Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
26. okt 2015

@sikag sikovnicaaaa, po maminke 😵

meo
26. okt 2015

@drahusa2
@milica313 já potahuju většinou pravým marcipánem a je zhruba stejně drahý jako smartflex. Ještě asi před půl rokem byl dokonce levnější. Taky záleží jaké množství kupuješ, větší kýbl vyjde samozřejmě levněji.

nika1985
26. okt 2015

@sikag po kom to dite asi je 😉 sikulka

sticker
26. okt 2015

@sikag Teda malá je veľmi šikovná!!!!! Jablko nepadlo ďaleko od stromu 😉 A Tvoje tortičky sú nádherné 🙂
@nika1985 Už si robila ten krém na muffinky? Mne ostalo mascarpone aj šľahačka tak premýšľam, či to spolu mixnúť a dať na muffinky, len sa teda tiež bojím, že sa to roztečie....
A baby prosím vás, nerada obťažujem, ale nerobili ste niektorá tortu s lebkami? 🙄 Na december mám objednávku pre 5 ročného chlapca čiernu s bielymi lebkami.. Tam sa asi ani nedá nejako experimentovať... Buď budem vyrezávať, alebo oblátka ak taká vôbec je....

nika1985
26. okt 2015

@sticker nerobila zistila som ze hoc aky je dobry ked das stuzovac aj masc. so slahackou a k lepke ja by som si dala vytlacit taketo nemusim najdi lepku hod do zonera urob na celu stranu pekne a daj vytlacit

sticker
26. okt 2015

@nika1985 Ďakujem 🙂 Chcela som ole pridať do toho. A s tými lebkami to vidím tak ako ty 🙂

nika1985
26. okt 2015

@sticker tak ole je istota potom to urcite nepovoli

sasettka
26. okt 2015

@pristela si ma oznacila? som si nevsimla, az teraz citam... a teda, urcite ta to strasne aj po dvoch dnoch zaujima... tak ja otacam na papier na pecenie.. a nemas za co 😀

som tu nebola zas chvilken, min. tyzden som robila 3ks, to preto, lebo som na jednu zabudla, skoro ma slahlo, musela som si to ulahcit, ako sa len dalo... no a este na tuto sobotu som skusila taku vintage svadobku na vystavu v PN, sme sa nejak s @grasie namotali a nakoniec ma nechala v stichu a tvarila sa, ze je chora 😝 😀

mimusa94
27. okt 2015

ženuškyyyy prosim kto uz robil plnku z Creme Patisserie 1liter??? .....mam ju doma a neviem co snou? nejau plnku by som potrebovala :( vie niekto poraditt???? dakujem

lubica773
27. okt 2015

@mimusa94 ja som ju použila namiesto slahacky napr. na pribinacikovy krém alebo na kremes namiesto slahacky

orygynal
27. okt 2015

Dievčatá čo robíte s ganache ako sa s tym, Prosím, pracuje? Dávam na tortu ako klasický maslovy krém a nechám vytuhnut cez noc tortu v chladnicke? Potahujem až ďalší deň? Nikdy som s tym nerobila tak mám dosť obavu ☹... viem iba toľko, že sa roztopia 2 čokolády v jednej smotane 😉

lilla83
27. okt 2015

Je tu maminka z petrzalky, ktora pecie torty na objednavku?

dush
27. okt 2015

taaak tato moja dnesna torta je podla mna vrchol nevkusu 😀 ale co uz.Robena podla predlohy na zelanie

karolinb11
27. okt 2015

dobry den, vedala by mi tu prosim niektora urobit keksiky mimonov? cca 10 kusov by som potrebovala. dakujem

antenka1
27. okt 2015

@sikag ta malovanaaaaa... ze odpadla som. nadhernaaa. A z malej ti rastie maly cernosko 😀 len tak dalej a budes mat postarane o modelovacky 😉
@sasettka kraaaasne. Ty si taaaaaaaak strasne sikovna, vies o tom? 😉

sasettka
28. okt 2015

@antenka1 aaaaaaaaach... trdlo 😝 😀 ale dakujem 😉

antenka1
28. okt 2015

@sasettka sak a nie si? Jasné ze si. 😉 Asi vas s tanickou rozsadim, lebo co uz vy dve stvarate a pridavate... 😎 😀

moschi77
28. okt 2015

Maminky, robim prvykrat plnku s mascarpone a bielou cokoladou. Slahacku s cokoladou som prevalila, dam vychladnut do ruheho dna a potom zajtra to mam aj vymixovat dotuha a potom zaslahat Mascarpone ci ako to ma byt? Prosim, poradte 🙂 Dakujem

sasettka
28. okt 2015

@antenka1 😀 😀 😀 😀 😀 si zabila
ale uz sme rozsadene, na dobu neurcitu nema net v robote, och... ako to bez nej vydrzim 😝
a rovno ju oznacim, nech vidi, ze ju ohovarame @grasie 🙂))

mima595
28. okt 2015

@mimusa94 - ja z nej robim akoze pribinacika....slahacka, kysla smotana + vanilkovy cukor....

nika1985
28. okt 2015

@moschi77 ano presne tak pri slahani slahacky mozes dat stuzovac

stebota
28. okt 2015

Ahojte dievčence konečne som vás dočítala krááásne ste popiekli ja svoje pridám neskôr ešte marodujem ale od 1.11 šup do roboty pekne popečte aby som mala čo pokukať ja ešte pooddychujem 😀 😀 😀 😀

grasie
28. okt 2015

@sasettka @antenka1 že aké ohováračky sa tu dejúú ccc 😝

moschi77
28. okt 2015

@nika1985 Dakujem velmi pekne za radu 🙂 Niekde som citala, ze baby davaju aj Ole...je v tom rodziel, ked by som dala to miesto stuzovaca?

nika1985
28. okt 2015

@moschi77 zmeni ti to chut a ked das ole nemusis varit slahacku predtym. ale ci to potom bude mascarpone zo slahackou hmmm. Skus pockat co poradia baby ja ole pouzivam iba do pribinaka

antenka1
28. okt 2015

@grasie tanicka iba take velice tajné potajme. To len @sasettka nas napraskala 😉 😀

pristela
28. okt 2015

@moschi77 budes mat z toho nie mascarpone plnku ale pribinacikovu len "tazsiu" /na tuky myslim 😀 / aj tak robia holky len to uz je ina plnka nie klasika mascarpone

michaela3011
28. okt 2015

@moschi77 ja som raz robila mascarpone takto: slahacku som uvarila s bielou coko, nechala vychladnut, supla do chladnicky na noc... na druhy den som to vyslahala, mixla to spolu s mascarpone a potom som sa tapla aspon styri krat po cele 😀 zabudla som tam dat stuzovac do slahacky... po piatich minutach co som prevratila celu kuchynu hore nohami, som zistila, ze nemam ziaden stuzovac... a krem sa mi zdal dost riedky... opät som sa vratila k buchaniu po hlave 😀 😀 😀 vsetko bolo narychlo robene a nemala som cas utekat kvoli stuzovacu do obchodu... tak som do kremu supla 1PL vanilkoveho ole 😀 pomohlo to... chut ostala mascarponova 🙂 ta troska ole tomu neuskodila... este mi tu tortu aj vsetci vychvalili 😀 ze bola favoritom na svadbe 😝

michaela3011
28. okt 2015

@moschi77 robila som inak davku z troch slahaciek 😅 😀