• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. decembra 2017 
@murinka, až teď jsem dorazila domů, tak posílám svůj: 250g hl. mouky, 160g másla nebo rostlinného tuku( já používám Heru)1-2 žloutky, 80 moučkovéjo cukru, 1 lžička citronové šťávy, trochu strouhané citronové kůry. peču mezi 150-175°C. do růžova. Vždy se povedli.
17. dec 2010 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@murinka já nevím, tady ten tuk neznám. Já všechno dělám z másla. Taky dávám jenom žloutky. Děti to sní jako sušenky a upeč nové.
17. dec 2010 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chlupy chlup ..:grinning:

17. dec 2010 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka - krásna torta
17. dec 2010 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikanika28 - nádherná marťanslká torta
@bzucinka2 - nádhera!
17. dec 2010 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ludva ja mam tak uz asi 3tt zdobene medovniky s K2 a zatial su ok :slight_smile:
@zdenallicka krasne sa ti podarila, sikulka :slight_smile:
17. dec 2010 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka nádherná torta...
pridávam moju kitty....
18. dec 2010 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sylvia75 rozkosna Kittynka :slight_smile:
18. dec 2010 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meinkonka máš vlhkú špajzu to preto sa to stalo.Ak máš nejaké vetranie z vonku v špajzy tak samozrejme,že je vlhká teraz v zime. :wink:
18. dec 2010 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka dakujem vinka za odpoved. nakoniec som to este nejako upatlala maslom a cukrom, tak to stuhlo. sak aspon bude zvnutra stavnata :grinning: :sweat_smile: . a uz by sa mala podavat na oslave, som zvedava, co mi zakaznicka zavola. vyslo mi z toh toto. a este ta poprosim moja o odpoved otazku, preco sa mi minule koprus krasne takmer do rovna upiekol a teraz mi navrchu praskol a nevybehol mi az uplne ku vrchu stran formy ako minule, ale trosku nizsi a ten mini himalaj a prasko. robim ho podla tvojho receptu, bielka s cukrom, zltka s cukrom atd......, na spodok papier na pecenie, na boky nic, pri 150 stupnoch peciem. hmm?
18. dec 2010 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
18. dec 2010 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridavam svoju poslednu ale zle sa mi robila bolo mi akosi zle som myslela ze ju ani nedorobim.... akoze by to mala byt Dora s opicou aj ked sa to moc nepodoba veru :grinning:
18. dec 2010 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: som vas docitala ja dopozerala torticky, krasne :slight_smile: velmi sa mi pacia martankovia :slight_smile: aj vsetky ostatne :slight_smile:
som rada, ze nie som sama, co odmietla piect cez sviatky. aj ked ta pani sa vraj vyjadrila v style, ze ma uz teda nebude obtazovat :confounded: :rolling_eyes: ja som jej uz piekla, tak teraz ju to asi zaskocilo, ze som povedala nie.

a pridavam tiez moju dnesnu, tak jemne vianocnu :slight_smile: teraz sa budem sustredit len na vianocne pecivo uz :grinning:
18. dec 2010 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

dievčatá prosím vás,koľko mám dať masla na jeden puding uvarený z 350ml mlieka?aby sa mi to nezrazilo :slight_smile:
ďakujem.
@petusko ako si robila tie kvetinkya lístky?od oka? :slight_smile: ...krásne...

a všetky tortičky sú krásnučké :slight_smile:
18. dec 2010 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 vdaka, kvety su robene z hviediciek :sweat_smile: vacsej a mensej. a na listok mam vykrajovacku z obyc. obchodu s domacimi potrebami.
18. dec 2010 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 a na ten krem, ja by som dala tak 1 a pol velkeho masla.
18. dec 2010 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petusko myslíš 250gr a ešte 125? nooo...to aby som si ešte jedno vybrala z chladničky :slight_smile:
až teraz som si všimla,že sú to hviezdičky......to by som zvládla....chcela som to vyskúšať na vianoce :wink:
18. dec 2010 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka
@sylvia75
@meinkonka
@dm1
@petusko
všetky tortičky sú nádherné :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Ja som dnes piekla iba taku rýchlovku pre babku bez poťahovky a aj bez čokolády ,lebo babka nemože moc sladké (hoc sladké má rada :unamused: ) ,tak som jej iba ozdobila tortičku plnku so zdobičkou.... zo zbytkov som zas spravila ,pre moje slniečko žabku ,je to jeho najobľúbenejšie zvieratko a hovorí mu baža :grinning: :grinning: Veľmi sa jej vytešoval :dizzy_face: Nato ,že je to moja prvá 3D torta som spokojná :slight_smile:
18. dec 2010 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meinkonka fúúúúúú tak som teraz bez odpovede.Neviem a priznám sa,že sa to stálo už raz aj mne.Ale prečo neviem. :confused: :confused:
18. dec 2010 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte šikovnice, práve som dorobila tortu pre našu dcérku k narodkám :slight_smile: ale teda vzhľadovo nič moc.... tak hádam aspoň chutiť bude... ale asi skúsim nabudúce z MMF modelovať a hlavne poťahovať, mala som klasický mandľový marcipán a ten asi skôr na plnky a tak, lebo je strašne jemný a mäkký a dosť žltý :slight_smile:
19. dec 2010 o 02:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli super baza :slight_smile:
@beruska.zuzanka pekna, Emke sa urcite pacila tiez :slight_smile:
19. dec 2010 o 08:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 Emke sa ešte len bude páčiť, dnes má jeden rôčik :dizzy_face: :grinning:
19. dec 2010 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beruska.zuzanka tak gratulujeme :slight_smile:
19. dec 2010 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 vďakaaaaaaa, odovzdám :wink:
19. dec 2010 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
19. dec 2010 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ahojte mala bude mat narodky a chcela by som nejaku nadhernu marcipanovu tortu z Bratislavy ale aby mi prezila cestu do talianska...kto robi kde? pripadne foto dolzeite dakujem :dizzy_face: asi na 4.2. by ju bolo treba dakujem
19. dec 2010 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beruska.zuzanka @lawli @petusko @dm1 - nádherné torty
19. dec 2010 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja mám monitor pripravený klávesnicu tiež a už len to poskladať :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bojím sa,že mi to preklopí do zadu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. dec 2010 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana alionuska je z hlohovca a viem,že pečie aj do BA a ona má nenormálne prekrááááááááááásne torty.Sa po s..ieš z jej výberu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Bude z čoho vyberať.Má album na www.tortyodmamy.sk tam má meno asi alenik ak sa nemýlim. :wink:
19. dec 2010 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, nemám čas to tu čítať, bo mám malého drobca, ale neviete mi poradiť? Chcela by som dať malej urobiť marc.tortu a plnenú šľahačkou,príp.parížskym krémom niekomu z Trnavy...Ak by ste o niekom vedeli, poprosila by som o kontakt :wink: ďakujem moc :slight_smile:
19. dec 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok