Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kasiopeja01
30. apr 2016

@zuzca27 Zuzi super maskovanie, nevidim chybu 🙂.Mohlo to byt prave tym, ze bola hmota tuha. Tazko povedat,nepoznam tu o ktorej pises. Do buducna skus radsej inu. Ale torticka je i tak pekna M

evicaka
1. máj 2016

krásne kúsky opäť dievčence... pridávam pár mojich 🙂

kukulka1
1. máj 2016

Krásnu nedeľu vám prajem babulky a pridávam pár tortičiek

jenie123
1. máj 2016

@nika1985 @stebota dakujem baby, minuly týžden to bola pohodicka, býva aj horšie 🙂🙂

jenie123
1. máj 2016

@pppeeetttaaa nadhera..
@lvka ten konik je neskutočný 🙂🙂
@lamps zlatucke 🙂

jenie123
1. máj 2016

@denisak77 kraaaasne.. Radosť pozerať 🙂🙂

jenie123
1. máj 2016

Kocky, pridám pár svojich.. Tu červenú so striptérom som velmi nepochopila, ale ked ju tak chceli.. :(

zuzca27
1. máj 2016

@kasiopeja01 dakujem 🙂 ale bala som sa ako bude chutit ale bola vyborna 🙂

dush
1. máj 2016

Svadobna a narodeninova.

lvka
1. máj 2016

@jenie123 dakujem 🙂

evala777
1. máj 2016

ahojte, pridávam svoje a idem sa pokochať vašimi výtvormi 😉 😉 😉

nika1985
1. máj 2016

ahojte ja som tento vikend mala volny tak som skusala aspon pre nasu bezmliecnu plnku chutila jej teda poriadne 😉 orechovy korpus klasika, bezmliecna plnka karamelova,

denisak77
1. máj 2016

@jenie123 ďakujem

majrab
1. máj 2016

Ahojte babule prosim poradte chcela by som spravit tortu pre synovca 2 poschodia okruhu a na kazdom poschodi by bol vymodelovany macko a hore bude bud macko alebo zajko drzat 1ku a tu je moja otazka: Z akej hmoty ich mam spravit a ak tortu budem potahovat v piatok mozem si mackov spravit aj skor? Ak ano o kolko dni? Nasla som, ze postavicky sa dobre robila zo salkoveho marcipanu, odporucate? Kupovane nechcem, kedze ich dalej uz nevyuzijem a u nas to ani nekupim. Dakuje za kazdu radu. Prikladam aj inspiracne fotky, od ktorych by som sa chcela odpichnut 🙂

maximouse
1. máj 2016

@denisak77 Prosím, z akej hmoty ste robili tie vaše vymyslené kvietky? Ja používam MMF hmotu, no kvety sa mi z toho ťažko formujú, keď ich aj stenšujem, nechcú držať tvar, lupene sa mi narovnávajú. Necháte ich schnút na nejakej forme?

maximouse
1. máj 2016

Spýtam sa aj vás, šikuľky. Z akej hmoty robievate kvety, že vám tie lupene tak krásne držia tvar, sú tenké a majú pekne zvlnené okraje? Ja používam MMF hmotu, no aj keď okraje stenším na molitane, lupene sa mi narovnávajú.

stebota
2. máj 2016

@maximouse napr.smartflex velvet niekto robí aj zo smartflex flower tá je o niečo drahšia ale sú aj iné hmoty s tými ale nemám skúsenosť tieto sú super bežne kúpiš v cukrárskych obchodoch 😉

stebota
2. máj 2016

@jenie123 ako vždycky peknučkééé 😉

stebota
2. máj 2016

@kukulka1 tá krstinová supeeeeer 😉

stebota
2. máj 2016

ešte tortička

jenie123
2. máj 2016

@stebota dakujem 🙂;);) ta tvoja je úžasná, ta 18 hore je z čokolády?

mitena
2. máj 2016
mitena
2. máj 2016
zhadvigova
2. máj 2016

@maximouse ahoj. ja si na kvietky zvyknem robit hmotu zo sušeného mlieka, pekne sa s tým tvaruje, drží tvar, no rýchlo tvrdne. nedá sa hmota odložit ako tá poťahovka z cukríkov

stebota
2. máj 2016

@jenie123 nie moja z hmoty 😉

margetakuska
2. máj 2016

No teda opäť inšpiratívne torty fakt klobúk dole baby hlavne, tie ktoré robíte 3 a viac tort na týždeň/víkend... Ja som tak raz robila no nikdy NIKDY NIKDY viacaj manzel povedal pri troch deťoch by som asi umrelaaaaa takze dajte recept ako to zvládate a ako si rozvrhnúť čas aby som stíhala aj torty aj deti aj doma cosi uvarit nech nehladuju ti moji hladosi 😂 a pridávam zopár foto a tortickujte aj ďalej!

denisak77
2. máj 2016

@maximouse na takéto jednoduché kvietky používam smartflex velvet,úplne stačí a pekne vytvrdne a len položím na polystyrénovú tácku a ako vyschnú ,tak sú.

daniela09
3. máj 2016

niečo z minulého týždňa, tento víkend mám po dlhej dobe voľno. (zatiaľ) 😉

rusalka9
3. máj 2016

Baby poradte kde by som zohnala takuto foliu ?dakujem.

delfinik333
3. máj 2016

ahojte baby aku plnku by ste mi radili dat na svetly korpus rozmyslala som jogurtovy cucoriedkovy hore a dole a do stredu falosny parizsky krem...slo by to dokopy...vrch chcem potiahnut marcipanom zo sus.mlieka a na zeleno torticku, dakujem