• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

10. decembra 2016 
Ahojte dievčence, idem k Vám po radu. Mám zákazku na dobošovú tortu, ktorú som ešte nerobila. :unamused: Poradili by ste mi overený recept? Prešla som ich niekoľko, ale nejaký overený by som privítala. A z koľkých plátov by som ju mala urobiť, aby bola cca 10 cm vysoká? Ďakujem. :sweat_smile:
12. nov 2015 o 22:04  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tento týždeň iba jedna :slight_smile:
12. nov 2015 o 23:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (23)
dnes takato pre svagra :slight_smile:
13. nov 2015 o 17:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to (23)
Peknú sobotu :slight_smile: Pridávam moje dve. Ružová je punčová :slight_smile: Moc ďakujem za psychickú podporu Žanetke a Nike :dizzy_face: Neviem síce,ako chutí, ale na pohľad sa to dalo. Moje baby zahlásili, že aj im musím na narodeniny spraviť punčovú :grinning: No, včera večer, keď už bola torta hotová, som si všimla že mi na jednom mieste vyteká :unamused: Naozaj netuším prečo to začalo až včera. Ešte som ju nechala obmaslovanú celú noc, aby som videla, či niekde tá zálievka nepresakuje a bolo to v pohode :frowning2: Nie je to nejako moc drastické, ale keď som s ňou manipulovala a ten podnos sa prehýbal tak to vidieť. Snáď im to nebude vadiť :unamused: Druhá tortička pre tri osoby, mali byť mimoni a pre babinu nejaký kvietok tak toto z toho vzišlo. :slight_smile:
14. nov 2015 o 09:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to (37)
@sticker krasne su :wink: vidis dala si to v pohode :wink: a ako si ju robila? ja robim ze zalejem, polejem , nalejem a bla bla :grinning: :grinning: posledny korpus nepolievam polozim hore , a dam na par hodin do chladnicky vtedy mi z nej vyteka a ja kuchynskymi papier.utierkami tu stavu utieram, po par hodinach tortu otocim /neobmaslovanu/ tym suchym korpusom dole a zas necham na par hodin v chladnicke/abo noc/ vtedy ta prebytocna stava ak tam este je stecie do toho sucheho korpusu vtedy uz nic netecie, pak obmaslujem :wink:
14. nov 2015 o 10:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@pristela No ja som ju neotočila celú. Polievala som to tak postupne, opatrne, aby bolo všade. Dala som nato vrchný suchý korpus a nechala v chladničku pol dňa + celú noc. Potom som poutierala, čo povytekalo a začala obmaslovávať. Dala na pol dňa do chladničky, potom som ešte dala maslo, kde sa mi zdalo, že je málo a nechala celú noc. A ani kvapka nepretiekla, tak preto ma to prekvapilo, že potiahnutá a toto... Dokonca, keď som ju potiahla, tak bola ešte pol dňa v chladničke a nič :grinning: Tak neviem, čo sa jej znepáčilo :grinning:
14. nov 2015 o 10:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sticker a otocila si ju tym suchym dole po case ? no ono mohlo pustit aj po case bo tam je ten dzem a ten moze prepustat aj neskor ked si najde strbinku
14. nov 2015 o 10:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pristela To som neotočila, takže to je asi ten problém. Keď budem robiť nabudúce otočím. Veď to by ako bolo, že by sa mi to na prvýkrát podarilo :grinning: :grinning: Treba muchy vychytať :slight_smile:
14. nov 2015 o 11:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
moje vikendovky:
na tej poslednej foto je zenska :grinning: :grinning: nahodny obraz po naliati cokolady, sice je nastvana, no ma tvár, oci, nos, usta, vycesane vlasy s drdolom spustene na bok, krk, plecia, hrud, oblecena s vystrihom a kratkym rukavom na ktorom je este aj čipka :wink:
14. nov 2015 o 11:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to (39)
@sticker :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: si mala ist na to logicky, ze preco asi sa dava ten suchy korpus hore ? Ked to neotocis tak bude stale suchy aj ked budu krajat bo zdola sa stava nedostane :grinning: ale bud spokojnaaa, mne prva cela vytiekla a vsetko mozne porobila...to preto som taka mudra bo som sa na svojich chybach ucila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ne ze by som bola taka sikovna bez chyb :rolling_eyes: :rolling_eyes:
14. nov 2015 o 11:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahoj dievčence,poobdivovala som vaše krásne tortičky,teraz pridám moje,také jednoduché bleskovky
14. nov 2015 o 12:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to (24)
@pristela ja tam vidím ešte aj namosúreného chlapa so špicatou bradou a na hlave má klobúk :grinning:
14. nov 2015 o 12:36  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte.Konečne hotovo a zasa som porušila ,že týždenne iba 3 torty :frowning2: .Ale budúci týždeň iba 1 kúsok,tak sa to tak trošku vyrovná :grinning: .
14. nov 2015 o 12:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to (38)
@denisak77 ta včelková je geniální, ale krásné jsou všechny
14. nov 2015 o 17:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
moje dnešné... a dúfam že si konečne oddýchnem :slight_smile:
14. nov 2015 o 18:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to (41)
@evicaka Tak tá poschodová je neskutočná!!!! Nádherné tie kvietky... doslova na ňu čumím s otvorenými ústami... ach. :dizzy_face:
14. nov 2015 o 18:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@sticker ďakujem... potešila si ma :slight_smile:
14. nov 2015 o 18:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evicaka jeej - ty si sa brutalne posunula :wink:

@sticker tiez kvalitativny posun, parada ... a s tym slahanim ti pristela dobre odpisala - nie vsetko musi fungovat kazdemu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@pristela ... a uz nezapries, ze si carodejnica :sweat_smile:
14. nov 2015 o 18:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
a ja pridam zas netortovy prispevok :stuck_out_tongue_closed_eyes: polka keksov hotova, k druhej sa snad dostanem cez tyzden
14. nov 2015 o 18:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to (49)
@mysiatkoo Oooo, ďakujem. Som si to dvakrát musela prečítať, že či si to mne napísala. Ja som zo seba stále nešťastná, lebo neviem kvietky drôtikovať, postavičky mi tiež moc nejdú a o hranách ani nehovorím :grinning: A niekedy, keď vidím tie vaše výtvory, mám chuť prestať robiť torty :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
A tie tvoje keksíky.... To musí byť mravenčia práca..... úplne dokonalé sú... Ani by som ich zjesť nedokázala :dizzy_face:
14. nov 2015 o 18:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
dino torta
14. nov 2015 o 18:43  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (43)
@sticker no ja tam posun jednoznacne vidim a neukecas to :sweat_smile: a o tom mravenceni radsej pomlcim, musela by som pouzit sproste slova na svoju osobu :sweat_smile:
14. nov 2015 o 18:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
ahojte, dakujem za vsetky pacitka a posielam foto mojej prvej trojposchodky :slight_smile: Vsetko bolo na zelanie nevesty a figurky si priniesla sama. Mne osobne by sa pacila bez nich, ale je to nevestina torta :grinning: :grinning: :grinning:
14. nov 2015 o 19:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to (29)
Dievčence pozdravujem vás,, nádherné tortičky ste zase popridávali , niečo úžasné . Ja pridávam jednu moju so stensilom .
14. nov 2015 o 20:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (35)
Ahojte aj ja pridam sem medzi vase krasne torticky moje 2 amaterske ucim sa pomaly :slight_smile:
14. nov 2015 o 20:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
14. nov 2015 o 20:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to (23)
@dush to je zlatý dortík

@mysiatkoo úplně dokonalé, krásné moc :wink:
14. nov 2015 o 22:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@mysiatkoo perfektné,aj ja by som to chcela vedieť takto spraviť.veľmi sa mi páčia takéto keksíky.
14. nov 2015 o 22:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@jakelina ďakujem
14. nov 2015 o 22:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo ďakujem... to áno , posunula som sa, ale kde??? :grinning:
15. nov 2015 o 08:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok