Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
4. nov 2015

@nicoletta77 normalne nad tebou premyslam 😀 slahas zltka s kr.cukrom , olejom a vodou ? a potom do toho davas muku, tak ?bo tam je toho tekuteho dost, ci ?

nicoletta77
4. nov 2015

@pristela áno, tak ako je to v popise receptu. A šľahám tiež balónovou metlou. Tak som potom začala robiť tak, že vyšľahám bielka s cukrom, pridám žĺtka, vodu, olej a ručne primiešam múku s práškom do pečiva. Všetky suroviny dodržiavam, len postup som zmenila. Zašpiním len jednu misu a korpus mi pekne vždy narastie.

sticker
4. nov 2015

@nicoletta77 @pristela Ja tú múku robím ručne... A zrovna pri tomto sa to zdalo husté aj mne.. Ale možno to bolo tým množstvom, pretože pri 6-8 vajíčkach je to v pohode 🙂

pipka
4. nov 2015

@sticker presne ten isty problem riesim uz tri dni 😠 🙄 nemam oblubene a neviem sa sem dostat 🙄 🙄

kurnik...napisal uz niekto adminom? sak umrem na neinformovanost, ked sa sem dva dni nedostanem 😅 😅 😀 😀 😀 😝 🙄

pipka
4. nov 2015

@pristela dojdes ty moja v ten piatok...ci co? ako? 😕 😉

pristela
4. nov 2015

@pipka milacik ano , ano jasne , dojdzu , kludne vypekaj 😀 😀 😀 len mosim cas pozret, dnes v noci ti napisem casy a vyberies si :D

sticker
4. nov 2015

@pipka Jani jedine súkromné diskusie mi ostali... Ale obľúbené nie 😒 A na neinformovanosť neumrieš, neboj 😃. Veď žena tvoja ťa poinformuje, keby sa tu riešili témy života a smrti 😀

pipka
4. nov 2015

@pristela no eeešte že som tu temu vyštrachala a napisala ti 😅 sak inak by som hadam stala na tej stanici a cakala...a cakala... 😀 😀 😅 😅 😅

pristela
5. nov 2015

@pipka skuska manzelstva, vies ako to chodi, len som skusala ako ti na tom zalezi a ci sa posnazis 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nika1985
5. nov 2015

Jaj toto bola torta 5x dohadovana pomoc takych ludi milujem ledva som ju dorobila mala vracala z kasla a ja horucka no parada este jedna na nedelu hadam sa dame dokopy.

milica313
5. nov 2015
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

@nika1985 ale zvladla si to to je podstatne 🙂

elamaslakova
5. nov 2015

Dievčence pozdravujem vás, pridávam sem link na prezentáciu a ochutnávku produktov spoločnosti IREKS , akcia sa koná v Martine 12.11.2015 , ak by ste mali záujem tak prídte pozrieť , radi vás tam privitajú . https://www.facebook.com/events/1686438561591138/

michaela3011
5. nov 2015
https://www.youtube.com/watch?v=U0vWFNsgDYg

nieco pre milovnicky modelovania ruziciek 😅 😝 😀 😀 😀

stebota
6. nov 2015

@michaela3011 no super a my sa tu serkame po jednom lupeni 😀 😀 😀 😀

nika266
6. nov 2015

Prave dokovcene,fušku 😝

mirinecka
6. nov 2015

kočky len pre info do zajtra vrátane 8% zľava na celý nákup po splnení podmienok 😉 www.cukrarocka.sk

evulikm
6. nov 2015

Ahojte, chcem sa spýtať, či sa dá dať marcipánový poťah na tortu bez potretia torty rozšľahaným maslom? Dnes robím takúto tortu prvý krát.

andruska80
6. nov 2015

Ahojte, som omylom klikla na túto tému, keďže ja vôbec nepečiem a teda som v nemom úžase, aké kráááásne tortičky. Už listujem asi 20 stranu a fakt kočky, sánka dolu ;)...

jakelina
6. nov 2015

@evulikm a co bys tam místo másla chtěla dát?? Na suchý korpus to nejde, ale můžeš potřít ganache, pokud nechceš máslo. 😉

evulikm
6. nov 2015

@jakelina ďakujem. Ja som len teoreticky uvažovala, že čo by to urobilo bez masla. Pôvodnes som totižto uvažovala, že len povykrajujem písmenká a nejaké ozdoby a tie poukladám na tortu, bez poťahu. Upiekla som tortu z gaštanového pyré, ktorá je bez plnky.

jakelina
6. nov 2015

@evulikm ono se to na suchý korpus nepřilepí, tak to musíš něčím potřít. 😉 Určitě můžeš i jenom tak dát písmenka a ozdoby na dort. Stačí trochu potřít krémem zespodu. Ale pokud chceš celý dort potáhnout, tak ho musíš něčím potřít 😉

denisak77
6. nov 2015

Tento týždeň iba jednáááá.Normálne sa nudím 😀 .

adka092
6. nov 2015

Ahojte babenky pridavam aj ja svoje tortuchy 🙂 .

sticker
6. nov 2015

@denisak77 Krásna tortička 😵 😵 😵
Ja pridávam moju a radšej nekomentujem 😒 Váha 5,6kg

sticker
6. nov 2015

Babule ešte otázka k punčovému korpusu.... Na aký veľký plech je ten recept zo 6 vajec.. Keďže som pri gitare zistila, že z 10 mramor vyšiel len tak tak... Alebo ja neviem... koľko tých plátov je treba do kruhovej formy? Neviem, či to píšem zrozumiteľne 😒

cat
6. nov 2015

Ahojte, ja už takmer vôbec nepečiem, iba vás sledujem a híkam nad tými krásnymi výtvormi 🙂 Ale dnes som musela -pre sesterku, len takú rýchlovku a ..kvety mi robila moja Simča 😎 :

evicaka
6. nov 2015

...moje dve už odovzdané, ale ešte ma toho dosť čaká 🙂

adka092
6. nov 2015

@sticker Preco nekomentujes ??? Aka pekna" ukulele " - mne sa paci 😉 .

sticker
6. nov 2015

@adka092 No, si to vystihla.... toho som sa bála, že to bude vyzerať ako ukulele ☹ Tá gitara je "ritnatá" ako ja 😀 😀 Z nejakej príčiny som sa bála, to urobiť menšie, že bude potom málo torty a tak z toho vzniklo toto 😒

adka092
6. nov 2015

Aha tak ze ty si v podstate chcela aby aj ostatni boli " ritnaty" 😀 😀 - to je jake mile a preto vlastne vznikla tato nadhera 😉 , naozaj je originalna .