Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
26. dec 2010

Moje posledné torty.Ale pre tie prsia asi neprídu.sa neozvali. ☹ ☹ tak mám zarobené ☹

lussy23
26. dec 2010

@vinka - krásne torty.

vinka
26. dec 2010

@lussy23 dakujem.No pani sa už ozvala o prsia.Už si teraz budem tel.číslo písať do kalendára aby som potom nemala depresie 😀 😀 😀

vinka
26. dec 2010

Baby nemáte nejakú inšpiráciu na silvestrovskú tortu?Nič nemôžem nájsť 😒

vinka
26. dec 2010

@bzucinka2 ano tá posledná je najkrajšia len nemám spray a to nestihnem objednať.Ale ja najkrajšia fakt. 😉

smajlik
26. dec 2010

ahojky, prosím o radu, budeme příští neděli slavit narozeniny a chci Simonce udělat dort z marcipánu. Jenže po celém městě se mi podařily sehnat jen tyto barvy - zelená, červená, fialová, žlutá ... můžete mi poradit, dostanu z kombinace některých z nich třeba modrou? Už jsem přišla na to že zelená a červená dá hnědou :D ... a oranžovou smícháním červený a žlutý si pamatuju ze školy ale to je tak vše :D ... potřebuju hlavně šedivou a tu modrou no ...

bambusko
26. dec 2010

@vinka
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23741

tato bez priser, pacia sa mi baloniky 😅

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23275

alebo jednoduchu s "ohnostrojom" 😉

mrka2
26. dec 2010

Ahojte, krasne sviatky vsetkym i ked trosku oneskorene,vobec som nemala cas sem nakuknut... moje posledne vytvory... 🙂
inak krasne troticky divcence!!!! 🙂 🙂 😉

zdenallicka
26. dec 2010

@smajlik MOdrá je ze zelené a žluté..🙂

vinka
26. dec 2010

@bambusko dakujem za radu.Tolko ste mi toho dali AJ cez ip-čka,že už fakt teraz neviem čo urobiť.Ktorú si vybrať 😀 😀 😀

bambusko
26. dec 2010

@vinka 😀 vtedy jednu radu ti dam, porad si sam 😀

smajlik
26. dec 2010

@zdenallicka : 😀 až se stydím že mi to jaksi nedošlo 😀

alionuska
26. dec 2010

Ahoj holky..po dlhsej domlke idem opat k vam s prianim vsetkeho dobreho k sviatkom Vianocnym!!! Nech mate stale taku chut do pecenia a nech sta stastne z toho,co robite!! Pridavam najnovsie..lebo doteraz som sa k tomu nemohla prepracovat!! 🙂
Prva torta bola pre Adelu Banašovu..ale ja som sa to dozvedela,az ked pan po nu prisiel... 😀 A posledny-rolnicka vznikla dnes,pre nasich..maju 42.vyrocie sobasa🙂 Tak ma napadlo,ze rolnicku pre stastie ... a mame aj ratatouilla zo syrom ..ta sa mi strasne pacila..taka jednoducha🙂

vinka
26. dec 2010

@alionuska ako vždy nádhera 😉
@bambusko dakujem ta ty si mi teraz riadne pomohla 😀 😀 😀

zdenallicka
27. dec 2010

ALi, krásné..🙂 Ale proč je na tom sýru "1"? Je to pro mamku, ne? Nechápu význam... 😅

zdenallicka
27. dec 2010

Poslední...

petusko
27. dec 2010

ahojte dievcata, davno som tu nebola, nestihla som vam ani zazelat krasne sviatky, ale verim, ze ste ich mali carovne 😵
napiekli ste krasne torticky 😉
ja idem piect na stredu futbalovu loptu a neviem najst dobry postup na ten vzor, vsade je tolko geometrie, ze sa z toho neviem vysomarit 🙄 nemate na to nejaku fintu ?

bzucinka2
27. dec 2010

jejda, vsetky torticky su nadherne 🙂sikulky ste velke vsetky 🙂

lussy23
27. dec 2010

@zdenallicka - krásnučké
@alionuska - úžasné. Ten ymšiak pri syre nemá chybu, super pohľad(nie je to z tej rozprávky?)
@mrka2 - krásne tortičky
@bambusko - krásna

alionuska
27. dec 2010

@lussy23 dakujem..je to ten z rozpravky.-Ratatouille! 🙂 😀 😀

katuskad
27. dec 2010

ahojte. potrebovala by som poradiť. objednali si u mňa tortu, predstava bola taká, že by bola taká ako pieskovisko alebo bazénik, alebo niečo také, ale mal by byť vyplnený cukríčkami, ale nemám veľmi predstavu ako by to malo vypadať. vedeli by ste mi dať nejaké návrhy? veľmi pekne dakujem

vinka
27. dec 2010

@katuskad no ja by som urobila štvorec a do stredu otvor na bazen a nedala tam želatinu ako vodu ale cukríky.Potiahla by som to na zeleno,že tráva kvietky dookola kamienky a tak

lenocka23
27. dec 2010

ahojte mamicky, v prvom rade vam chcem povedat ze mate kraaasnu robotu, vase torticky su uzasne.. potrebovala by som od Vas radu, chcem dat upiect tortu pre mna k 30-ke a zaroven aj syncekovi k prvym narodeninam... viete mi poradit nejaku spolocnu, pripadne nieco ako "seriu" dvoch mensich tort... neviem co by to mohlo byt... poradite? vopred dakujem.. 🙂

bzucinka2
27. dec 2010

@katuskad ja by som urobila kruh, p bokoch ako nafuknute casti bazena, take kruhy a na vrchu cukriky, alebo co tam chceli, pripadne stvorec zeleny s travou, kvietkami, lienkami a niekde hore z marcipanu bazen s gulickami 🙂
@lenocka23 co tak dve slzicky? 🙂

zlatat
28. dec 2010

Ahojte,
ani ja som tu moc nestíhala chodiť, a navyše zajtra cestujeme k mojim rodičom. Nakoľo bude bez netu, tak vám prajem šťastný nový rok, hodne zdravia, šťastia, lásky, aby sa vám darilo v tortičkách aspoň tak ako doteraz.

Ja som dnes dokončila moju poslednú tohtoročnú, ešte som urobila postavičky Pata a Mata, lebo keď prídeme domov, tak hne´d sa musím pustiť do pečenia, nakoľko ma čaká Mqueen a Mat a Pat.
No a tu je moja tortička ... je úplne jednoduchá, ale to bol zámer. Ružičky a aj perličky na spodu sú z čokolády. skúšala som aj ozdobný maliarsky valček - moc to nevidno, blesk mi asi moc osvietil tortu

vinka
28. dec 2010

A Henikav sa tu dlho neozvala.Ktovie ako sa má či už doštudovala 😕 dlho som o nej nič nečítala.

dm1
28. dec 2010

ahojte! pridavam posledne dve - slanu a sladku. Ako som tu pisala pred sviatkami ze cez sviatky nic neberiem a ojhla hned 2! Slana bola ale pre maminu susedu a to je ine to je tak 1-2 hodiny roboty a dalsia Kitty som nemohla odmietnut lebo bola pre rodinnu znamu co nam dost pomohla. Ale kedze bola uz moja 3. islo to rychlo

dm1
28. dec 2010

a este sa musim pochvalit lebo som bola pysna na seba ze sa to ako tak podarilo som robila svoje prve pernicky v zivote aj svietnik s chalupkou

reruna
29. dec 2010

@dm1 krása
@alionuska nádhera jako vždy
@zlatat jé, gratuluju k těhu a super dort 🙂