Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gigi74
10. jan 2016

Akosi som rychlejsie odoslala spravu 🙂 Tu je slubena baletka.

mojmacik
10. jan 2016

@gigi74 nadhernaaaa,jemnaaaa...baletkovskaaaa 🙂

denisak77
10. jan 2016

@haannka presne ti to povedať neviem.Smartflex som zafarbila na ružovo a potom som ešte prachovkami dofarbila,ale prachovky som aj 3 zmiešala ,nie je to jedna farba.Ale ono to aj tak trošku zmenilo farbu na sýtejšiu,keď som už hotovú ružu naparila nad konvicou.

dush
10. jan 2016

dlho som nebola tak dam naraz...

kubrt
11. jan 2016

@mojmacik moje řeč 😉

dush
11. jan 2016

Viete mi niekto poradit mam piect svadobnu tortu a na jednej casti chcu strieborny posyp tento co je na fotke...neviete kde ho kupim?A este sa chcem opytat ci bude dobre drzat na ganache,alebo radsej masl.krem? A este otazka,kolko si pytat za poschodovu svadobnu tortu?Ja torty vazim, pripocitavate si este nieco?Urcite pripocitam posyp...Dakujem za kazdu radu

dush
11. jan 2016

zabudla som na fotku,tu je

dush
11. jan 2016

@lvka ano tiez som len tento jeden nasla...kolko toho asi budem potrebovat?? 🙂

mojmacik
11. jan 2016

@dush ja som niekde tusim na pintereste videla ako to robili,normalne obsypane boky farebnymi cukrovymi konfetami a nastriekane alebo potreteee (tam) zlatou alebo teda tu striebornou farbou..alebo airbushom?...skusim pohladat

mojmacik
11. jan 2016

@dush napr. tu vidno,ze povod,je to farene,len je to teda zafarbene ...ale niekde je aj ukazka ako na to 🙂 http://jennaraecakes.com/cake/chelsea-2/ dokonca ta tvoja fotka je presne tak robena autorka totozna .-)

mojmacik
11. jan 2016

našla našla ja tebja našlaaaa slovami Máše 😀 http://www.cakestudio.ca/stuff.html
@dush

gigi74
11. jan 2016

@dush Velmi pekna torta, drzim palce 🙂
Co sa tyka toho posypu, ja by som to davala asi na maslovy krem. Neviem, ci na ganache to bude pekne drzat a tam su tie boky dost obsypane.

dush
11. jan 2016

@gigi74 Dakujem,nebude uplne taka ista 🙂 a len 3 poschodova.Asi dam tiez maslovy krem.

zazana22
11. jan 2016
Používateľ zazana22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zazana22.

nadherne torty 😉

dush
11. jan 2016

@gigi74 este nahodou nevies kolko baleni si mam obkjednat? http://www.natortu.sk/farebny-cukor/farebny-cuk... 🙂 ja odhadujem 3-4?

zuul
11. jan 2016

Dievcata ahojte, hroooozne po dlhej dobe pridavam aj ja.

zuul
11. jan 2016

Dievcata mozem Vas poprosit o recept na veterniky aj s plnkou? osvedceny... nikdy som ho nerobila a chcela by som pre manzela urobit velky na narodky. dakujem.

stebota
11. jan 2016

@grasie s tej tvojej torty odpadnem waaaau 😵 😵 😵 😵 😵

stebota
11. jan 2016

moje tohtoročné tú na krst som už piekla tak som jej pridala aspoň macíkov čo už ked chceli takú istú 😵

gigi74
11. jan 2016

@dush No, zavisi od toho, ake budu priemery a ake vysoke budu poschodia, ktore budu pokryte tym striebrom. Ale myslim si, ze tie 3 urcite.

dush
11. jan 2016

@gigi74 spodok bude 30cm vyssia...len spodok bude v striebre,vezmem 4 urcite..

erika161
11. jan 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

baby vam to ale pecie 😉

dush
11. jan 2016

@gigi74 este jedna otazka,nastupila som do prace..takze si chcem vsetko nejak casovo usporiadat.Mozem piect korpusy uz utorok a stredu,stvrtok plnit...?Torta je na sobotu,takze ju budem dokoncovat piatok v noci...

pristela
11. jan 2016

@jakelina haaa, no som rychlejsie vlozila nez upravila :D

slivka11
11. jan 2016
Používateľ slivka11 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slivka11.

kocky ja som sa chcela spytat ci nahodou ste nerobili cupcakes a neozdobovali ste ich marcipanom 🙂 rada by som sa trosku inspirovala

ejkula
11. jan 2016

@dush k tomu striebornému cukru : ja som si tento víkend spravila doma vlastný (ani som nevedela, že to ide 😀 ) a veeeeeľmi jednoducho. Môžeš pozrieť fotku mojej torty na predchádzajúcej strane navrchu. Na dvoch kvietkoch mám tiež strieborný cukor. Len som si zmiešala obyčajný kryštálový cukor (jediná chyba - mala som len s malými kryštálikmi) s perleťovou práškovou striebornou farbou a ostalo to krásne zafarbené. Skús doma vyskúšať a nemusíš kupovať hotový 🙂 .

gigi74
11. jan 2016

@dush Drzim palce v praci 🙂
Korpus si mozes kludne upiect v utorok, len ho zabal do folie, aby nevyschol. Plnit mozes vo stvrtok alebo piatok, podla zlozitosti ozdobovania 🙂

ivana_t
11. jan 2016
Používateľ ivana_t je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivana_t.

@ejkula ono sa to nezda ale vela veci sa da doma spravit 🙂

ejkula
11. jan 2016

@ivana_t áno máš pravdu, len na ne treba občas prísť 😀