Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
28. feb 2016

@denisak77 a slnecnicova je uzasna ze nic moc mas ich dokonale

sticker
28. feb 2016

@njonja Ty si už "cupcake"-ová kráľovná 😀 😀 Klobúk dolu pred tým množstvom 😎

adka092
28. feb 2016

Ahojte babenky zase krasne torticky ste popiekli 🙂 , ja skromne pridavam len tri - ta coko je starsieho
datumu, ovecka je ispiracia od Lamps -dakujem 🙂,tiez dakujem za predchadzajce pacitka ste super 🙂

njonja
28. feb 2016

@sticker inac uz rozmylsam, ze budem musiet nejake tie kruzky mojmu starsiemu zrusit 😉 len peciem a peciem 😀 a to nam chyba este plavanie 😝

adusat
28. feb 2016

ahojte . chystam sa piect za mesiac prvykrat tortu z marcipanu, vobec neviem ako na to 😀 tak ak by ste mi vedeli nejak poradit, popripade nejaky link poslat s postupom budem vdacna.. chcela by som mimonovsku, samozrejme mimonov len kupim uz hotovych,ja len chcem nejak natiahnut ten marcipan na korpus a nejake vzory by som chcela nabok dat..len vobec netusim co a ako.. nikdy som to nerobila.. DAKUJEM 🙂

dzejnus
28. feb 2016

@sticker 3 termizované nátierky neochutené vyšľahať s 10 PL cukru,0,5L šľahačky vyšľahať s 2 vanilkami a 2 stužovačmi.Zmiešať so smotanami.Uvariť silnú kávu na cca 0,5 l 2 PL kávy a dať asi 2 dcl amareta.
takyto som este nasla, co povies? :D alebo aj s mascarpone, neviem, ja som este nikdy tiramisu nejedla 😀 😀 😀 tak neviem co je lepsie hha

dzejnus
28. feb 2016

@adusat

https://www.youtube.com/watch?v=TCwKe2_nF5k

skus pozriet tu potahovanie okruhlej torty, dozdobis si uz podla vlastnej fantazie 😉

antenka1
28. feb 2016

Koceny pred par tyzdnami sem niekto dal obrazok takej filmovej torty, myslim, ze bola poschodova a po obvode bol filmovy pas. Neviem ju uz najst a velmi sa mi pacila. Nepamatate si ju? Tusim si ju davala ty @dzejnus ci? Nepamaaaatam :'(

sticker
29. feb 2016

@dzejnus A to môže byť dobré..... Mascarpone zbožňujem 😀 Ukladám si 🙂 Skúsiš teda túto?

adusat
29. feb 2016

@dzejnus dakujem..pozrem.. vcera som uz nieco pozerala..je toho na nete fakt vela a taka ta zehlicka cim sa ma vyhladit ten marcipan kde zozeniem? to asi potrebujem ze? 🙂 diky

macamac
29. feb 2016

@maya30 neverím, že toto sa skutočne dá...takto piecť 😕 😵 kráááááása 😵

@grasie to isté...nádherné postavičky a to maľovanie... 😵 🙂

dush
29. feb 2016

krstinova

sticker
29. feb 2016

Ahojte. Pridávam moju tortu a mám otázku.... na zajtra robím tortu a oslava sa presúva na piatok... torta naplnená pribináčkom? Keď dám do fólie a do mrazáku bude to v pohode? Vo štvrtok by som ju chcela potiahnuť.... Moc ďakujem..
@dush Veľmi pekná, čistá tortička 😵

dush
29. feb 2016

@sticker dakujem 🙂

stebota
29. feb 2016

Jaaaj dievčence samé krásne výtvory pridávam aj ja moje tá na výročie sobáša bola pre moju maminu 😵

monicca00
29. feb 2016

@blahowoman ahoj, prosím ta pekne, akým spôsobom ti tam drzí ta hlavička minie? Niečim to máš podložene? Opreté? Mam robiť niečo podobne a lámem si s tým hlavu. Dakujem

dzejnus
29. feb 2016

@adusat ak mas niekde poblizku cukrarske potreby tak tam a mozno aj v domacich potrebach, u nas predavaju , tak ja mam odtial 😉 .. ale pri prvej torte som tiez nemala zehlicku a vyhladila som to nejakym vrchnakom plastovym hladkym 😀 😀 😀 😀 tak popozeraj, nech sa dari 😉

dzejnus
29. feb 2016

@sticker asi ano, nic ine mi neostava 😀 ale asi dam mascarpone namiesto tych natierok, a ta kava tam je asi len na pokvapkanie , lebo to tam pisali tusim ako na tiramisu dezert ,, hadam mi nesplasne torta 😀

dzejnus
29. feb 2016

@antenka1 ja nie 😝 aspon myslim, ale filmovu som nerobila 😀

blahowoman
29. feb 2016

@monicca00 ahoj. 2 spajdle mi ju zozadu drzia.

lili1977
29. feb 2016

🙂 super

sima410
29. feb 2016
Používateľ sima410 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sima410.

@stebota pekne si spravila 😉

biene
29. feb 2016

Ahojte. nedavno som jedla tortu, ktora bola potiahnuta takou penovou polevou s citronovou prichutou. Neviete poradit, co by to mohlo byt? Marcipan urcite nie.
dakujem

adusat
1. mar 2016

@dzejnus dakujem.. ja budem asi tiez na prvykrat pozivat co najdem najvhodnejsie doma 🙂

dush
1. mar 2016

Je tu nejaka skupina ako bazarik cukr.potrieb?Mam nejake pomocky ktore mi ostali ,neviete?

jarka800
1. mar 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

@biene fu to vobec netusim co to mohlo byt

camilka54
1. mar 2016

@dush Tu na Mk, je skupina Sladký bazarik .Tam môžeš ponúknuť.

jenie123
1. mar 2016

Ahojte kocky.. Krasnucke torticky ste popridavali, idem sem šupnúť aj ja svoje minulotýždňovky.. A tento týžden uz nic nepridam, som v nemocnici, v pondelok ma prijali na urológii.. :(:(

drotenka
1. mar 2016
Používateľ drotenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drotenka.

Ten jezko je roztomily 🙂

sticker
1. mar 2016

@jenie123 Krásne všetky 🙂 A držím palce, nech všetko dobre dopadne 🙂