Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
nika1985
28. feb 2016
@denisak77 a slnecnicova je uzasna ze nic moc mas ich dokonale
sticker
28. feb 2016
@njonja Ty si už "cupcake"-ová kráľovná 😃 😃 Klobúk dolu pred tým množstvom 😎
adka092
28. feb 2016
Ahojte babenky zase krasne torticky ste popiekli 🙂 , ja skromne pridavam len tri - ta coko je starsieho
datumu, ovecka je ispiracia od Lamps -dakujem 🙂,tiez dakujem za predchadzajce pacitka ste super 🙂
njonja
28. feb 2016
@sticker inac uz rozmylsam, ze budem musiet nejake tie kruzky mojmu starsiemu zrusit 😉 len peciem a peciem 😃 a to nam chyba este plavanie :-p
adusat
28. feb 2016
ahojte . chystam sa piect za mesiac prvykrat tortu z marcipanu, vobec neviem ako na to 😃 tak ak by ste mi vedeli nejak poradit, popripade nejaky link poslat s postupom budem vdacna.. chcela by som mimonovsku, samozrejme mimonov len kupim uz hotovych,ja len chcem nejak natiahnut ten marcipan na korpus a nejake vzory by som chcela nabok dat..len vobec netusim co a ako.. nikdy som to nerobila.. DAKUJEM 🙂
dzejnus
28. feb 2016
@sticker 3 termizované nátierky neochutené vyšľahať s 10 PL cukru,0,5L šľahačky vyšľahať s 2 vanilkami a 2 stužovačmi.Zmiešať so smotanami.Uvariť silnú kávu na cca 0,5 l 2 PL kávy a dať asi 2 dcl amareta.
takyto som este nasla, co povies? 😃 alebo aj s mascarpone, neviem, ja som este nikdy tiramisu nejedla 😃 😃 😃 tak neviem co je lepsie hha
dzejnus
28. feb 2016
@adusat https://www.youtube.com/watch?v=TCwKe2_nF5k skus pozriet tu potahovanie okruhlej torty, dozdobis si uz podla vlastnej fantazie 😉
antenka1
28. feb 2016
Koceny pred par tyzdnami sem niekto dal obrazok takej filmovej torty, myslim, ze bola poschodova a po obvode bol filmovy pas. Neviem ju uz najst a velmi sa mi pacila. Nepamatate si ju? Tusim si ju davala ty @dzejnus ci? Nepamaaaatam 😢
sticker
29. feb 2016
@dzejnus A to môže byť dobré..... Mascarpone zbožňujem 😃 Ukladám si 🙂 Skúsiš teda túto?
adusat
29. feb 2016
@dzejnus dakujem..pozrem.. vcera som uz nieco pozerala..je toho na nete fakt vela a taka ta zehlicka cim sa ma vyhladit ten marcipan kde zozeniem? to asi potrebujem ze? 🙂 diky
macamac
29. feb 2016
@maya30 neverím, že toto sa skutočne dá...takto piecť =-) x-) kráááááása x-)

@grasie to isté...nádherné postavičky a to maľovanie... x-) 🙂
dush
29. feb 2016
krstinova
sticker
29. feb 2016
Ahojte. Pridávam moju tortu a mám otázku.... na zajtra robím tortu a oslava sa presúva na piatok... torta naplnená pribináčkom? Keď dám do fólie a do mrazáku bude to v pohode? Vo štvrtok by som ju chcela potiahnuť.... Moc ďakujem..
@dush Veľmi pekná, čistá tortička x-)
dush
29. feb 2016
@sticker dakujem 🙂
stebota
29. feb 2016
Jaaaj dievčence samé krásne výtvory pridávam aj ja moje tá na výročie sobáša bola pre moju maminu x-)
monicca00
29. feb 2016
@blahowoman ahoj, prosím ta pekne, akým spôsobom ti tam drzí ta hlavička minie? Niečim to máš podložene? Opreté? Mam robiť niečo podobne a lámem si s tým hlavu. Dakujem
dzejnus
29. feb 2016
@adusat ak mas niekde poblizku cukrarske potreby tak tam a mozno aj v domacich potrebach, u nas predavaju , tak ja mam odtial 😉 .. ale pri prvej torte som tiez nemala zehlicku a vyhladila som to nejakym vrchnakom plastovym hladkym 😃 😃 😃 😃 tak popozeraj, nech sa dari 😉
dzejnus
29. feb 2016
@sticker asi ano, nic ine mi neostava 😃 ale asi dam mascarpone namiesto tych natierok, a ta kava tam je asi len na pokvapkanie , lebo to tam pisali tusim ako na tiramisu dezert ,, hadam mi nesplasne torta 😃
dzejnus
29. feb 2016
@antenka1 ja nie :-p aspon myslim, ale filmovu som nerobila 😃
blahowoman
29. feb 2016
@monicca00 ahoj. 2 spajdle mi ju zozadu drzia.
lili1977
29. feb 2016
🙂 super
sima410
29. feb 2016
@stebota pekne si spravila 😉
biene
29. feb 2016
Ahojte. nedavno som jedla tortu, ktora bola potiahnuta takou penovou polevou s citronovou prichutou. Neviete poradit, co by to mohlo byt? Marcipan urcite nie.
dakujem
adusat
1. mar 2016
@dzejnus dakujem.. ja budem asi tiez na prvykrat pozivat co najdem najvhodnejsie doma 🙂
dush
1. mar 2016
Je tu nejaka skupina ako bazarik cukr.potrieb?Mam nejake pomocky ktore mi ostali ,neviete?
jarka800
1. mar 2016
@biene fu to vobec netusim co to mohlo byt
camilka54
1. mar 2016
@dush Tu na Mk, je skupina Sladký bazarik .Tam môžeš ponúknuť.
jenie123
1. mar 2016
Ahojte kocky.. Krasnucke torticky ste popridavali, idem sem šupnúť aj ja svoje minulotýždňovky.. A tento týžden uz nic nepridam, som v nemocnici, v pondelok ma prijali na urológii.. 😞😞
drotenka
1. mar 2016
Ten jezko je roztomily 🙂
sticker
1. mar 2016
@jenie123 Krásne všetky 🙂 A držím palce, nech všetko dobre dopadne 🙂