Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stebota
7. aug 2015

@jaja32 ahoj ja robim v 1 šľahačkovej smotane rozpustím čokoládu z lidla varovu+125g masla cukor podla chuti niekedy nedavam alebo je dobra aj táto: nutelu 125g+125g masla+rozpusťiť 100g čokolády varovej a pridať do toho je paradna neviem či som pomohla množstvo závisí od toho kolko krat chceš plniť toto je na 1 plat 😉 😉 😉

jaja32
7. aug 2015

@stebota dakujem 😉 , pomohla si mi urcite.

jakelina
7. aug 2015

@ludkas31 v shopech prodávají i obarvené, tak si objednej. Nebo koupit barvičky a obarvit si sama.

ella48
7. aug 2015

ahojte, chcela by som sa vas spýtať, koľko by ste zobrali za takúto svadobnú tortičku, akurát som dostala ponuku takúto spraviť a neviem, koľko si pýtať. Má to byť pre 60 hostí. Bude to jediná na svadbe a také niečo s hoblinami som nikdy nerobila a ani neviem ako také hobliny vyrobím. Ďakujem 🙂

ludkas31
7. aug 2015

@jakelina farbim si sama ale potrebujem velmi sytu farbu a smartflex som nenasla farbeny...len ine znacky :(

jakelina
7. aug 2015

@ludkas31 aha, tak já nikdy nehledala, jenom když objednávám hmotu, tak tam vidívám i ty barevné, všechno si barvím sama i syté barvy, stačí mít extra gelovou barvu a nabarví krásně, ale i ty obyčejné co mám, tak není problém. Tak jedině zkus koupit i jinou značku, když není Smartflex a vyzkoušej.

chvapilu
7. aug 2015

ahoj dnešní,téma vůbec neznám tak snad se bude líbit a potěší,přeji krásný víkend

grasie
7. aug 2015

helou dámy 🙂
moja druhá hlavná svadobná, či vydarená, o tom nie som úplne presvedčená, bo mala vyzerať kapánek inak, ale v tomto teple som rada, že vôbec nejaká torta spod mojich rúk vzišla, bo také, že položím fondán na tortu a ani nestihnem vziať žehličku, už sa bok odrthne, to som si pri nej zažila niekoľko krát 😖
aj chaloši počerní od @adrika202 na nej makali jak diví, kvietkovali o dušu, chudáci, tak som ich zmorila, že ešte na obed pospávali, prikladám aj dôkaz 😝 😅

sasettka
7. aug 2015

@grasie 😀 😀 😀 😀 si ma strasno pobavila, si super 😀

lokalistin
7. aug 2015

Ahojte tak moja robotka tento tyzden, ale poviem piect v tejto hitze to je samovrazda

Nechodim sem teraz pravidelne, ale zda sami, ze som uz dlhsie nic odo maya nevidela, prepasla som nieco?

pipka
7. aug 2015

cafte babulky, tak ja po dlllhej dobe pridavam jednu...chuderku, v tomto hice cestovala az na Moravu 😅 😅 ale ze vraj prezila aj chutila 😎 tak snad mi nezavolaju do dvoch dni, ze maju zaludocne problemy 😅 😅

pipka
7. aug 2015

@grasie naaadhera 😎 som sa zasmiala 😅 😀 😀 😀 😀 😀

sticker
8. aug 2015

Krásne tortičky ste popridávali. V tomto horku je to naozaj za trest piecť. Ja som mala len dve, ale našťastie žiadne modelovačky. Bud. tt by som mala modelovať a už teraz sa mi nechce 😝 Tak pridávame moje dve, už len nech si po ne prídu a môžem si toto horko užívať 🙂

jakelina
8. aug 2015

Můj jediný upocený a zase co nejjednodušší. Dnes jdeme gratulovat, tak se tam asi roztečeme. 😝 😝

daniela09
8. aug 2015

z minulého týždňa,s kvetom pre moju babku, len tak pre potešenie.

mojmacik
8. aug 2015

des, des, des tie teplaaa 😕 ...esteze v noci ako tak sa da robit....cez den mi absolutnne bojkotovala aj moja starenka chladnicka,vsetko makke potahovka sa mi pri potahovani roztrhla.....tak trochen spotvoreny mimon BOB s jednym ockom takym ,druhym onakym 😉 🙂 🙂

daniela09
8. aug 2015

600ks, a výslužková torta, hotová tragédia v tých horúčavách.

jakelina
8. aug 2015

@daniela09 ty jsi fakt skvělá s těmi zákusky

nika266
8. aug 2015

Pre muju vnučku

nika266
8. aug 2015

a ešte jena

sasettka
8. aug 2015

Ahojte, tak tu je moj tohtotyzdnovy "porod"... asi kazda z vas viete, co tym myslim 🙂 dalsia svadobka - same mascarpone, poschodia sa lisia len ovocim - cosi cez 12kg

daniela09
8. aug 2015

@jakelina óóó ďakujem, kde ti mám poslať zákusky 😉

camilka54
8. aug 2015

nika226 prosím Ťa, to bábetko na krstinovej tortičke je s marcipánu alebo? A kej hej skade máš takú formičku.Presne take bábo potrebujem na september.Ďakujem. 😎

jakelina
8. aug 2015

@daniela09 Do Opavy 😀 😀 😀

govinda
8. aug 2015

Ženy, nechápem, ako toto v horúčavách robíte 😲 Klobúk dole. Tu je moja jedna zo včera, mala som dosť. V byte 30°C, to sa mi aj ťažko poťahovalo 😠

adrika202
8. aug 2015

teplo vam je dievčatká teplo ?? 😀 😀 😀
tak vam pridam aj ja tohtotýždnovky 🙂 moja mama hovorievala že : ,, komu neni zhora dano , vapatece nekoupí,, a tak som sa ja trubka potila pri tortách ,lebo hoci už som zaradila slovicko nie do mojho slovnika,predsa len ho nedokážem každemu povedať,tak mi treba 🙂 lentilkova podla predlohy malej oslavenkyne ,a tak hoci trochen gýč ,želania sa musia plniť ! 🙂 mimonov aj vlacik som uz robila..a trosku svadobnej recesie ktora ktovie ci nahodou neskoncila ako hlavna svadobna,lebo ked po nu boli ,mi hovorili že hlavan svadobka ( neviem kto robil ) sa uz roztapa a pada 🙂 🙂 majte pekny weeek 🙂

sasettka
8. aug 2015

@adrika202 nechnapem...tu hlavnu nedali do chladnicky, ci co? :-P a torty paraaaada....a ano, je mi teplo! 😀

dush
8. aug 2015

Pre dcerku 🙂

elamaslakova
8. aug 2015

Pridávam práve odovzdanú , ale toto teplo je už neskutočné , všetko sa lepí

aduskatt
8. aug 2015

@ludkas31 akej farby potrebuješ Smartflex a na kedy?