Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

haannka
26. aug 2015

Ahojte. Prosim vas neskusal niekto mascarpone plnku ale s cokoladovym salkom a cokoladovym ole pudingom? Co myslite chutilo by to? S lesnym ovocim? Dakujem.

ivcak333
26. aug 2015

Baby jogurtovy krem je lepsie robit so stuzovacom za studena alebo creme ole?
A ked idem robit tortu na plech z troch korpusov, ze dvakrat plnka tak kolko coho potrebujem? 😅

zuuzzz
27. aug 2015

nebude to vyzerat ze sa vnucujem ked dcerke napeciem muffiny na 1.den v skolke?chcem jej ho dako sprijemnit ma trosku strach a asi nebude jedina,vy ste piekli?neviem kolko bude v triede deti ale zo 30 by malo stacit.

grasie
27. aug 2015

@antenka @sikag @pipka jééj stretkooo a mňa nevoláte??? ccc 😕 viem viem, ja som taká vtírka malinká 😝 😅
ako netuším, ako na tom časovo budem, ale tak šak celkom rada by som vás opäť videla 🙂 ak by ste ma teda medzi seba vzali 😵

@pristela omg ty aj z obyčajného mimoňa spravíš dokonalé umelecké dielo, úplne perfketnýý je 😵

grasie
27. aug 2015

@sikag dokonalééé sú tie tvoje tortičky 😵 inak sranda, to si oni vybrali náhodne také rovnaké, či si to ty sama nejako prispôsobila?? ozaj a ivory si farbila ivory gelovkou či nejak inak zmiešavala??
PS. neskúsiš to pozadie nejako pomeniť či nejako viac skontraastovať? bo ti tu dosť splývajú s pozadím

grasie
27. aug 2015

@sikag spätne dočítavam /že prečo ti toľko píšem/ 😝 , no te pic, to s tými zjedenými kvetmi, asi by som už sedela v base za mužo a synovraždu 😝 ale torty ako vždy náádhernéé, krásne čisté 😵 aj mášovská a pirátska perfišnáá 😵
jo a ďakujem za pochvalu k mojej svadobke 🙂 , tak trošku som opozdená 😝
ozaj ako si dávala tie čoko blbinky na tortu?? ja som to mala po celej kuchyni, a asi aj v pišigaťách 😀 , fakt všade to bolo, dávala som ich až na poskladanú tortu /asi poriadna chyba/, poťah mokrý, lepilo sa to všade, šak vlastne jak amatér 😝

@adrika202 ako moja, ešte ťa to nepečenie po dovči neprešlo?? 😝 inak krásne torty, a tá svadobka ti krásne vyšla 😵

adrika202
27. aug 2015

@grasie veru neprešlo a ani tak rychlo neprejde ( už som odmietla minimalne 25 tort ,ludia su urazeny ale to je ich problem ,ja chcem konečne žiiiť a nie byt zabarikadovana večne v kuchyni ,moje dieťa si maximalne uživa ze mam na neho konečne čas a presne pre toto sa k tomu už zrejme nevratim ) ,tento týžden mam len tri ale ani ruru sa mi nechcelo zapnuť večer ... mam tortovania plne zuby ,maximalne 😝 😝 😝

grasie
27. aug 2015

@adrika202 hihi som si myslela, len som si chcela tak priateľsky rypnúť 😅 ale tak toto je správny dôvod 🙂
ty si robila šialené množstvá, ani černoškovia nestíhali, to sa nedá dlhiodobo zlvádať popri práci a rodine, hlavne si to teraz užívaj s krpcom 🙂

adrika202
27. aug 2015

@grasie dakujem ,uživam 🙂veru tri roky zavreta v kuchyni to je max ...rozhodujuce pre mna bolo ked ma zbierali v tescu pri pokladni ,co ma zacalo lamat v kolenach ,lebo vecne v strese a nabehu kvoli tortam ..telo si povedalo dosť 🙂 🙂 hadam si aj chlapa najdem ak mi preskočí z tolkeho volneho času 😀 😀 😀

grasie
27. aug 2015

@adrika202 jejda, to až tak?? nuž dávala si šialené tempo :-/
a chlopa??? no tak to ti veeeľmo želám, a nejakého poriadneho fešného, dobrého a kľudne aj prachatého 🙂

adrika202
27. aug 2015

@grasie heh ..ty si idealistka 😀 😀 😀 takí neexistujuuu 😀 😀 😀

stebota
27. aug 2015

@adrika202 ale čoby hladaj starého mládenca 🙂 🙂

pristela
27. aug 2015

@grasie jaaaaj baby som sa zasmialaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@adrika202 inak stale sa chystam a stale zabudnem 🙄 ti napisat na fb,som mrk tie tvoje dovolenkove fotose a musim ti povedat ze ty tak krasna zenska,no fakt ci sukna ci rifle ci siltka....

adrika202
27. aug 2015

@pristela jaaaaaj čo piješ žena ?? 😀 😀 😀 si ma pobavila teraz 😀 ale dakujeeeeem ,poteší dušicku 😀

grasie
27. aug 2015

@adrika202 kvetka no ale teda @pristela má pravdu pravdúcu, toto treba využiť, spravíme ti inzerát na zoznamke?? 😵 😵 😵alebo @pristela má teraz najnovšie skúsenosti že farmár hľadá ženu 😵 😵 😵

pristela
27. aug 2015

@grasie 😀 😀 😀 😀 😀 maskaaaa 😀 😀 😀

grasie
27. aug 2015

@pristela 😝 😀

pristela
27. aug 2015

baby vkladam aj sem , ted som dokoncila na zajtrajsiu tortu,len neviem co s nou bo pocestuje daleko zrovna cez naj teplo 😠 a oni pak este budu dalej s nou cestovat este dalej... 😕 😕 tak neviem ci im ju nezabalim nejak zvlast, nevypcham abo co ja viem,bo vsak ona furt zije,mnekota jedna 😠
Modelovane ako vzdy zo smartflex velvet

kubrt
27. aug 2015

@nika266 dávala jsem smart velvet a šlo to krásně 🙂

kubrt
27. aug 2015

@pristela úžasná- jako živá 🙂 🙂 🙂 🙂

mima595
27. aug 2015

@pristela - ty si fakt SIKULKA...

haannka
27. aug 2015

Moj mimon...

katarina51
27. aug 2015

@pristela tá svadobná je prekráááásna 😉 😉 😉 😉

lokalistin
27. aug 2015

@pristela aaaaaaaaaaaaaaaaaaach 😍

katarina51
27. aug 2015

@sikag Prekrááásne, vypracované do deailu. Kráásne. Tá sivá farba nemá chybu. To si len čiernu pridala do bielej? alebo je to malované?

stebota
28. aug 2015

@pristela nooooooooooooo že sa to dá takto napodobniť by som neverila úúúúúúúúúúúžasné 😉 😉 😉 😉

pristela
28. aug 2015

Holciny,ze dakujem 😵 😵 😵

sikag
28. aug 2015

@antenka @pipka @grasie tanicka, vsetky nech prijdu co su v ba a okoli alebo sa vedia doviest. ja neviem cas, vsak si povedzte vy, mozeme kludne aj s detmi sa ist na nabrezie vyvalit. ja sa viem prisposobit, aj den aj cas. uz sa na vas tesiiiiim 🤐

@grasie dakujem za poklonu. to s tym pozadim je pravda, mam aj biele, len ja som taka leniva a lava na fotenie, aj zaostrenie aj nastavenie mam zle.... len sa mi s tym nechce velmi prplat, lebo to uz vacsinou s poslednych sil fotim 😀 😀 😀 farbila som ivory gelovkou a nahodou si obe vybrali rovnaku tortu 🙂 ....a veruze tie coko krystaliky boli uplne vsade 😀 😀 😀 ale torta z nich uplna parada!

sikag
28. aug 2015

@pristela boze ten mimon je uplne uzasny. a to nehovorim o tej ariel!!! mat tvoje ruky 🙂 nezabudni na dalsi swap si prosim postavicku 😀 😀 😀 😀 nemusis sa vobec okunat 🙂

stebota
28. aug 2015

Moje tortičky 😉 😉 😉 😉