Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nicoletta77
12. nov 2015

Ahojte dievčence, idem k Vám po radu. Mám zákazku na dobošovú tortu, ktorú som ešte nerobila. 😒 Poradili by ste mi overený recept? Prešla som ich niekoľko, ale nejaký overený by som privítala. A z koľkých plátov by som ju mala urobiť, aby bola cca 10 cm vysoká? Ďakujem. 😅

nika266
12. nov 2015

Tento týždeň iba jedna 🙂

lvka
13. nov 2015

dnes takato pre svagra 🙂

sticker
14. nov 2015

Peknú sobotu 🙂 Pridávam moje dve. Ružová je punčová 🙂 Moc ďakujem za psychickú podporu Žanetke a Nike 😵 Neviem síce,ako chutí, ale na pohľad sa to dalo. Moje baby zahlásili, že aj im musím na narodeniny spraviť punčovú 😀 No, včera večer, keď už bola torta hotová, som si všimla že mi na jednom mieste vyteká 😒 Naozaj netuším prečo to začalo až včera. Ešte som ju nechala obmaslovanú celú noc, aby som videla, či niekde tá zálievka nepresakuje a bolo to v pohode ☹ Nie je to nejako moc drastické, ale keď som s ňou manipulovala a ten podnos sa prehýbal tak to vidieť. Snáď im to nebude vadiť 😒 Druhá tortička pre tri osoby, mali byť mimoni a pre babinu nejaký kvietok tak toto z toho vzišlo. 🙂

pristela
14. nov 2015

@sticker krasne su 😉 vidis dala si to v pohode 😉 a ako si ju robila? ja robim ze zalejem, polejem , nalejem a bla bla 😀 😀 posledny korpus nepolievam polozim hore , a dam na par hodin do chladnicky vtedy mi z nej vyteka a ja kuchynskymi papier.utierkami tu stavu utieram, po par hodinach tortu otocim /neobmaslovanu/ tym suchym korpusom dole a zas necham na par hodin v chladnicke/abo noc/ vtedy ta prebytocna stava ak tam este je stecie do toho sucheho korpusu vtedy uz nic netecie, pak obmaslujem 😉

sticker
14. nov 2015

@pristela No ja som ju neotočila celú. Polievala som to tak postupne, opatrne, aby bolo všade. Dala som nato vrchný suchý korpus a nechala v chladničku pol dňa + celú noc. Potom som poutierala, čo povytekalo a začala obmaslovávať. Dala na pol dňa do chladničky, potom som ešte dala maslo, kde sa mi zdalo, že je málo a nechala celú noc. A ani kvapka nepretiekla, tak preto ma to prekvapilo, že potiahnutá a toto... Dokonca, keď som ju potiahla, tak bola ešte pol dňa v chladničke a nič 😀 Tak neviem, čo sa jej znepáčilo 😀

pristela
14. nov 2015

@sticker a otocila si ju tym suchym dole po case ? no ono mohlo pustit aj po case bo tam je ten dzem a ten moze prepustat aj neskor ked si najde strbinku

sticker
14. nov 2015

@pristela To som neotočila, takže to je asi ten problém. Keď budem robiť nabudúce otočím. Veď to by ako bolo, že by sa mi to na prvýkrát podarilo 😀 😀 Treba muchy vychytať 🙂

pristela
14. nov 2015

moje vikendovky:
na tej poslednej foto je zenska 😀 😀 nahodny obraz po naliati cokolady, sice je nastvana, no ma tvár, oci, nos, usta, vycesane vlasy s drdolom spustene na bok, krk, plecia, hrud, oblecena s vystrihom a kratkym rukavom na ktorom je este aj čipka 😉

pristela
14. nov 2015

@sticker 😀 😀 😀 😀 si mala ist na to logicky, ze preco asi sa dava ten suchy korpus hore ? Ked to neotocis tak bude stale suchy aj ked budu krajat bo zdola sa stava nedostane 😀 ale bud spokojnaaa, mne prva cela vytiekla a vsetko mozne porobila...to preto som taka mudra bo som sa na svojich chybach ucila 😀 😀 😀 😀 ne ze by som bola taka sikovna bez chyb 🙄 🙄

peciemslaskou
14. nov 2015

Ahoj dievčence,poobdivovala som vaše krásne tortičky,teraz pridám moje,také jednoduché bleskovky

nicoletta77
14. nov 2015

@pristela ja tam vidím ešte aj namosúreného chlapa so špicatou bradou a na hlave má klobúk 😀

denisak77
14. nov 2015

Ahojte.Konečne hotovo a zasa som porušila ,že týždenne iba 3 torty ☹ .Ale budúci týždeň iba 1 kúsok,tak sa to tak trošku vyrovná 😀 .

jakelina
14. nov 2015

@denisak77 ta včelková je geniální, ale krásné jsou všechny

evicaka
14. nov 2015

moje dnešné... a dúfam že si konečne oddýchnem 🙂

sticker
14. nov 2015

@evicaka Tak tá poschodová je neskutočná!!!! Nádherné tie kvietky... doslova na ňu čumím s otvorenými ústami... ach. 😵

evicaka
14. nov 2015

@sticker ďakujem... potešila si ma 🙂

mysiatkoo
14. nov 2015

@evicaka jeej - ty si sa brutalne posunula 😉

@sticker tiez kvalitativny posun, parada ... a s tym slahanim ti pristela dobre odpisala - nie vsetko musi fungovat kazdemu 😝

@pristela ... a uz nezapries, ze si carodejnica 😅

mysiatkoo
14. nov 2015

a ja pridam zas netortovy prispevok 😝 polka keksov hotova, k druhej sa snad dostanem cez tyzden

sticker
14. nov 2015

@mysiatkoo Oooo, ďakujem. Som si to dvakrát musela prečítať, že či si to mne napísala. Ja som zo seba stále nešťastná, lebo neviem kvietky drôtikovať, postavičky mi tiež moc nejdú a o hranách ani nehovorím 😀 A niekedy, keď vidím tie vaše výtvory, mám chuť prestať robiť torty 😅 😝 .
A tie tvoje keksíky.... To musí byť mravenčia práca..... úplne dokonalé sú... Ani by som ich zjesť nedokázala 😵

dush
14. nov 2015

dino torta

mysiatkoo
14. nov 2015

@sticker no ja tam posun jednoznacne vidim a neukecas to 😅 a o tom mravenceni radsej pomlcim, musela by som pouzit sproste slova na svoju osobu 😅

moicka
14. nov 2015

ahojte, dakujem za vsetky pacitka a posielam foto mojej prvej trojposchodky 🙂 Vsetko bolo na zelanie nevesty a figurky si priniesla sama. Mne osobne by sa pacila bez nich, ale je to nevestina torta 😀 😀 😀

elamaslakova
14. nov 2015

Dievčence pozdravujem vás,, nádherné tortičky ste zase popridávali , niečo úžasné . Ja pridávam jednu moju so stensilom .

tinuskaha
14. nov 2015

Ahojte aj ja pridam sem medzi vase krasne torticky moje 2 amaterske ucim sa pomaly 🙂

tinuskaha
14. nov 2015
jakelina
14. nov 2015

@dush to je zlatý dortík

@mysiatkoo úplně dokonalé, krásné moc 😉

denisak77
14. nov 2015

@mysiatkoo perfektné,aj ja by som to chcela vedieť takto spraviť.veľmi sa mi páčia takéto keksíky.

denisak77
14. nov 2015

@jakelina ďakujem

evicaka
15. nov 2015

@mysiatkoo ďakujem... to áno , posunula som sa, ale kde??? 😀