• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. januára 2017 
Jedna jednoduchá vikendova bez potahovania babke na meniny :slight_smile: :slight_smile:
3. aug 2015 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@akzuzs tvoje torticky mas tiez pekne :dizzy_face: velmi sa mi paci ta smoulinka ako si ju spravila :dizzy_face: pekne si sa s tym pohrala :wink: a ked vidim ten sojovy rez :stuck_out_tongue_closed_eyes: hned mam nanho chut :grinning: roky som ho nejedla :sweat_smile: a prezrad mi, robila si tie sojove rezy ako roladu??? :confused:
a dakujem za mile pismenka :dizzy_face:
3. aug 2015 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps pekný deń chcem sa spýtať práškové farby riedite alkoholom???
3. aug 2015 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akzuzs dakujem. Ved torty mas paradne. Nema ti co byt trapne. Ja sa do ruzi nepustim ani za svet :wink:
3. aug 2015 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akzuzs pekne torticky mas. Tiez som sa ta chcela spytat, ako takto vytvorim "postavicku" na tortu. To sa vyrezava alebo ako na to?
3. aug 2015 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pynty ja maľujem aj na sucho a keď treba tak aj riedim bielym alkoholom
3. aug 2015 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jedna rychlovka (muz prisiel,v piatok o 22.30 z roboty,ze vsak upecies knihu :confused: )...obrazok som dala tlacit dnes 9.30 a po 10tej sla uz prec :slight_smile: ...skoro som aj odfotit zabudla
3. aug 2015 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (25)
ahojte, po dlhšej prestávke pridávam pár kúskov a idem "laikovať" :slight_smile: Vaše dielka
3. aug 2015 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@evicaka ta provance je uzasnaaaaaaaaaaa ...aka bola vleka? teda priemery a cca kg....a vsetkoooooo,plnka atd...budem vdacna,ufff normalne nemam slov...mna caka na 22.8. ale nie tento styl ,no ukladam snad niekedey do buducna
3. aug 2015 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mojmacik ďakujem.... torta mala cca 5,5 kg a priemery 28 cm a vrch asi 20 cm. Náplň šľahačka, mascarpone a sezonne ovocie. Bez poťahovky, len ganache a strieknutá perleťou :slight_smile:
3. aug 2015 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@evicaka mas to nadherne :dizzy_face: milujem levandule :grinning: v kazdej miestnosti v byte ich mame :sweat_smile: a vseeeetky z nasej zahrady :dizzy_face: ked sme brali pred rokom tu zahradu a videla som tam levandule, tak bolo rozhodnute :grinning: :grinning: :grinning:
3. aug 2015 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela Ahoj, prosim ta, ako si potahovala tu darcekovu krabicu? najprv bok a potom vrch? ako si dosiahla take rovne veko? rezala si este pred potiahnutim? kraasne dielko :slight_smile: vdaka za odpoved
3. aug 2015 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 nápodobne, aj ja ich zbožňujem a pestujem vo veľkom. Už som robila levanduľový extrakt, olejček, všade ich mám rozvešané a konečne som mala príležitosť ich využiť aj na tortu, keďže som ju robila sesternici ako darček. A venček z tej torty mala oslávenkyňa na hlave celú oslavu :slight_smile:
3. aug 2015 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
3. aug 2015 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@evicaka ak si este nevyskusala, tak urcite vyskusaj dat levandulu do praliniek :dizzy_face: chuti to bozsky :slight_smile: coko a levandula :dizzy_face: zaroven ti posielam fotku kde je moja mala sestricka s levandulovym vencekom, ktory sme robili minuly rok ked bola u nas na prazdninach :dizzy_face: dufam, ze sa na mna kocky nenahnevate :sweat_smile:
3. aug 2015 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@michaela3011 nádhernáááá :slight_smile:
3. aug 2015 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja prva tortička je to makačka baby obdivujem Vas, ale ja na To nemám. Nie je to take hladke dokonale a to ma veľmi štve ale fotku pridam
3. aug 2015 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
@galca na to, ze to je prva tak je vazne super!!! :dizzy_face: keby si videla moju prvu :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: castejsim tortickovanim sa postupne zlepsis :wink: ale aj takto to je super :slight_smile: palec hore :thumbsup::wink: klobuk dole :grinning:
3. aug 2015 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@michaela3011 tento rok pride ku mne tiez na prazdniny a zaroven bude mat narodeniny... tak ak dovolis, tak skusime nieco podobne upiect :dizzy_face:
3. aug 2015 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evicaka pisem sama sebe :see_no_evil: :sweat_smile: :grinning: ehmmm... citaj hore prosimta :grinning: nad touto spravou :sweat_smile:
3. aug 2015 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 jasné... budem rada :slight_smile:
3. aug 2015 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridavam moju jednu z vikendoviek :slight_smile: dve torty som nefotila... jednu, pretoze som uz raz taku robila a druhu preto, pretoze som nestihla :grinning: bola to trojposchodova svadobna a fotograf zo svadby mi slubil, ze ked bude mat hotove fotky, tak mi posle zopar s tortou odomna :sweat_smile: tak vam sem capnem aspon tuto jednu :grinning: bola tiez svadobna :sweat_smile: taka na zelanie... nadiktovana :grinning: mala byt v namornicko rockabilly style :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: ked prisli pre nu a videla som tich potetovanich suhajov, tak mi bolo hned jasne, ze preco takato trafena svadobna torta :grinning: no a vlastne, preco nie??? :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
aaa este vam sem mozem capnut postavicky z tej prvej svadobnej :grinning: tiez take na zelanie :sweat_smile: zenich mal byt o hlavu mensi... ehm... pretoze aj je o hlavu mensi :sweat_smile: :grinning: a vraj ak by sa mi podarilo tam zakombinovat jeho oblubne pivo, tak by sa velmi potesili... pri odovzdavani aj bolo vidiet ako sa z toho velmi tesili :grinning: :grinning: :grinning: tak potesili aj mna :dizzy_face:
ale poviem vam kocky, mala som dost :sweat_smile: celkovo to bolo, dalo by sa povedat, osem torticiek :grinning: a to vsetko bolo na piatok a sobotu... no stihla som to popri praci a teraz som rada, pretoze mam dovolenkuuuu :sunglasses: a torticky zatial uspesne odmietam :grinning: dve robim vlastne pocas dovolenky, no tie uz boli riadne dopredu naplanovane... no buduce pecenie bude az na zaciatok skolskeho roka :sunglasses: na ten den sa mi toho tiez akosi vela nahromadilo :grinning: no kupila som si diar a zacinam si vsetko zapisovat :sweat_smile: sikovna to vec, musim vam napisat :grinning:
nech vam to pecie a dakujem za predchadzajuce pacitka :dizzy_face:
3. aug 2015 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (21)
@galca ta torticka je ako prvá úúúúúúúúúžasná ja by som popracovala iba na tej jednotke :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. aug 2015 o 07:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evicaka tá cokoladova je perfektnáááááááááá horšie je to stou mojou pekne si sa s nou pohrala :frowning2:
4. aug 2015 o 07:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stebota ďakujem..... aj ja mám ešte medzery, nepodarila sa mi tak ako som si predstavovala :slight_smile:
4. aug 2015 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. aug 2015 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (30)
@adrika202 ktorá to je tá odfláknutá?asi si zabudla hodiť obrázok :astonished: su krásne všetky!!!
4. aug 2015 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@79zuzana recept ma ten krém by potešil aj mna. :wink:
4. aug 2015 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blancagon krem robim len obycajny vajickovy slahany nad parou :relaxed:
4. aug 2015 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo ahoj ty asi často robievaš ganache pozerám postup že rady na korpusy a krémy a ty tam píšeš že:no pomer som dodržala ale nevedela som že to má ísť do chladničky a ja že čo to netuhne a už som múúúúúúúdra dakujem aj ked som to prečítala neskoro skúsim znova ak máš ešte neaké rady sem s nimi ono to potom stuhlo ale už sa mi to nedalo vyrovnať diki :wink:
4. aug 2015 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok