Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dush
11. jan 2016

@ejkula super nápad,na kvetoch to máš pekné, len neviem ci to bude stačiť aj mne..jedine keby mal cukor väčšie kryštáliky. Ja ten posyp zákaznícke prirátam

ejkula
11. jan 2016

@dush no veď ja som tiež chcela väčšie kryštáliky, len som nemala už čas ísť zháňať "hrubší" cukor 🙂 , ale jasné pokiaľ to prirátaš, tak je to v pohode 🙂

pppeeetttaaa
11. jan 2016

@pristela ahoj Zanetka, uz viac ako hodinu hladam jednu tvoju tortu.. bola do skolky a bol na nej saso a baloniky ak si pamatam.. chcela by som taku upiect ak nevadi.. ale neviem sa k nej dopatrat.. nemohla by si mi poslat fotku prosim? dakujem moooc

pristela
11. jan 2016

@pppeeetttaaa noo u seba v pc som ju nemala sancu najst tak cez fb : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020635... 😉

pppeeetttaaa
11. jan 2016

@pristela jeeej dakujem moc moc moc... a mozem ist pokojne spat 🙂 ja by som hadam ani nezaspala len myslela na to ako vyzerala 🙂)) dakujem a dobru noc

timuss
12. jan 2016

@lamps tá princezná je nádherná..fakt by si mala navrhovať hračky..ja by som ich kupovala a určite ešte aspoň 90% žien z tejto stránky..tak šupšup vymyslieť ako na to a ísť do toho..lebo je stašná škoda, že všetko čo vytvoríš sa aj zje 😝 aj keď určite aj torty robíš vynikajúce 😀

lamps
12. jan 2016

@timuss jééééj, no veľmi pekne ďakujem za krásne slová 😵 😵 😵 😵 už ma na niečo podobné nahovárala dlhoročná kamoška 🙂 len problém je v tom, že neviem vymyslieť ako na to .... P. S.: ak na niečo prídem, dám ti vedieť 🙂

tinuskaha
12. jan 2016

dievcata uz som sa tu skor pytala ohladom gastanovej plnky na nete som nasla plnku s maslom,pudingom ale taku nechcem...chcela by som so slahackou staci vyslahat slahacku a pridat nastruhane pyre+ cukor podla chuti a premiesat??neide tam uz nic??mozno stuzovac...moze tam ridat mascarpone?na konci??a este jedna otazka ci mozem vyplnit medziposchodie orechami(orechy+ cukor+ rum)dakujem za odpovede 😉

kukulka1
12. jan 2016

@tinuskaha ja vyšľahám šľahačku,pridám gašt. pyré trochu cukru a rum pre vôňu a lepšiu chuť a oriešky sa tiež hodia k tomu.

tinuskaha
12. jan 2016

@kukulka1 je to dost tuhe?moze ist pod potah?ci radsej maslo+ cukor?

kukulka1
12. jan 2016

@tinuskaha pod poťah určite nie,to vyšľahaj maslo s cukrom alebo ganache.Ak sa bojíš že to bude málo tuhé,daj stužovač alebo trochu vanilk.olé.

pppeeetttaaa
13. jan 2016

DOBOSKSA - dievcence budem piect prvy krat dobosovu tortu.. nemate overeny recept prosim? ja som nasla vela na nete ale chcela by som taky co bezne robievate na zakazku.. dakujem

vierka74
13. jan 2016
Používateľ vierka74 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vierka74.

urcite sa niekto najde kto bude mat 😉 ja bohuzial ale nie:(

elamaslakova
13. jan 2016

@kubrt Nádherné tortičky

elamaslakova
13. jan 2016

@ejkula Nádherné všetky

elamaslakova
13. jan 2016

@denisak77 Prekrásne tortičky
@grasie Nádherná tortička
@evicaka Nádherné tortičky
@pristela Nádherné ako vždy

elamaslakova
13. jan 2016

@gigi74 Nádherná

ejkula
13. jan 2016

@elamaslakova vďaka 🙂

kubrt
14. jan 2016

@elamaslakova díky 🙂

nika1985
14. jan 2016

Ahojte baby prosim potrebovala by som poradit z akeho kremu by ste robili to zdobenie? Neobschne to? DAKUJEM

gigi74
14. jan 2016

@elamaslakova Dakujem 🙂

vlastulina1
14. jan 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

@gigi74 velmi pekna 🙂

cloviecik777
14. jan 2016

@nika1985 ako spravim taku nadhernu tortu mate recept ? Plna korpus ? Ci je to klasicka piskota a maslova plnka?

ve2
14. jan 2016

Ahojte, dávno som tu nebola .....súrne potrebujem pomôcť. .... robím vždy mramorový korpus a deje sa mi toto :...keď vytiahnem korpus z rúry je krásnyyyyy a potom splasne :((( ..... 10 krát bol super a asi pred rokom sa mi to stalo prvý krát (2razy za sebou ) ,potom bol v pohode a teraz posledných 6 korpusov zas katastrofa :(((( som zuuuuufalaaaaaa ;( neviem čím to je .....nevie niekto ....neotvaram rúru počas pečenia, pečiem 20min na 165 a40-50 min na 150 (to som našla nie kde k tomuto korpusu) , nevetram v kuchyni keď to vyberiem .. .fakt neviem čo robím zle :(
Ďakujem vopred za rady ;)

ve2
14. jan 2016
ve2
14. jan 2016

Toto je druhá torta...to bola uuuuplnaaaa katastrofa. ...

evulik858
14. jan 2016
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

tie torty vyzeraju krasne a musia byt velmi chutne 🙂

maya30
14. jan 2016

@dush ja som robila tortu so zlatym posypom a pouzila som toto http://www.patisserie.sk/e-shop/?N=/cokoladove-... na toto mnozstvo mi stacilo jedno 200g balenie

dush
14. jan 2016

@maya30 krasna torta..skoda,vcera uz mi prisli tie posypy,uz som musela objednat..ja som objednala 4ks -80g=19e co uz...ale dakujem za radu.Dufam,ze aj mne sa takto podari

ve2
14. jan 2016

Ešte otazočku. ...keď robíte mramorový korpus akú vodu dávate (+-teplotu) a na koľko stupňov? dakujeeeem