Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

emarekova
26. jún 2016

Prosim poradte,ked potrebujem tortu na stredu,mozem v pondelok spravit korpus s plnkou a v utorok potiahnut a ozdobit?a nestane sa nic,ked ostane z torty do soboty?dakujem

chvapilu
27. jún 2016

ahoj mám v plánu udělat tento dortík,ale nemám tušení jak na kůru?poradíte mi prosím jak na to?děkuji

stebota
27. jún 2016

Dievčence tomuto sa hovorí v tomto teple zúfalstvo 😢 😢 😢

stebota
27. jún 2016

Ešte tuto neštastnicu

lamps
27. jún 2016

@chvapilu odlúp si kôru zo stromu, zabaľ ju do potravinovej fólie a pootláčaj na hmotu 😉

balambi
27. jún 2016

Ahojte šikulky, idem si k vám po pár rád. Ja pečiem len tak za čas pre rodinu a teraz ma poprosila kamarátka, či by som jej neupiekla tortu. Mala by to byť nahá torta, teda jedna guľatá cca 20 cm priemer a k tomu pár malých. Takú tortu som robila len raz a aj to sa hneď zjedla. tak teraz neviem....
1. vydrží mi taká torta v pohode? ak ju naplním vo štvrtok a v piatok si príde pre ňu, nebude nikde vystavená, len ju vyloží a zje sa, no nebude obschnutá?
2. bude v pohode ak si korpus urobím už zajtra a naplním vo štvrtok?
3.tie malé tortičky by ste ako robili? na veľký plech, vykrojiť a potom plniť, alebo radšej naplniť a potom vykrajovať?
Ďakujem moc za rady a postrehy 🙂

lamps
27. jún 2016

po 1. torta vydrží v pohode, neobschne
2. zajtra upiecť môžeš, zabaľ ho po vychladnutí do potr. fólie
3. asi by bolo jednoduchšie upiecť, naplniť a potom vykrajovať

lamps
27. jún 2016

@balambi odpoveď vyššie je pre teba 😉

mojmacik
28. jún 2016

@chvapilu aleboooo nieco taketo no draheeee http://www.natortu.sk/karen-davies/

dush
28. jún 2016

@lamps ja bežné pečiem korpus utorok.Tento týždeň plánujem plniť torty v stredu už,pretože mám 2 svadobné poschodové.Nie je to skoro?Bežné plním štvrtok.Torty sú na sobotu.Dakujem za radu

nika266
28. jún 2016

@chvapilu je nato taka silikonka

lamps
28. jún 2016

@dush ked mám tortu na sobotu, tak väčšinou vo štvrtok pečiem, v piatok plním a v sobotu idú tortuše z domu. Myslím si, že korpusu sa nič nestane, ak je upečený o deň skôr, plnenie sa snažím dať čo najbližšie k termínu odovzdávania

a pridávam moje

alicka850
28. jún 2016

Pani ucitelkam na rozlucku so skolkou.

katarina51
28. jún 2016

@lamps nááááádhera a tá ruža je super 🙂 🙂 🙂

blancagon
29. jún 2016

@lamps žabky rozkošnéééééaj bez mena by som presne vedela že sú od Vás,ruže dokonaléé.

stebota
29. jún 2016

@lamps miléééééééé a kráásne všetky žabičková pre mňa TOP 😨

alex999
29. jún 2016

Dnes 20 ks cupcake Mimoni do škôlky pre detičky 😉

nika1985
29. jún 2016

ahojte jaj co k nej dodat zobrala mi asi pol zivota mat takych zakaznikov viac alebo zo zaciatku torty nerobim.

lamps
29. jún 2016

@katarina51
@blancagon
@stebota dievčence ďakujem, ste sladké 😵 😵 😵

@blancagon tu si všetky tykáme, lebo všetky sme tu mladé a krásne 🙂

jakelina
29. jún 2016

Perníčky na rozloučenou do školky a pro paní učitelky. Některé bezlepkové, jiné obyčejné perníkové těsto.

dzejnus
29. jún 2016

babenky, prosim vas na cupcake mozem ozdobit par. kremom alebo mascarpone??? nebude sa mi topit potom ta "marcipanova"ozdoba na vrchu??? diky 😉

dzejnus
29. jún 2016

@alex999 ahoj aky krem si dala na tie cupcakes? mam robit peppa pig ale sa bojim aby sa mi ten peppa potom netopil na kreme 😀

alex999
29. jún 2016

@dzejnus mnooo v tom teple asi nič nepomôže 😒 Robila som vanilkovo kokosový s mascarpone, pekne držal ale Mimoni sa trocha šmykali dole 😒 ale vydržali

emarekova
29. jún 2016

Idem sa aj ja mojou trosickou pochvalit..pre dcerku k 8.rokom

jachin
29. jún 2016

Objednané na poslednú chvíľu, pre jednu triedu, nič lepšie mi nenapadlo 😒

dzejnus
29. jún 2016

@alex999 no ved toto ... dakujem 😎

dzejnus
29. jún 2016

babulky,mam dat tu rybu na nejaku podlozku,ci netreba? ako ked sa robi poschodova, tak davam aj podlozky medzi poschodia,tak asi aj tu,ci ako by ste radili to tam "pichnut" tu rybu tam,,, lopar bude este hrubsi ako na obr. dakujem za rady 😉

alex999
30. jún 2016

Čakám na tortičku, pekne na slniečku 😉

stebota
30. jún 2016

@alex999 waaau

stebota
30. jún 2016

ahojte aj ja sa pripájam tortičkou do škôlky mufiniek bolo 23 kusov ešte ma čaká svadobná poschodka a huráááá dovolenka 😉