Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evicaka
17. nov 2015

@gogolienuska ja som dávala viac krát. Akékoľvek kvety obalím do potr. fólie, dám do slamky a šup do torty

pristela
17. nov 2015

@gogolienuska jedle su trebars Sirôtky,minifialky, levandula,klinceky, tekvica,slnecnica a samozrejme ruza...isto iste je ich viac ale ja pamatam z tych lahko dostupnych len tieto 😉

lvka
17. nov 2015

no..vcera cez obed telefonat ze by chceli tortu na dnes...fuuuuu tak ved ok, hovorim, musim vidiet aspon oobrazok 🙂 babule chvilku mi to trvalo ale fakt som prisla na to co to je 🙂)) takto som si poradila...matka Zem v Lilinom podani a potom v mojom 🙂

lamps
17. nov 2015

@lvka super 🙂
@pristela nie si ty náhodou víla? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jachin
17. nov 2015

Baby môžem zafarbiť šľahačkovú plnku gélovou potravinárskou farbou?
A vydržia mi nejaké kvietky na šľahačkovej plnke nejaký čas ( možno pár hodín) na mafinkách? viem že šľahačka a fondán moc nejdu dokopy... 😖

zuzkavit
17. nov 2015
lvka
17. nov 2015

@lamps dakujem 🙂

mysiatkoo
17. nov 2015

@jachin nevydrzia.. Do 5min sa zacne rozpijat farba.

jachin
17. nov 2015

@mysiatkoo vdaka..a také tie kvietky z cukru, čo predávajú v obchodoch alebo z jedlého papiera? to by mohlo vydržať, že?

mysiatkoo
17. nov 2015

@jachin cukrove netusim, s tym som nikdy nic neurobila..a jedly papier nevydrzi tiez, to ti ryxlo zvlhne

mysiatkoo
17. nov 2015

dokeksovanuo

evicaka
17. nov 2015

@mysiatkoo perfektná práca.... ja sa tiež snažím, no ale nič moc ☹ Prosím, ťa ako podklad máš normal cukrovú polevu?

tinuskaha
17. nov 2015

ahojte sladke zienky mala by som k vam prosbu ...poradte prosim nejaku dobru plnku do torty okrem parizskej jogurtovej pribinacikovej a bielej coko s mascarpone ...chcela by som nieco ine overene chutovo fajne..a najlepsie nie moc alebo vobec maslove...aj do IP dakujem vam krasne a nech vam to pecie 😉

mysiatkoo
17. nov 2015

@evicaka ano, klasika ... skusala som aj kupovanu kralovsku glazuru, ale ked robis s 2ma farbami naraz nejake vzory, tak sa strasne rozpija farba - bielkova pekne drzi

evicaka
17. nov 2015

@mysiatkoo no práve.... ja tiež teraz prvý krát skúšam kráľ. glazúru ale asi sa vrátim ku klasike. Som si myslela že si uľahčím prácu, ale figu 😉

gogolienuska
17. nov 2015

@evicaka ďakujem. Super nápad. 😉

antenka1
18. nov 2015

@grasie jeeeee ta masa je chutna. Na zozratie 😀
@mysiatkoo no co ti poviem...sak ty uz vies 😉 a na hodiny sa ani nejdem pytat 🙂

stebota
18. nov 2015

@mysiatkoo odpadávam parááááádna roboticka 😵

stebota
18. nov 2015

@pppeeetttaaa Tie penové krásna robota ako sušíš pláty prosím postup ako pre debila ak môžeš a penis dobrý určite by som ho ja nerobila 😀 😀 😀

mamanikka
18. nov 2015
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

pekna praca, obdivujem to🙂

pristela
18. nov 2015

@tinuskaha parizsku mozes urobit nie len v jednej verzii ale aj s horkou coko, mliecnou, bielou alebo karamelovu, tak isto s gastanovym pyre, slahackove sa daju urobit z cohokolvek- coko tycinky: ladove gastany, kofila, kinder....parizska kavova...ta sa da dat len tak alebo potries korpusy nutelou na to das kavovu slahacku a do nej este banany , mnam , pribinacik ma tiez vela obmien, u nas hodne moc frci jahodovy s jahodovym dzemom aj s kuskami jahod, ked zmenis ovocie mas uplne inu chut nez klasika vanila pribinak... alebo ja lubim hodne aj jednoduche tvaroh so slahackou, višnova"masa"+cista slahacka, jogurtova s bielym jogurtom, tiramisu ..prosto je ich miliooon 😉

tinuskaha
18. nov 2015

@pristela dakujem pekne akurat som dnes nasla s ladovymi gastanmi 😉 dakujem ti velmi pekne asi skusim tu s tou visnovou masou + slahcka

mima595
18. nov 2015

@pristela - a možes dat navod, ako robis slahackovu napr. s kofilou, alebo teda kávovú? len prevaris slahacku tyčinkou, resp. kavou a potom vyslahas? a ci este do toho nieco davas?

pppeeetttaaa
18. nov 2015

@stebota ahoj jej dakujem 🙂 no penove to je u mna tipos bingo.. papier natriem cerou, nastriekam tvar aky potrebujem.. ruru dam vyhriat na mximum.. mam stary plynak a na rure nemam uz sni supne takze dam max.. a potom ked dam plat dovnutra, stiahnem teplotu asi na 120stupnov.. to tipujem lebo vravim stupne tam uz niesu.. a do dvierok strcim varesku aby tam bola asi 1cm medzera.. a asi hodinu susim.. ak sa plat da odlepit z pekaca tak je dobre 🙂 a este skusam ci nieje mokry zospodu.. neviem ci som pomohla stale sa ih ucim robit a nie vzdy s podaria veru..
a ten penis.. no robila som ho prvykrat a naposledy.. aspom dufam ze uz ho nikto nebude pytat.. aj som to chcela zrusit ale aj to srdiecko ruzove bolo pre tych istych tak mi to bolo blbe ze jednu tortu im urobim a druhu nie

pristela
18. nov 2015

@tinuskaha myslim, ze uplne vsetky plnky su v dvojke teme v receptoch 😉
@mima595 presne ako pises, len rozpustis tycinky v slahacke, to iste s kavou, len miesas aby bola uplne rozpustena , nedavam do toho uz nic teda do kavovej este cukor 😀 das to pak vychladit a slahas klasika ako parizsku+stuzovace

govinda
18. nov 2015

Ahojte kočky 🙂 Dlhšie som nepiekla, teda od leta a teraz sa mi to nakopilo 😀
Mám otázočku, koľko mi vydržia nafarbené hmoty? Mám nejaké nafarbené od augusta, môžem ich teraz november - december použiť, alebo už radšej neriskovať?

mima595
19. nov 2015

@pristela - a kolko cukru davas do kavovej na 500 ml? pytam sa preto, lebo mám rastlinnú šľahačku, rozpustila som tam kavu a mne velmi chutí...je taklá príjemne horká...ale uvazujem, ako bude chutit v kombinácii cesto, nutela, plnka + banány....nebude príliš horká?? a ked tam zase dám cukor, nebude presladlá a mdlá??

pristela
19. nov 2015

@mima595 cukor je uplne na tebe kolko lubis predsa 😀

mima595
19. nov 2015

@pristela - veď to...ja kavu pijem uplne bez cukru 😉 😉

ali223
19. nov 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

mnam dala by som si teraz tortu 🙂