrakt, olejček, všade ich mám rozvešané a konečne som mala príležitosť ich využiť aj na tortu, keďže som ju robila sesternici ako darček. A venček z tej torty mala oslávenkyňa na hlave celú oslavu 🙂

mitena
3. aug 2015
michaela3011
3. aug 2015

@evicaka ak si este nevyskusala, tak urcite vyskusaj dat levandulu do praliniek 😵 chuti to bozsky 🙂 coko a levandula 😵 zaroven ti posielam fotku kde je moja mala sestricka s levandulovym vencekom, ktory sme robili minuly rok ked bola u nas na prazdninach 😵 dufam, ze sa na mna kocky nenahnevate 😅

evicaka
3. aug 2015

@michaela3011 nádhernáááá 🙂

galca
3. aug 2015

Moja prva tortička je to makačka baby obdivujem Vas, ale ja na To nemám. Nie je to take hladke dokonale a to ma veľmi štve ale fotku pridam

michaela3011
3. aug 2015

@galca na to, ze to je prva tak je vazne super!!! 😵 keby si videla moju prvu 😅 😀 😀 😀 castejsim tortickovanim sa postupne zlepsis 😉 ale aj takto to je super 🙂 palec hore 👍😉 klobuk dole 😀

michaela3011
3. aug 2015

@michaela3011 tento rok pride ku mne tiez na prazdniny a zaroven bude mat narodeniny... tak ak dovolis, tak skusime nieco podobne upiect 😵

michaela3011
3. aug 2015

@evicaka pisem sama sebe 🙈 😅 😀 ehmmm... citaj hore prosimta 😀 nad touto spravou 😅

evicaka
3. aug 2015

@michaela3011 jasné... budem rada 🙂

michaela3011
3. aug 2015

pridavam moju jednu z vikendoviek 🙂 dve torty som nefotila... jednu, pretoze som uz raz taku robila a druhu preto, pretoze som nestihla 😀 bola to trojposchodova svadobna a fotograf zo svadby mi slubil, ze ked bude mat hotove fotky, tak mi posle zopar s tortou odomna 😅 tak vam sem capnem aspon tuto jednu 😀 bola tiez svadobna 😅 taka na zelanie... nadiktovana 😀 mala byt v namornicko rockabilly style 😅 😀 😀 😀 ked prisli pre nu a videla som tich potetovanich suhajov, tak mi bolo hned jasne, ze preco takato trafena svadobna torta 😀 no a vlastne, preco nie??? 😅 😀 😀 😀
aaa este vam sem mozem capnut postavicky z tej prvej svadobnej 😀 tiez take na zelanie 😅 zenich mal byt o hlavu mensi... ehm... pretoze aj je o hlavu mensi 😅 😀 a vraj ak by sa mi podarilo tam zakombinovat jeho oblubne pivo, tak by sa velmi potesili... pri odovzdavani aj bolo vidiet ako sa z toho velmi tesili 😀 😀 😀 tak potesili aj mna 😵
ale poviem vam kocky, mala som dost 😅 celkovo to bolo, dalo by sa povedat, osem torticiek 😀 a to vsetko bolo na piatok a sobotu... no stihla som to popri praci a teraz som rada, pretoze mam dovolenkuuuu 😎 a torticky zatial uspesne odmietam 😀 dve robim vlastne pocas dovolenky, no tie uz boli riadne dopredu naplanovane... no buduce pecenie bude az na zaciatok skolskeho roka 😎 na ten den sa mi toho tiez akosi vela nahromadilo 😀 no kupila som si diar a zacinam si vsetko zapisovat 😅 sikovna to vec, musim vam napisat 😀
nech vam to pecie a dakujem za predchadzajuce pacitka 😵

stebota
4. aug 2015

@galca ta torticka je ako prvá úúúúúúúúúžasná ja by som popracovala iba na tej jednotke 😀 😀 😀 😀 😀

stebota
4. aug 2015

@evicaka tá cokoladova je perfektnáááááááááá horšie je to stou mojou pekne si sa s nou pohrala ☹

evicaka
4. aug 2015

@stebota ďakujem..... aj ja mám ešte medzery, nepodarila sa mi tak ako som si predstavovala 🙂

mitena
4. aug 2015
blancagon
4. aug 2015

@adrika202 ktorá to je tá odfláknutá?asi si zabudla hodiť obrázok 😲 su krásne všetky!!!

blancagon
4. aug 2015

@79zuzana recept ma ten krém by potešil aj mna. 😉

79zuzana
4. aug 2015

@blancagon krem robim len obycajny vajickovy slahany nad parou ☺

stebota
4. aug 2015

@mysiatkoo ahoj ty asi často robievaš ganache pozerám postup že rady na korpusy a krémy a ty tam píšeš že:no pomer som dodržala ale nevedela som že to má ísť do chladničky a ja že čo to netuhne a už som múúúúúúúdra dakujem aj ked som to prečítala neskoro skúsim znova ak máš ešte neaké rady sem s nimi ono to potom stuhlo ale už sa mi to nedalo vyrovnať diki 😉