Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
24. feb 2017

@darymorka ja som dnes robila tento.. a podaril sa, ale robila som ho teraz druhý krát v živote, takze nie som v tom zbehla..
https://tortyodmamy.sme.sk/falosny-marcipan-na-...

mimik123456
24. feb 2017
petulda333
25. feb 2017

Zienky kt davate na tortu zive kvety,ako ich tam davate? Obalite do folie a tak alebo ich nejak osetrujete? Idem robit tortu na islavu a chcem tam pouzit kvety. Dakujem

mimik123456
25. feb 2017

Punčová 🙂

kukulka1
25. feb 2017

@petulda333 ahoj,ja som stonky obalila do rozstrihnutých slamiek aby sa mi ľahšie zapichli a obalila do potr.folie

peciemslaskou
25. feb 2017

moja februárová dvojtýždňovka

petulda333
25. feb 2017

@kukulka1 dakujeeeem

jenie123
25. feb 2017

@petulda333 ja ich viem dávať aj do tých nadobiek s vodou.. v kvetinárstve sa dajú kúpiť alebo si stonku obalim navlhčenim servítkom a obalím do potravinárskej fólie

nika1985
26. feb 2017

Ahojte moje vikendovky vecer si Vas pomrkam

jenie123
26. feb 2017

Kocky krasnucke torticky ste popridavali.. 🙂🙂 pridám ja pár svojich 🙂🙂🙂

rachel36a
28. feb 2017

Dlhsie som neprispela...tak par poslednych 😉

katrin21
1. mar 2017

baby, poradte, kolko pottrebujem potahovky na takuto tortu? poschodovu som este nerobila....
a tiez ci mi to udrzi bez vystuze do druheho dna a prevoz 3km.. :D na miesto oslavy do restiky.... Ak ttreba vystuz, tie take nohy, snad kupim u nas v obchodiku, ale treba na to aj dno pod to druhe poschodie, ci tam sa nic nedava, len samotna torta?? celkovo sa to kladie len torta na tortu, ale treba to oddelit??
plnka by bola : biela coko varena v slahacke + mascarpone

diky moc.. nieco taketo..

mojmacik
1. mar 2017

@katrin21 na vystuz stacia obyc.slamky a spotreba hmoty zavisi od velkosti tych poschodi...mne by stacilo to 1,4 kg balenie ..a pod to vrchne poschodie ja napr. davam v kauflande kupene take podlozky biele...hladke material nieco ako krabice na zakusky....maju to cca za1e...balene po 10kusov tusim

mojmacik
1. mar 2017

Taketo.....aj v KIK mavali este dokonca take akoby foliou potiahnute.nepremastitelne...tiez za 1e

katrin21
1. mar 2017

@mojmacik dakujem, slamky ma nenapadli, uz som kupila take biele tycky na to original.... a ano, pani v obchodiku mi poradila aj takuto podlozku, tak aj tu som kupila aj ked asi by bola lacnejsia ta tvoja...
hmoty som kupila 2kila, lebo mali len po kilach hentu co som brala.... tak uvidime....
chcela som robit tu sovu, ale nakoniec som kupila len 3 farby, hnedu nie.. lebo to do buducna asi nevyuzijem, neviem... jedine, ze by som este niekde zohnala praskovu, ja som inak hnedu mala, ked som robila husle ,ale uz je to po zaruke a dcera mi to vyhodila ked robila poriadky :D .. takze nevadi, mam ruzovu, fialovu a bledomodru nebickovu, tak snad to nejako pokombinujem s bielou... + perletove gulicky..

nicoletta77
1. mar 2017

@katrin21 ja si hnedú poťahovku robím aj tak, že do hmoty primiešavam kakao a ostane pekne hnedá. Nemusíš kupovať farbu. Skús si to na kúsku hmoty. 🙂

katrin21
1. mar 2017

@nicoletta77 vidis, dobry napad ! super

katrin21
2. mar 2017

@nicoletta77
@mojmacik
@jenie123
@mimik123456
ste tu niektora? nepamatam sa, moze ist pod potahovku plnka kde je maslo, cukor a pudingovy krem??asi nie, ze?
surne, diky

pppeeetttaaa
2. mar 2017

ahoj moze, ale musi tam byt viac masla ako pudingu... ak sa ti zda ze je velmi pudingova prudaj maslo ci uz do celej plnky alebo cast odober plus maslo..

monika1204
2. mar 2017

Žienky otázka trošku mimo ale má spojitosť s tortami. Ak bude vadit zmazem. Iba sa chcem spýtať ako vlastne to funguje? Peciete doma len tak alebo musí byť živnosť? Pýtam sa len preto že ma pečenie veľmi začalo baviť chcem si aj spraviť nejaký kurz a zdokonalit sa no neviem ako by to potom malo fungovať.Ďakujem za každú odpoveď.

katrin21
2. mar 2017

@pppeeetttaaa tak asi radsej nebudem riskovat a radsej dam len maslo s cukrom, lebo torta bude este cely den cakat na druhy den na pouzitie, takze aby mi nahodou nestiekla potahovka dovtedy...
diky moc za odpoved 🙂

chvapilu
3. mar 2017

Ahoj dnešní,vše jedlé.Přeji pěkný den

nicoletta77
3. mar 2017

@katrin21 áno, tak ako písala pppeeetttaaa, pomer masla by mal byť väčší. Ja to robím tak, že vymiešam maslo s cukrom, primiešam tam zvyšný krém, ktorý mi zostal z plniek a plus roztopenú čokoládu. Možno sa Ti to zdá, že je to práca navyše, ale tá čokoláda pekne zatuhne tú obmazávanú masu a poťahovka pekne kopíruje obmazanú tortu. Ja torty aj otáčam. To znamená, že obmažem tortu a na vrch dám papier na pečenie. Otočím hore "drdy" a vlastne spodok mám hore. Pekne potom boky zo špachtľou pouhládzam. Keď to zatuhne, tak to znova otočím už na podnos, s ktorým odovzdávam tortu. Vrch torty mám pekne rovný a ostré hrany. Tým pádom poťahujem tenkou vrstvou poťahovky a miniem jej menej. Zákazníci aj tak nechcú hrubší poťah, všetci len tenký pýtajú. Je to trošku práca navyše, ale mne to za to stojí. Už to ide šup-šup. 😀

katrin21
3. mar 2017

@nicoletta77
@pppeeetttaaa baby prosim vas a ked idem davat na seba tie poschodia.. pod vrchnym mam papier tvrdy , taku tu podlozku... tak zospodu mam dat trochu plnky, aby to vobec drzalo na tej spodnej torte??? nie ze sa mi to pri prevoze zosmykne dole :D , ako sa to uchytava?

katrin21
3. mar 2017

@nicoletta77 ja viem, aj ja otacam,dorovnavam, to je jasne...tiez som kedysi robila tortu hore nohami, aby mala rovny vrch, ale teraz to nejako neriesim, ked nebude " ostra" na koncoch, kedze je to pre nas 🙂
ja som uz nejake torty piekla aj potahovane,viacere, len som si nepamatala presne, ze ci ten krem moze byt, marilo sa mi, ze nic slahackove a mliecne, cize ani puding.. ale dala som len maslo a cukor nakoniec , pre istotu... potom stuhnut a potom obtahujem, uz to mam, len este to spojit dokopy tie 2 poschodia...
Ja ale az tak tenkou vrstvou potahovat neviem, kedze to nerobim tak casto, tak nemam ten grif, mohla by sa mi potrhat a zvlnit, tak radsej davat asi 2mm hrubku....niekde mozno aj 3, ale skor dva.... ja robim z kupovanych potahoviek, takze su aj tuhsie.... teraz som robila z nejakej Pasta DAMA, predtym som robila s Velvetom a este nejakou, co si nepamatam.. uplne prva bola K2, ale to bolo tuheee a trhalo sa to dost, takze to uz nie..

nicoletta77
3. mar 2017

@katrin21 máš tú podložku obalenu aj vo fólii? Áno, môžeš dať trošku krému, aby sa to prilepilo. A koľko poschodovú tortu robíš?

katrin21
3. mar 2017

@nicoletta77 nie, nemam.. ona je len zhora taka zlata, zdola je karton :( nevedela som, ze treba obalit :( co teraz? ma iba dve poschodia... rozmyslam, ci sa neprilepi ten papier na tu potahovaku , dokelu.. ale tak mi radili, ze dat na tu podlozku, teraz neviem, ci som spravila dobre, ci ten papier este neskusim nejako oddrapit dole, alebo co...
to je podlozka originak na torty

nicoletta77
3. mar 2017

@katrin21 aha, už čítam, že 2-poschodovú. Ja, ak mám vrchnú tortu do 1,5 kg, tak ani nedávam slamky do spodného poschodia. Mám takú skúsenosť, že sa spodnej torte nič nestane. Aj ja poťahujem kupovanou hmotou, smartflexom.

katrin21
3. mar 2017

@nicoletta77 aj ked mam plnku slahacka, cokolada mascarpone a horna maslova?? horna ma 16cm, spodna klasicka 25cm... aby to nepadlo, alebo co.
inak rozmyslam, ze to bacnem na seba az tam na mieste, alebo co....

nicoletta77
3. mar 2017

@katrin21 tak pre istotu aj Tvoj kľud daj slamky. Aby si bola v pohode a všetko bolo tip-top.