Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. aug 2015

@lokalistin krásný ho máš 😉

lokalistin
23. aug 2015

@jakelina dakujem

lelec
23. aug 2015

prosim odporucte mi aka je dobra farba chcem robit vedro take plechove

lelec
23. aug 2015

Dnes robim tortu tak som zvedava aka bude po naplneni a rozkrojeni

jakelina
23. aug 2015

@lelec jakou myslíš barvu?? Na potah??
Korpusy já nikdy nebarvím, nedokázala bych to sníst s tolika barvami. Tak tam neporadím, ale běžně se to barví gelovkou.

michaela3011
23. aug 2015

zienky pridavam sem moje tohtovikendove 😅 som rada, ze som to vlastne zvladla 😀 cely tyzden som robila a ja hlupa som si nabrala na vikend tolko toriet 😅 este k tomu mi odisiel mixer 😠 a seklo ma v krizoch 😒 no zvladla som to bez placu tento krat 😅 😀 😀 😀 motivovala som sa tym, ze na september nezoberiem ani jednu tortu!!! 😎 😀
a este sa vam musim pochvalit, ze co sa mi prihodilo pocas dovolenky 😅 😀 vecer o 18:00 mi volaju, ze ci si mozu o 19:30 prist pre tortu 😀 pozeram jak tela na nove vrata, ze aku tortu 😅 som na nich uuuuplne zabudla 😅 no nastastie to rozdychali a dohodli sme sa, ze im ju osobne doveziem na dalsi den rano... celu noc som nespala a vypekala a modelovala 😀 tortu som ani nefotila 😅 v tom strese ma to ani nenapadlo uprimne povedane 😀 a hlavna vec, ze ja som si aj diar kupila kam si siiicko zapisujem 😀

lelec
23. aug 2015

@jakelina ano na potah myslim pouzivam gelove ale je ich vela myslela som znacku

lokalistin
23. aug 2015

@michaela3011 prosim ta tu Schultüte si robila klasika plech a potom uhlopriecku tezala ci ako? mam tiez na september aj minona mam na september aky si mala priemer? dik, vsetky su super, ako vzdy 😉

dush
23. aug 2015

zaaase angry birds

jakelina
23. aug 2015

@lelec já mám od každé značky něco, tak to neporadím. Pokud můžu, tak si kupuji ty extra gelové. 😉

michaela3011
23. aug 2015

@lokalistin dakujeeeeem 😍 na zuckertüte som si upiekla korpus v rafiku, mam taky hranaty nastavitelny... potom som iba vyrezavala... odrezky mam este v chladnicke, tie planujem este zuzitkovat a spravit puncove gulky pre nas 😀 a na mimona som si upiekla dva korpusy o piremere 20cm... obidva boli styri krat prerezane... spodny plat nechavam inak vzdy hrubsi, kedze nesie na sebe obrovsku vahu, tak nech uplne nesplasne 😅

michaela3011
23. aug 2015

@lokalistin toto je on, neni vobec vysoky... no s pomocou papiera na pecenie si ho vzdy zvysim a korpus sa mi pekne vytiahne do vysky 😉 uz ho mam dlhsie, myslim, ze som ho kupovala v Norma alebo v Aldi... vsade maju to iste 😅 dokonca moze byt, ze som ho kupila v Kauflande... tam maju tiez produkty znacky zenker... stal do 10€ 😉 to stredne mozes dat prec odtial 😀 to ani neviem kde mam, kedze to nepouzivam

mojmacik
23. aug 2015

@lokalistin ja napr mimonov robim akoby 2 torty na sebe...spodnu vystuzim,potom na nu polozim druhu polku na tenkej podlozke..aj ked teda krajaju,tak noz prejde len do polovice z vysky ... myslim,ze je to aj prakticke 🙂 ..

mojmacik
23. aug 2015

@lokalistin ja mimonov robim akoby dve torty na sebe,oddelene tenkou podlozkou,v spodnej su vystuze...potom je pekne vysoky a nesplasne 🙂 ...aj pri krajani sa mi to zda prakticke,tei kusy nie su zbytocne vysoke 🙂

lokalistin
23. aug 2015

@michaela3011 ja mam tie rafiky ale 4 doma a toho minona som tiez planovala v 20 piect takze super, dik, len ja ho budem mat ako dve torty, medzi nimi podlozku, kedze to ide dost do vysky
@mojmacik aj ja to tak chcem urobit

elamaslakova
23. aug 2015

@michaela3011 Nádherné tortičky

mimcak
23. aug 2015

kočeny prosím vás ktorá z vás robila tortu s transformermi s jedlými oplátkami,Boli tak nejako dookola nalepené. Syn chce tortu s robotmi a ja ho chcem nahovoriť na také niečo,ale neviem to nikde nájsť. 😝 😖 ☹

mojmacik
23. aug 2015

@lokalistin teraz kukam,ze 2 prispevky..ale blbne mi PC ...a myslaela som si,z mi prispevok zmizol,lebo tam nebol aaaaaaa booool podla vsetkeho 🙂

lokalistin
23. aug 2015

@mojmacik radsej dve tie iste rady ako ziadna 😉

michaela3011
23. aug 2015

@elamaslakova dakujem 😵 idem si teraz aj ja potesit oci s vasimi tortuchami 😵 dlho som tu nebola 🙂

kubrt
23. aug 2015

@dush 🙂 dobrý nápad - jako atlas

stebota
24. aug 2015

@pristela to máš všetko zato že si taká šikovnááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀

stebota
24. aug 2015

@lokalistin ten traktor aj celú tortu som robila podobnú sranda ved uvidiš ked ju pridám 😀 😀

stebota
24. aug 2015

Dievčence a na tú holu tortu neviete poradiť neoschýna to moyem dat korpus a krem hociaký lebo chceli makovú 😕 😕 😕 😕 😕

mimusa94
24. aug 2015

baby potrebujem poradit isem urobit takuto tortu :( ako mam upiect ten spodn diel ked taky velk ani prech nemam aby som si to mejako vyrezala,a hlavne ako vysttizit tortu aby mi nespadla....a ako urobit tie krasne kvietky za kazdu pomoc budem vdacna

stebota
24. aug 2015

@mimusa94 upeč spodok najväčší aký máš a ostatné pispôsobíš veľkosťou do spodného napichaj bambusové tyčinky alebo neaké výstuhy aby ti to udržalo druhé poschodie potom vystužiš druhé poschodie na to stojan naň tretiu tortu myslím že by to malo držať a kvietky neake musíš urobiť ked chceš robiť takú veľkú tortu dúfam že som trochu poradila 😉 😉 😉

sikag
24. aug 2015

tento vikend 2 neskutocne pracne a uplne rovnake torty na 2 rozne svadby 🙂
snad sa mi vecer podari docitat posledne prispevky 🙂

sollange
24. aug 2015

@sikag Prosím ťa to je aká farba poťahovky,ďakujem 😉 😉

sikag
24. aug 2015

@pristela zanet naaaadherne torticky ako vzdy! neviem ktoru skor vychvalit 🙂 ale urcite sprska a ta biela svadobka, originalna, krasna, proste dokonala 🙂
inak na FB si moj velmi zahadny priatel 🙂 ja pri tebe nemam pri tebe ziadne gombiky like, ani ostatne.... asi je cas navstivit nejake IT oddelenie 🙂

sikag
24. aug 2015

@sollange to je jemnucka ivory