• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@sylvia75 dakujem pekne.Je to dosť ťažké.Bojím sa toho :frowning2: :frowning2: :frowning2:
@alionuska dakujem všetko som pochopila. :grinning: :grinning: A ked robíš notebook na taške tak to aj klávesnica aj monitor je z oplátok? :confused:
30. dec 2010 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ako vyhorela? :confused: No a si nenapísala,že kde bývaš,že nemôžeš dať normálnu cenu za tortu.A aká je normálna cena? :grinning: :grinning: :grinning:
@alionuska A ešte som sa chcela opýtať na tú krivu ako sa to robí? :confused:
30. dec 2010 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka neboj sa toho ja som to tiež robila prvý krát,ono sa to len ťažké zdá,ale nie je to nič zložité....vyskušaj určite sa ti podarí...držím palce...
30. dec 2010 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sylvia75 no to som zvedavá.Potom Ti dám vedieť ako mi to šlo :grinning: :grinning:
30. dec 2010 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka nevies co je sndom vyhorenia?To je to ked svoju robotu nenavidis a vrcholne ta nebavi.A byvam v Bardejove.Mam to v profile tak preto som nepisala.Za celu tortu som nevzala ani 20 € a to som davala suroviny ja.Ti by mi nikto nedal viac ako 20 €.Ta prva zakazka bola iba koli mojej mame taka lacna
30. dec 2010 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 práveže nie - teda zatiaľ, ani nemám pocit, že by som bola tehu - teda okrem občasného pobolievania v podbrušku, ale možno to eštelen príde :wink:
@bianca nooo, pôvodne by som mala byť doma do 6.rokov nášho Tomina ( teraz má 4 ) ale budem o 2 roky dlhšie ( teda ak všetko dobre dopadne a bábenko bude zdravučké ) ... len si neviem predstaviť návrat do práce po 7 rokoch - to bude iný zaberák
@sylvia75 krásna tortička
@alionuska aj tu pochválim - kráááása :slight_smile:
30. dec 2010 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca no nemôžem nájsť tú tortu za ktorú si brala necelých 20 eur a to bola 2 kilová? :confused: Vieš ako ludí naučíš tak takto to budeš mať :wink: Tak taký syndrom som mala ja ked som robila v rakúsku.Už ma to vrcholne netešilo.A ked ma už netešili peniaze tak to už bol čas kedy s tým treba seknúť.Už by som sa vonku vrátiť nechcela.Snád sa zamestnám doma. :unamused:Prepáč nepozerala som profil tak preto som sa pýtala kde bývaš. :wink:
30. dec 2010 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat tak snad ti ani nebude byvat drzim palceky :slight_smile:
30. dec 2010 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat juj jasne ze bude v poriadku.Tominko ma neaky zdr.problem ze mas predlzenu matersku?Ak nechce nepis

@vinka http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1384636190619&set=a.1065264686531.9452.1673457040 vazila cez 5 kg.Ale to pre maminu znamu a od sefov sa vela neberie :grinning: i koli tej cene nechcem robit objednavky lebo keby som za kg pytala 8 € tak podpadavaju a kazdy co ma len trochu pozna ocakava ze ako kamaska.... i teraz jedna pani od nas z dediny mojej rodnej volala ze potrebuje svadobnu hlavnu tortu tak som ju odmietla po chcela velku a to pocitam mininalne na 10 kg ale urite po znamosti.........
a inak ty mas ake zameranie?Lebo ja som zacinala na detskom a bolo to super.No na 10 rokov na akut.ARE by som ich z principu strielala
30. dec 2010 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca pre boha ved to pýtať 20 eur za toto je jak trest pre teba.To pod 50 by som asi ani nerobila takú tortu.Materiál stál asi viac. :astonished: :astonished: :astonished: No tak to by som ani ja nepiekla za taký peniaz.Ale ja som z pp a tiež sa niektorým zdá vela 10 eur za kilo.Objednajú si a ked počujú cenu skoro mi odpadnú :grinning: :grinning: :grinning: Ale ja ked nechcem za :grinning: niečo dať vela sa pýtam vopred kolko to stojí.A ked si sapočítam niektoré torty kolko roboty je s tým nestojí to ani za tých 10 eur za robotu :angry: :angry: Len ludia si myslia,že réžia žiadna len ryža z toho :angry: :angry:
Ja som všeobecná sestra.A snád sa niekde na ambulancii zamestnám.Lebo na oddelení už nemôžem kôli deťom. :wink:
30. dec 2010 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ale ved niekto ťa popýta o tortu povedz si cenu a bud ju vezme alebo odmietne.A budeš vedieť či sa im to zdá vela.Kto bude chcieť zaplatí :wink:
30. dec 2010 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca áno, Tominko je celiatik no a má imunodeficienciu - chýba mu IgA
Preboha, veď to si robila zadarmo ... ja by som pri takej torte veru pod 50 nešla - ten košík je krásny
30. dec 2010 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka ja síce bývam na "západe" , ale keď si niekto z môjho okolia objednal tortu a povedala som približnú cenu, tak to zrušili ( je pravda, že išlo o bezlepkovú a tá je drahšia, ale aj suroviny sú neporovnateľne drahšie ) ... tak som im povedala, že nech si upečú sami, ja nebudem zadarmo makať na torte a piecť len za suroviny :angry:
30. dec 2010 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ja som tiež z BJ a za kilo beriem 10€,8€ beriem od známych...za tú Minnie čo som dnes pridala som vzala 22€ lebo bola pre známu....
30. dec 2010 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat juj uz si spominam.Kecali sme o drobcovi uz raz.Boratko maly a i ty. :frowning2:
30. dec 2010 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sylvia75 ja ani nemam odvahu povedat kolko tak kazdeho odmietnem.Je to na prd.
30. dec 2010 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca pozri ak niekto chce,tak zaplatí a hlavne ak vie oceniť prácu a chuť domáceho pečenia...aj mne sa už stalo,že mi odkázali,že som drahá nato,že nie som cukrárka....no aj napriek tomu objednávky mám....tak naber odvahu a povedz cenu skutočnú....neviem o nikom tu v Bj a okolí kto by bral menej než 10€ za kilo,ponám také čo berú aj viac...
30. dec 2010 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sylvia75 vazne viac?Ja poznam len jednu osobku z BJ co robi ale len pre domace ucely a teba.Hej a este profi cuk.vyrobu ale to sa neda zjest.Fuj.Pekna z vonka no vo vnutrajsku grc bez chuti.Mali sme taku na krstiny i na malej prve narodky od kmotry.Bleeeeeee
30. dec 2010 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
30. dec 2010 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ďakujem :wink:
30. dec 2010 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka ups ,tak to som nevedela ,že aj takéto šablónky sú :sweat_smile: :confused:

@alionuska mne sa zdaju dni krátke :sweat_smile: zas krásne tortičky ,normálne nestíham chváliť nieto ešte piecť :grinning: :grinning: :grinning:
A mam aj jednu otázočku ,čakajú má moje prvé prsia a neviem ako namiešať telovú :frowning2: ďakujem :pensive:
30. dec 2010 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca Ahoj ,trošku som vás tu teraz čítala a súhlasím s dievčatami ,že si si za ten košík pýtala málo....ak ťa možem trochu povzbudiť ,tak ja som z ešte väčšieho zapadákova ako ty a pýtam si za tortičky riadne. Dokonca sa mi už aj stalo ,že mi pridali a to v jednom prípade až 12 €. To ma vtedy povzbudilo a začala som sa pečeniu venovať viac a aj viac brať zákazky (hoc nesýpu sa veľmi ,no neodmietam :wink: ). Dovtedy som mala asi taký strach ako ty ,nevedela som si zapytať a aj manžel sa už so mnou "hádal" ,že si vraj necením svoju prácu a to teraz robíš aj ty.... :pensive:
Čo sa tyka mojho povolania som krajčírka :grinning: :grinning: :grinning:
30. dec 2010 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčence, nemáte nejaký tip na tortičku? Upiekla som mužovi na zajtra do práce metrový koláč ( budú maš silvestrovské čoro-moro ) a nemám žiaden nápad ako ho vyzdobiť ... zvýšila sa mi svetlozelená poťahovka ( je jej dosť ), tak som myslela, že by som ju použila a mám aj hviezdičkovú podložku, tak to by som otlačila, ale čo ďalej?
30. dec 2010 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca dakujem..clovek by si veru pomyslel,ze krivu tortu je lahke urobit..ale je to tazsie,ako rovnu! :grinning: :grinning:
30. dec 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat a nadpis všetko dobré v Novom roku? :confused: Zlatou farbou?
@bianca sylvia má pravdu.Neodmietaj ale povedz cenu a ludia čo chcú si objednajú.Vieš to ako dovolíš.Ludia chcú všetko zadara.U mna si raz jedna objednala kilovú s jedlým obrázkom a mi písala mail,že za obrázok dala 5 eur či jej to stiahnem z ceny.A to som mala cenu ešte 8 eur za kilo.Lebo som bola v začiatkoch.Skoro som odpadla ked som to prečítala. :confused: MM povedal,že jej mám napísať,že jej zaplatím ešte zato,že si objednala :grinning: :grinning: :grinning: Ale som povedala,že nie tak ok bola spokojná s tým. :wink:
30. dec 2010 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka nie klavesnica je normalne sucast torty a iba monitor som robila..prvy krat z medovnika a druhy-teraz naposledy iba oplatky a nutela...:slight_smile: Ten oplatkovy je lepsi,lebo neni taky tazky:slight_smile:
@lawli telovu? Ruzova,hneda a oranzova...alebo zlta..ale ak si kupis cukriky haribo rombiss...teda neviem ci robis MMf,tak ti vyjde telova,ze uz ani farbit nemusis:grinning:
30. dec 2010 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat mozno by som vyrezala z potahovky flasu sampusu, nalepila by som to na tu zelenu, urobila by som take,ako ze ide striekat a PF 2011.. :sweat_smile: tak ale ja vzdy najprv musim vidiet a az tak zdobim... to bol len taky napad :slight_smile:
30. dec 2010 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka to aj plánujem - niečo napísať ... to je to, že je to metrový koláč a tým pádom sa tam toho veľa nezmestí - asi ostanem len pri tom nápise ( blahoželaní ) a možno na boky niečo dám
30. dec 2010 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joj dakujem kocky moje zlate.Zasa ste ma povzbudili.Nabuduce ked dakto bude chcciet tak poviem cenu a nech sa rozhodne :grinning:

@sylvia75 moja teba som sa uz asi pytala ale hlava derava.Ty si priamo z BJ ci okolie?
30. dec 2010 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca pýtala si sa,áno som priamo z BJ...
@vinka hodila som ti na fb linky na micky mausa a minnie
30. dec 2010 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok