Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
30. dec 2010

@sylvia75 si poklad dík.som otravná ale do februára vydržíš.To už nieje daleko 😀 😀 😀
@alionuska ako súčasť torty ked je ináč potiahnutá ako kufor 😕 kuknem sa ešte raz na tvoj notebook možno pochopím 😀 😀 😀

daducha
30. dec 2010

@lawli krásna torticka, aj ja uz chcem taku niekomu robit ...
@zlatat srdecne blahozelam k tehulkovaniu a drzim palce, nech vsetko dopadne na jednicku a mozno to vyjde na princeznicku 😉 .Aj ja mam dvoch chlapcov a veeeelmi tuzim po dievcatku,tak mozno este najdem odvahu to treti krat risknut .Hlavne nech je malinke zdravucke 😵 .

Pridavam moje posledne tohto rocne torticky,boli na spolocnu oslavu tatina a drobceka.Okruhla je dobosova, robila som ju 1x v zivote,tak hadam to prezili.Ja som to pri je peceni skoro neprezila 😀 .No a auto je tiez moje premierove .
Postrehla som ze pisete aj o tom co kto robi, tak aj ja som ucitelka, na 1 st a logopedicka. No ucitelku som nikdy nerobila, teraz od septembra chcem zacat 😉 .

Zelam vsetkym krasny, uspesny, stastny, zdravy ,usmievavy a plny tortickovej prace rok 2011 .
A chcem podakovat vsetkym ktori mi pomohli a nasli si cas odpovedat na moje otazky.Este raz vsetko dobre v Novom roku 😵 😵 😵 😵 😵

bzucinka2
31. dec 2010

Do nového roku veľa splnených snov všetkým prajeme,
nech vše srdcia pre vernú lásku denne bijú
a šťastie na duši vám radostne žije.
Hm a aké predsavzatie do nového roku si treba dať?
No predsa aspoň 24 hodím denne sa milo usmievať ...
...
Prajeme vám všetko dobré v novom roku 2011.
Alexko a Tomi s rodičmi

benjik
31. dec 2010

Zvoíi zvoní zvonec, že je roku konec. Zvednem tedy skleničky, připijme na rok celičký. At štěstí, zdraví nás v něm provází a nic dobrého se nezkazí.
Krásného Silvestra

zlatat
31. dec 2010

Do nového roku vám všetkým prajem všetko najlepšie, hlavne hooodne zdravia, šťastia, lásky, spokojností, hodne dobrých nápadov pri tvorbe krásnych tortičiek 😅

@daducha ďakujem ... aj ja by som prijala princezničku, ale keď bude tretí chalan, tak tiež budem rada, len nech je zdravučké.
Krásne tortičky si spravila.

Ja som len potiahla metrový koláč - polovička išla mužovi dnes do práce a druhá ostala nám 🙂

vinka
31. dec 2010

@zlatat no fakt krásne.V jednoduchosti je krása. 😉
Aj ja chcem popriať veselého silvestra a všetko dobré v Novom roku 😉 A nech nám to pečie ešte lepšie ako tento rok. 🙂

lussy23
31. dec 2010

@daducha @zlatat - krásne

alionuska
1. jan 2011

@vinka no teraz naposaledy som to tak nerobila..ja som sa poymylila.😀 toto som na vrchu este potiahla sedou,akoze notebook... taky vystupeny bol na tom kufri... 🙂

vinka
1. jan 2011

@alionuska no pozerala som tvoj album a mne sa zdá,že bud sú zlepené oplátky potiahnuté alebo niečo tam je.Top nieje len hmota 😕

maca77
1. jan 2011

ahojte
všetkým prajem šťastný nový rok, nech sa darí v pečení 😵 😵 😵

... ja pripájam jednu tortu, ktorú som robila svokrovi na 60-tku

vinka
1. jan 2011

@maca77 ty kokoooooooooooooos to jaka krásna slivovica.Tak na toto mi dáš postup.Urobím ju starému.On slivku alebo hrušku rád 😀 😀 😀 😀

maca77
1. jan 2011

@vinka 😀 nebolo to až také zložité ... spodná časť akože krabica boli 3 obdlžnikové korpusy, na vrchu pokrčený MMF, boky som robila z WI, slivovica bola samostatná - 2x korpus plus na vrchu akoby kvietok (to bolo vyrezávané podľa slivovice tzv. budík Jelínek) samostatne potiahnuté, domaľovala som gelovkami a položila na vrch ....
... MM babka si myslela že som obalila sklenenú fľašu do marcipanu 😀 😀

danciacik
1. jan 2011

Ahojte cukrárky.
Ja som sa tu dlhšie neukázala, lebo som mala takú menšiu pauzičku v pečení tortičiek a dávala som sa trošku dokopy ale už to rozbieham naspäť.
Baby mám robiť pneumatiku tortu, holka poslala 3 návrhy vrch sa mi nezdá ťažký ale neviem ako so samotnou pneumatikou, či zafarbiť najprv poťah a potom poťahovať alebo ho namaľovať až na torte a ako urobiť dezén? Za každú radu budem vďačná.
Inak som si prelistovala dozadu, nádherné tortičky ste opäť vytvorili.
Pridávam vám ešte moje dve posledné.

vinka
1. jan 2011

@maca77 no vydarila sa ti nádherne.Fakt 😉 Skúsim v lete starému a potom napíšem či to bolo jednoduché 😀 😀 😀

alionuska
1. jan 2011

@vinka Nie,to nie je len hmota...je to korpus..taky vystupeny na tom kufriku... vacsi je akoze kufor a ten mensi na nom je ten notebook... 😉

vinka
1. jan 2011

@alionuska pána som asi dosť blbá ked to nemôžem pochopiť.Ale ten korpus ako je klávesnica je aj pod hmotou kufríka?Alebo je položený na hmote kufrika 😕

zdenallicka
1. jan 2011

Vinko, hoď sem tu fotku - nemůžu tě viddět takhle se trápit..🙂 🙂 🙂

zdenallicka
1. jan 2011

@danciacik Ukaž ty návrhy...

vinka
1. jan 2011

@zdenallicka 😀 😀 😀 😀 no myslím notebook čo je na torte.To má Ali v albume ale ti hodím jej fotku 😉

vinka
1. jan 2011

http://www.tortyodmamy.sk/3d-torty/notebook-24
Ale ja by som dala asi potiahnuty korpus na potiahnuty kufor.šlo by to takto?Idem zas robiť v januári notebook a chcem dať dotyčnej na výber.či chce tortu notebook alebo na taške notebook len musím vedieť ako nato 😝

zdenallicka
1. jan 2011

Vinko, potáhneš kufr, na to dáš potáhnutý noťas.. 🙂

danciacik
1. jan 2011

@zdenallicka takéto niečo by chceli

vinka
1. jan 2011

@zdenallicka no tak som myslela.Len ja som Ali nepochopila ako pod poťahom vyvýšene.Som myslela,že pod tým hnedým vyvýšené preto som to nemohla pochopiť 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
1. jan 2011

@danciacik Potáhla bych černou, potom si nadělala ty různé vzorky, narýhovala je a až pak nalepila na potah. POtom bych udělala ten disk..

alionuska
1. jan 2011

@vinka Co by si bola blba..ja pisem ako madar,asi😀 Normalne urobila som tortu akoze kufor ,potiahla hnedou a na to som dala este jeden plat prilepila kremom a potiahla sedou..alebo to mozes urobit aj z puncoviny,take vyvysene..... alebo rob po svojom a bude to tak najlepsioe...ja som robila uz asi desat vlacikov Tomas a vzdy je iny...nikdy ho nerobim rovnako....😀 Aj teraz som jeden plnila na zajtra... a zas je iny...😀

vinka
1. jan 2011

@alionuska 😀 😀 😀 😀 Nie,nie len sme sa asi nejak neporozumeli.A to čistý korpus si dala?Kríde mi to suché.No punčovina je mi prijatelnejšia.A to sa pýtaš zákazníka či chce punčovinu alebo korpus?Alebo urobíš ako je tebe lepšie

lussy23
1. jan 2011

@danciacik @maca77 - šikuľky-.

alionuska
1. jan 2011

@vinka nie suchy..nalepila som to kremom... 🙂 urobim ako to vyhovuje mne...zalezi od toho aka je velka...ale puncovinou(dobrou)nic nepokazis...len tam daj rum a kokos,orechy a mnam-.lepsie ako torta! 😀

vinka
1. jan 2011

@alionuska no to hej.punčovinu milujeme aj mi.viac ako tortu 😀 😀 😀

nata_
1. jan 2011

ahojte dievcata, je tu medzi vami sikovna cukrarka z KE? planujeme tento rok svadbu aj krstiny. vdaka