Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
8. nov 2015

Ahojte pridavam moju buduci vikend mam volno od tort normalne sa tesim.

chmurkaxy
8. nov 2015

@nika1985 super,ďakujem,si poklad!

nicoletta77
8. nov 2015

Moja čokoládová s mantinelom.

nicoletta77
8. nov 2015

a foto

moicka
8. nov 2015

Ahojte pridavam mojho pavuka. Podmienka bola velke oci a velky usmev. Je to torta pre trojtocne dievcatko 😨 😨 Trosku ina torta pre male dievcatko ale taka bola poziadavka 🙂 🙂 🙂

mysiatkoo
8. nov 2015

caute babizne... konecne nohy vylozene a hura preklikat sa stranami co mi usli ... pridavam svoje vikendovky - zase dlho take nebude ze 3 naraz 😎

anibas
9. nov 2015

@halienka pozri si FB @pristela - podložky si vyrobila sama 😉

stebota
9. nov 2015

Dievčence tortičky na želanie

antenka1
9. nov 2015

@nika1985 ta je chutnaaa 😉. Inak ked som prisla na to , ze sa teším ak nemam v dany tyzden ziadnu tortu tak som si povedala dosť. Ved torty robit predsa milujem. Preto sa tomu venujem. Vzdy to boli naopak. Tesila som sa na to. A tak uz robim len jednu tyzdenne. A opat mam z toho radost. Mavala som aj také ze som s nechutou liezla do kuchyne... a ked sa ku tomu pridalo ze boli deti chore tak konec :-/
@mysiatkoo nadherneee. Ten hokejista nema chybu. Zbožňujem taký vyraz tvare. Kedy sa mne taky podari? 🙂

sticker
9. nov 2015

@stebota Nádherné tortičky 😵

antenka1
9. nov 2015

Moja mimonacka 🙂

silvusinka353
9. nov 2015
Používateľ silvusinka353 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvusinka353.

jéj, mimoni. Naša malá by sa išla za tou tortou zblázniť 🙂

nika1985
9. nov 2015

@antenka1 ja ich robim stale s radostou aj ked to neni to co na zaciatku len teraz mi to tak dobre padlo male chore nespala som co ich dusi ani nepamatam chytila som to od nich a mam aj vela dorabok handmade a tlacia ma terminy tak teraz je to ze fajn ak ked ma uz chytila panika ze co budem akoze koncom tyzdna robit 😀 Neviem ale ja ked mam jednu uz som tak nadstavena nejaka a ze sak jedna stale mam cas a potom nestiham @pristela ma nepustila pozriet ako to robi za tie 4hodky tak ja sa motkam 😀 😀

pristela
9. nov 2015

@nika1985 drahaaaa, ja ked mam jednu alebo dve torty tak mi to trva dlhsie nez ked robim 5tort 😀 😀 😀 a to vazne 😀 mna musi tlacit cas inak sa tu pohybujem ako slimak a vtedy ma to ani nebavi 😝 a hento naposledy trojhodinove bol len extrem raz za cas :D :D vidis, ludia sa poucili a tuto sobotu uz nik neplanovany po tortu nedosiel :D

pristela
9. nov 2015

Baby takze ja tento vikend len dve co bolo super, bo som si mohla ist manzelku do Bratislavy skontrolovat 😀

pristela
9. nov 2015

@nicoletta77 @sticker holky a pre vas , teda hlavne pre nikoletu som fotla v rychlosti vyslahane cesto pred pridanim bielok , miesam balonovou metlou a ked ju dam hore tak mi to cesto takto pomali steka dole , tak neviem ci to je ako u teba Nika , no metla to utiahne v pohode a huste nejak extremne sa mi to nezda 😕 mas aj ty tak ?

sticker
9. nov 2015

@pristela Žanet asi skúsim nabudúce aj ja robotom a nie ručne dávať tú múku. Ale takto nejako to aj mne vyzerá na vareche, keď primiešam múku do žĺtok. 🙂

veselamirka2
9. nov 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

potrebovala by som radu, robite niektora plnku ale nie maslovu? a ak ano tak z coho? 🙂

nika1985
9. nov 2015

@sticker preco pridavas muku rucne ja mam dost ked robim z 12stich vajec a pridavam bielky a nieto este muku by som sa bala ze tam budu hrcky

nika1985
9. nov 2015

@veselamirka2 skoro vsetky robime plnky bez mas teda ak nie vsetko najdes ich v teme dvojke. Su napr. tvarohu,slahacky, mascarpone, zalezi co hladas

sticker
9. nov 2015

@nika1985 No ja ani neviem 😅 😀 Veď sa aj narobím, o to pokoj... Mne sa zdá, že @mysiatkoo tak mala napísané v tom jej postupe na FB.... No a potom, ja mám taký obyčajný robot, tak sa bojím, že sa mi tá metlička poláme 😒

nika1985
9. nov 2015

@sticker ale prosim Ta nepolame neboj ja aj pri starom som supla vsetko iba sneh zvlast kebz si videla v akom stave mam moju metlu uz som pisala aj jeziskovi a ze rovno dve ech sa netoci 2x 😉

pristela
9. nov 2015

@sticker micka treba skusat aj ine nez je kde napisane, a hlavne ulahcovat si to !!! ja nemam ani suroviny rovnakej teploty, vajicka davam rovno z chladnicky. Alebo parizsku ci mascarpone nerobievam na noc do chladnicky, uvarim coko v minime slahacky, odstavim zo sporaka a vylejem do toho studenu slahacku kolko treba a dam chladit na par hod do chladnicky, pripadne dam o jednu menej a prilejem ju az ked slaham a je toho vela co sa da ulahcit a hlavne urychlit , aj coko slahanu nad parou uz zlahcujem 😉 micka cas je vzacny a minut ho na nieco , po com nic nezostane bo sa to zje 😀 je blbost 😉

sticker
9. nov 2015

@pristela No ja som písala, že ja som neskutočný bojko..... 😅 😝 Mne je ľúto, ak musím dačo vyhodiť, vyliať, že sa to nepodarilo.... Lebo viem, že to som svoje peniaze vyhodila a nikto mi to nezaplatí :-P Keďže som len ja a moje dve baby, tak fakt rátam každý cent... Keby vieš, ako stresujem teraz z tej punčovej torty.... Mne sa sníva o pečení, stresujem aj v snoch 😀 Ja neviem, býk by mal byť priebojnejší 😅 😀 Ty si ukážkový príklad býka 😀 😎

sticker
9. nov 2015

@pristela Ale teda tou parížskou si ma dostala 😀 😀 😀

nika1985
9. nov 2015

@sticker tak ale zas musis skusat skus z mala pre vas a uvidis. a puncovej sa neboj je to pohodka drzim prsty

sticker
9. nov 2015

@nika1985 No, ak sa podarí, tak tu v sobotu bude visieť 😀 :D Ja som ju chcela už v lete pre moju mladšiu skúsiť, no ale vieš ako je to pre vlastné dieťa 😀 😀 Bola som rada, že som stihla tú čo mala, nebolo čas skúšať 😀 No a tak si na mňa punčovka jedna počkala 😀

borja
9. nov 2015

ahojte, potrebovala by som poradiť s výberom kuchynského robota - celokovový a čo veľa vydrží.Aký by ste mi odporúčali? Páči sa mi Kenwood kmm063,ale tá cena ma odrádza, preto hľadám niečo lacnejšie ale tiež dobré.

sticker
9. nov 2015

@nika1985 Prosím ťa a ako skoro môžem tú punčovú robiť? Mramor si bežne už v stredu, niekedy aj v utorok večer pripravím, no pri tejto veru neviem.... Moc ďakujem 🙂

pristela
9. nov 2015

@sticker haaa, ty aku pamat mas, ze bycica som 😀 😀 😀 sompresne ako ty , ale uplne , tiez vsetkeho bojim a o chvilku aj v tom druhom budem 😀 😀 len treba ako Nika pise trosku zariskovat trebars na malom , oplati sa ti to potom neskor, budes robit rychlejsie a mozes zobrat o dve torty viac co mas viac financ 😵