• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@kubrt si krásna žena :dizzy_face:
17. jan 2016 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Tortičkárky môžm sa opýtať. Viete ta čokoláda z Lidla ak ju roztopím a dám na papier na pečenie a stuhnúť do chladničky po stuhnutí môžem vykrajovať tvary napr. noty alebo sa to bude lámať??? Ďakujem. Dá sa to urobiť inak???
17. jan 2016 o 20:26  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v novembri 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pativla myslím, že sa bude lámať. Ja by som noty vykrajovala z čokoládovej hmoty alebo z obyčajnej poťahovky zafarbenej na hnedo
17. jan 2016 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ha, ha bejvávalo. Ozdobný tukový prstenec schovaný pod stolem a roky - mrchy jedny - taky závratně přibejvaj :grinning: :grinning: :grinning: . Ale potěšilo :wink:
17. jan 2016 o 23:35  •  9 detí  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps se tu u PC fakt červenám. :sweat_smile: Všechny vás tu nesmírně obdivuji. Ta preciznost a nápady některých - hledím s otevřeno pusou. A co to dá práce víme všechny. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kurt Vonnegut napsal. Když budete dělat nějaký druh umění, a je uplně jedno jak mizerně, vaše duše poroste. :slight_smile: Proto pečeme ! :slight_smile:
18. jan 2016 o 00:13  •  9 detí  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@lamps tie ruže sú ako živé krááásne :sweat_smile:
18. jan 2016 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@maya30 nadherne...na tvoje torty sa mozem pozerat od rana do vecera...neskutocne...nerozmyslala si, ze sa tym aj budes zivit? :wink:
18. jan 2016 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievcata idem si sem po radu...idem zase piect :slight_smile: a chcela by som orechovy korpus ..nejak sa ho bojim,aby nebol suchy alebo prilis mastny aby sa dobre krajal...takze uvitam overene recepty :slight_smile: forma priemer 26cm...dakujem krasne
18. jan 2016 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinuskaha ja robim na vsetko mramor na vela sposobov na 6vajec 375 muky a z toho som dala asi 150 orechov a odoberiem trosku oleja
18. jan 2016 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 BOZE...toto je dar z hora...nieco neskutocne dokonaleeeeee
18. jan 2016 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Chcem Vas velmi pekne poprosit o najosvedcenejsi recept na krajku. Mne sa nejak nedari :frowning2:
18. jan 2016 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinuskaha robím ako Nika1985 ale olej nedávam vôbec,kedže orechy sú dosť mastné.
18. jan 2016 o 17:08  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Prosim Vas viete mi poradit plnku, cim potriet tortu NAMIESTO marcipano, potahovej hmoty? Chcela by som mascarpone, ale samo o sebe asi stecie :/ vopred Vam krasne dakujem!
18. jan 2016 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1985 Nika prosím ťa, tiež som hodila otázku o orechovom ceste, len sa stratila v tom množstve, tak ťa idem otravovať..... Množstvo múky ponechávaš, alebo koľko pridáš orechov, toľko odoberieš múky? A narastie bez problémov? Lebo tiež som uvažovala spraviť ho na spôsob mramoru, teda bledú verziu, len tam na 4 vajcia je 150 ml oleja, tak neviem teraz či ho úplne vynechať, či dať napr. 70-100.... Moc ďakujem :slight_smile:
A ešte sa chcem opýtať, ako by ste spravili vzor na pingpongovú raketu? Nerobili ste niektorá? :slight_smile:
18. jan 2016 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oliviastaa marcipánová potahová hmota se na dort nepotírá, ale vyválí a na dort položí jako kus. Potřít dort můžeš jakýmkoliv krémem, nemá proč z dortu stéct. Stačí dát do lednice a krém na tom drží krásně.
18. jan 2016 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina dakujem za koment, ja viem ze sa marcipan nepotiera :slight_smile: bolo to myslene: plnku na potretie torty namiesto potahovky :slight_smile: a skusali ste to uz? nepraskalo to casom? ja som to totizto skusala a praskalo to, nebolo to esteticke.
18. jan 2016 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker ja mam pisane na 6vajec 150ml oleja nedavam celych a ano o to mnozstvo orechov menej muky. narastie v pohode klop klop. Ja viem ze sa tu uz niekto pytal len som nestihla ze kto :wink:
18. jan 2016 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1985 A prosím ťa, aká je naj plnka k tomu? Či je to úplne jedno. Pretože plnku nechali na mňa a keďže ja orechové nemám rada, tak si ani neviem predstaviť akú plnku... či čoko, alebo pribináčik, mascarpone... no netuším :slight_smile: A moc ďakujem. Inak ja to mám tuším z dortomanie ten recept a vážne 150 na 4 vajíčka :slight_smile: A na 6 vajec dávam 225ml oleja :slight_smile:
18. jan 2016 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker uplne jedno kazdemu chuti nieco ine k tomu ale vacsinou si pytaju karamel alebo mascarpone coko co som tam sledovala.
18. jan 2016 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nika1985 Moc ďakujem za odpovede :slight_smile: Tak budem mať premiéru aj v korpuse aj v plnke :grinning: Mascarpone som v čoko ešte nerobila :grinning:
18. jan 2016 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker drzim palce :wink:
18. jan 2016 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@oliviastaa já potírám ganache a to nepraská, pár stran dozadu jsem dala fotku. A máslový krém taky bude hezký, horší je to se šlehačkou nebo tvarohovým krémem, ten časem není nic moc.
18. jan 2016 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 neskutočné, jednoducho nemám slov :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Krááááása
18. jan 2016 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nika1985 dakujem pekne za recept na orechovy korpus :slight_smile: podaril sa jeho plna forma :slight_smile: sa normalne vytesujem prvykrat som ho robila a podaril sa :slight_smile: :dizzy_face: dakujem este raz
19. jan 2016 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
hotova na zajtra :wink:
19. jan 2016 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
dievcata kolko by ste pytali za tu tortu smajlika??nie som v tychto veciach zbehla a naviac som amater ale snazivy :slight_smile: (korpus mramor,plnka biela coko+jahody)kludne aj do IP ak nechcete sem....dakujem
20. jan 2016 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.
nato ze si amater si peknu torticku spravila :slight_smile:
20. jan 2016 o 10:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky vas nejak nestiham vobec citat :( ma tie vianoce uplne rozhadzali :grinning: abo ta zima co mam v pracovni vcul :stuck_out_tongue_closed_eyes: pridavam tortuse
20. jan 2016 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.
Krasne torty :slight_smile:
20. jan 2016 o 10:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Ďalšia várka nádhery!!!! Dokonalé tortičky, ako vždy :dizzy_face:
20. jan 2016 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok