Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
15. dec 2010

@alionuska jasné.Ja som sa len pýtala aby som bola v obraze.A si mi neodpovedala ako počítaš ked robíš ku tortičkám aj tortu.Tak tortu normálne 10 eur za kilo? 😕

bzucinka2
15. dec 2010

@daducha krasna torticka, ani sa nedivim, ze sa na nu deti tak vrhli 🙂

hejdita
15. dec 2010

@zdenallicka dekuju za kompliment.....ja si to o sobe nemyslim 😀 😀 😀 😀 ale potesilo mne to 😅 😀 🙂 😵 😀 su jenom obycejna holka 😉 😝 😀 😀 😀 😉 🙂

tak a ja sem zistila ze su predortovana 😀 😀 😀 ...zase ale dobre pro mne aspon nepriberu ze??? 😀 😀 😀 😀

petusko
15. dec 2010

baby, ja som dnes prvykrat odmietla zakazku . ale bolo to na 25.12. , mala byt ovocna a zenske torzo v cipkovanom pradle. nechcem stravit stedry den pri torte. je mi tak cudne z toho, ale fakt mi to za to asi nestoji.

a chvalim vsetky nove troticky 🙂 😵

ja na sobotu robim jednu jednoduchu okruhlu 🙂

zdenallicka
15. dec 2010

@hejdita Všichni jsme něčím vyjímeční..🙂

dm1
15. dec 2010

@petusko ja som tiez odmietla medzi sviatkami jednu nechcem od stedrej vecere odbiehat potahovat 😉 . Mam jednu uz len teraz na sobotu a potom volno az do 8.1 😎

zdenallicka
15. dec 2010

A já mám na 23.12. a na 29.12..:)

petusko
15. dec 2010

na 29.12. mam aj ja jednu, ale to je pre rodinu, takze to beriem a uz predsalen to bude ine, budem mat viac casu a kludu. a keby bola aj na toho 23, aj to by som brala. lebo by som ju spravila predtym. ale hento sa mi vazne nechcelo. snad sa baba neurazila .

daniz
15. dec 2010

@zdenallicka perfektné figúrky 😵 😵 😵 . Babky ja mám poslednú na 23.12. a to len preto, že je pre mm kolegu pre vnučku na 5 rokov, viac nepečiem. A teraz na 17.12. mám vol. loptu mikasa. Tak som zvedvá...

daniz
15. dec 2010

Mne sa nedá dostať na TOM ani vám či?? ☹ ☹

zdenallicka
15. dec 2010

@daniz Děkuji..🙂

zlatat
15. dec 2010

ahojte, chválim všetky nové tortičky, sú prekrásne.

@petusko Ja mám jednu tortu na 24.12. - tú som nemala srdce odmietnuť, lebo je pre chlapčeka, ktorý je celiatik a nesmie ani vajíčka a bolo mi ho tak ľúto, keď mi jeho mamina povedala, že už niekoľko rokov nejedol žiadnu tortu ... no a chceli aj na Silvestra, ale tú som už odmietla - vlastne aj keby som chcela, tak by osm nemohla, lebo ideme k našim na východ, takže do 8.1. budem mať oddych od toriet. Ešte medzi sviatkami budem mať jednu ďakovnú pre ockovho kamoša, lebo mi daroval tie vzorované maliarske valčeky a nič za ne nechcel, len tortičku, aby videl, ako to vyzerá.

Zajtra idem robiť so simpsonovcami - už ich mám hotových, len tortičku upiecť mi treba, ale to začnem až zajtra, lebo si prídu pre ňu v sobotu doobedu
@daniz mne sa dá dostať na TOM

maca77
15. dec 2010

@zlatat to bude pre toho chlapčeka asi najkrajší darček, keĎ konečne bude mať tortu pre seba 😵

... ja mám jednu na 26.12. ... pre svokra lebo má 60-tku .... a ešte je aj Štefan ... ale netuším kedy ju budem vlastne robiť 😒 piecť korpusy 24-teho večer? to bude dosť blbé 😝

petusko
15. dec 2010

@zlatat to je krasne 😵 to by som ani ja nemala srdce odmietnut.

lawli
15. dec 2010

zas plno pekných tortičiek ste napiekli....
a keď už píšete o tom ,kedy budete piecť ,tak ja to mám úplne naopak 😅 poslednu som mala 9.12. teraz mám voľno a potom to mam dosť perne 30.12. ďalšia 1.1. potom 3.1. 😕 chvíľku na oddych a zas 8.1. a 9.1.
Ale som rada ,že mi to tak vyšlo aspoň sa teraz venujem rodine ,upratovaniu a aj budem mať čas na vianočné pečenie.Trochu pocítim ,že sú vianoce 😵

anibas
15. dec 2010

ja som všetky objednávky zaradom odmietla - mám len na 31.12. - pre dievčatko princeznovskú - teším sa 😵
a dnes som zahnietla 4 cestá na suché pečivo

daniz
16. dec 2010

... no ja musím nastaviť pasce na myši čo chodia vyjedať šuhajdy.. 😀 😀 😀 , a ohrýzať medovníkový stromček 😉 😉 😉

eliska22
16. dec 2010

ahojte kočky...potrebovala by som poradiť...moja dcérka bude mať 1 rok a chcela by som jej upiecť tortu v tvare jednotky...je mi jasné, že to upečiem na plech a vyrežem, ale neviem aký korpus resp. upiecť 3 pláty? a na veľký plech koľko čoho mám dať? lebo ja som zatiaľ piekla len okrúhle tortičky 😅 díky

zdenallicka
16. dec 2010

ELiško, já jsem jedničku pekla a upekla jsem si jenom dva pláty - vyřezala jsem z nich ekonomicky jedničky podle mnou nakreslené šablony a ze zbytků doplnila prostřední patro.. 😉 Pekla jsem ze 4 vajec jeden plát. Jednička měla 3kg.

Akorát ti doporučuju nakreslit si jednodušší šablonku - v tom zlomu u kratší nožky se mi to blbě potahovalo.. zkus třeba něco takového (viz. poslední fotka)

zdenallicka
16. dec 2010

Ekonomicky znamená nevyřezat to vprostřed, ale spíš na krajích, abys pak mohla kouzlit se zbytky...🙂

bzucinka2
16. dec 2010

@petusko ja by som tiez asi odmietla, dobre si urobila, tak si z toho nerob tazku hlavu tie eurace, co by si za nu dostala, by ti nenahradili pokazeny a unaveny vecer :-/
@daniz 😀 😀 😀 ej mysiska, nastastie u nas nema kto jest, nejak este neprisiel na to ako vyjedat, ale aj ked mu dam, tak to nejak nechce, parkrat hrazne a stacilo 🙂

bzucinka2
16. dec 2010

tak komu sa este da, tak si na nas tuknite, dakujeme 🙂
http://www.dojcenskavyziva.sk/soutez_vanocni_na...

dakujeme 🙂

eliska22
16. dec 2010

@zdenallicka ďakujem za cenné rady 😉 potom sem hodím ten môj výtvor...

yamahafazer
16. dec 2010

ja budem robit jednu malu torticku k stedremu dnu mojej dcerke k meninam a este jednu na krst nasemu krsniatku na 26 tak tu musim naplnit na stedry den a potom az svokrovi k narodkam 9,1

lawli
16. dec 2010

Ahoj kočky ,ja som si teraz pripravovala MMF na tie tortičky čo ma čakajú po vianociach a nejak sa mi nedarí spraviť taka sýta červená....už som z toho hotová ☹ ako to robíte vy ? ďakujem za každú odpoveď 😵

alionuska
16. dec 2010

@vinka jaj,asi som ta nepochopila..ano ked robim velku k minitortickam,tak tu ratam kilo 10e. 🙂

zdenallicka
16. dec 2010

Ali, chápu to správně, když si myslím, že minidortíky nevážíš, ale necháš si za ně dát třeba 3 Eura/ks?

zdenallicka
16. dec 2010

A co je u tebe minidortík? Do kila?

anibas
16. dec 2010

@lawli z MMF červenú neurobíš - rozpadne sa ti ☹
môžeš maľovať po povrchu - červená gelovka v alkohole - ale hmotu urob najružovejšiu ako sa dá, aby nepresvitala biela MMF

lawli
16. dec 2010

@anibas ďakujem...presne to sa mi stalo ,nie celkom sa rozpadla ,ale da sa z toho ešet spaviť napr. stred kvetu a pod. no vaľkať to už asi nepojde ☹ ☹ a to budem potrebovať na celú tortu ,tak neviem ako to poriešim 😕
Ja farbím praškovými farbami ,tak som si myslela ,že aspoň gelovkou sa to dá 😅