Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
9. jan 2011

@vinka super to lietadlo 😉
@alionuska nemám slov ,všetky sú krásne 😵 a zas je ich veľa , ja mam čo robiť s dvomi 😅

lukika
9. jan 2011

@zdenallicka krásne tortičky si urobila tie smrečky sú hviezdičky uložené na sebe otáznik a tie trávy sú z lisom na cesnak otáznik Ja by som chcela urobiť malému k narodkám traktor v takom nejakom štýle ako máš tú tortu veterán len neviem ako urobiť to pole akože hnedú zem ale ako to vytvarovať Nemáš náhodou uložený nejaký pekný obrázok s traktorom v takom štýle ako máš ten veterán otáznik

zdenallicka
9. jan 2011

@lukika Ty smrčky jsou různé velikosti hvězdiček na sobě slepené kapkou vody.. Na každé hvězdičce je malá placka potahovky, aby to nebylo hned na sobě. 🙂
Traktor jsem taky dělala - ten veterán byl právě podle něj...🙂 Vyválela jsem si hnědou a mám struktur folii, kterou jsem na to obtiskla, ale šlo by si pomoct i tak, že bys třeba obtiskla nějakou podložku, co máš doma - někdo používá mřížky do dřezu http://www.kuchynskepotreby.cz/cz-detail-90941-... nebo http://www.vybaveniprodomacnost.cz/index.php?ni... .

lukika
9. jan 2011

@zdenallicka a tú podložku tam mám iba popritláčať otáznik tá tráva je s lisom na cesnak otáznik a tie stromčeky sú s akými klieštikmi otáznik ja by som si aj nejaké kúpila ke´d budem objednávať gelovky strašne sa toho traktora bojím či to nebude na mňa moc ťažké ale malý by chcel traktor tak to teda musím skúsiť

alionuska
9. jan 2011

@duplicka myslim,ze chyba je v cukre...cukriky umyvaj vzdy. Ja umyvam aj smolkov,aj tie ruzovo-zlte--lebo su take poprasene cukrom... a do jedneho balika dve polievkove lyzice citronky..a hlavne cukor!!!IBA povazsky tmavomodry!!! 🙂

@reruna klavir je normalne torticka..dva platy naplnene a potahnute MMF a nozicky su len z marcipanu. A v nich sparatka a napichnute v torte,aby to drzalo😀
@sisa.b no tak teraz som to tu popisovala..🙂
@dm1 znak je cely z marcipanu..som vyrezavala 🙂 Aj ovecku😀
@lawli to vsetci..aj ja mam nedostatky🙂Ucime sa cely zivot!!! 😀

zdenallicka
9. jan 2011

@lukika Jj, tráva je lisem na česnek..🙂 A kleštičky mám tyto http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html... . Normálně si vyválej hnědou potahovku a přitlač tu podložku na ni.. pak už jenom ořízni do požadované velikosti a polož/přilep na potažený dort..🙂

A traktor jsem dělala tento http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=90229 (je tam popis)

To zvládneš.. Zvládlo to i vemeno jako já..🙂

eliska22
9. jan 2011

ďakujem Vám za pochvaly a krásne tortičky ste všetky popridávali 🙂 🙂 🙂
ja som robila včera svoju prvú na zákazku, síce pre sesternicu, ale za euráče 😀 a tu je výsledok, chceli ju v týchto farbách 😎

lukika
9. jan 2011

@zdenallicka diky moc a nie si žiadne vemeno máš krásne tortičky ja som zatiaľ robila iba jednu tortu a tá nebola taká priestorová navrchu takže mám predtým rešpekt

zlatat
9. jan 2011

@vinka bola skveláááá, mňam. Síce riadne sýta, takže nabudúce musím vymyslieť nejakú inú, menej tukovú pomazánku a do vnútra dať viac zeleniny ( na želanie drahého ) ale fakt bola dobrá, každému chutila
Aj som ju odfotila v reze.

zlatat
9. jan 2011

@eliska22
@zdenallicka krásne tortičky

vinka
9. jan 2011

@zlatat fantasticky vyzerala.Mňááááááááááááááám dala by som si. 😀 😀 😀
@eliska22 krásna torta 😉

zlatat
9. jan 2011

@vinka už je len 1/4 - pošlem ti? 😀

vinka
9. jan 2011

@zlatat až tak vela sa Vám zvýšilo? 😀 😀 😀 U nás by už nebola.No pošli.Napíšem Ti adresu? 😀 😀 😀

reruna
9. jan 2011

@alionuska dík za odpověď, mě právě přišlo, že to na špejlích nemůže držet 🙂
@zlatat ten slaný dort na řezu vypadá mňam, víc zeleniny by tam bylo taky fajn,ale asi by se to zase špatně krájelo, ne?

zzuzca
9. jan 2011

ahoj baby 😉

robite prenadherne torty, klobuk dole 😵 ja sa chystam na svoju prvu tortu v zivote pre syna na narodky😅 studujem po nete aj vas citam uz snad 2 tyzdne a som z toho jelen 😅 😝 😝

neporadite mi vyskusany zaruceny recept na nejaku potahovku, ci uz marcipan alebo z tych marshmallow? 😉 a z toho potom mozem normalne robit nejake figurky,atd navrch? predpokladam ze ano, ale fakt tomu vobec nerozumiem 😀 😀 na nete je toho kopec,tak neviem vybrat recept 😕 aby bol vysledok zaruceny 😅

a nejaku plnku nie velmi tukovu neviete poradit? mam doma zasoby zerve, alebo tvaroh, tak to by som rada pouzila...

@vinka ty prosim ta ako to vsetko stihas? 🙂 citam ta aj v pekarnach totiz 😀

potom sem dam foto ak to bude 'publikovatelne' 😅

dakujeeem

bzucinka2
9. jan 2011

@gabika11 krasna je 🙂
@lussy23 dakujem 🙂
@nadulici wauw perfektne 🙂
@zdenallicka vdaka 🙂
@zdenallicka krasna plachetnica 😉
@zdenallicka parada !! 🙂
@lawli dakujem 🙂 ta syrova nema chybu 🙂
@sisa.b parada a to prasiatko bolo sladke ? to je uplne perfektne 🙂

bzucinka2
9. jan 2011

@alionuska dakujem z apochvalu a teda nemam slov uz na tvoje krasne vytvory 🙂
@zlatat krasna torticka sikulka 🙂
@reruna dakujem 🙂

vinka
9. jan 2011

@zzuzca moja pekáren robí sama.Tak medzi tým potiahnem tortu 😀 😀 😀 😀 Tu na prvej strane je recept na tie marsmalow od alionusky.Len nedávaj všetok cukor do zmesi ale prisipuj najprv polovicu a potom ostatok prisypuj pp.Lebo ja som prvé dve hmoty vyhodila sa mrvili.A nerob hned z celej dávky.Len z polky aby ti nebolo lúto ked sa hmota nezadarí.A z tej hmoty môžeš poťahovať aj vyrábať figurky a alionuska z tej hmoty robí zázraky 😀 😀 😀

vinka
9. jan 2011

@zzuzca pekáren robí sama.Tak medzi tým potiahnem tortu 😀 😀 😀 😀 Tu na prvej strane je recept na tie marsmalow od alionusky.Len nedávaj všetok cukor do zmesi ale prisipuj najprv polovicu a potom ostatok prisypuj pp.Lebo ja som prvé dve hmoty vyhodila sa mrvili.A nerob hned z celej dávky.Len z polky aby ti nebolo lúto ked sa hmota nezadarí.A z tej hmoty môžeš poťahovať aj vyrábať figurky a alionuska z tej hmoty robí zázraky 😀 😀 😀

duplicka
9. jan 2011

@vinka no ryzovy som neskusala,ale nakoniec som akosi potiahla, len nebola elasticka a skusila som este jednu malu davku,lebo som potrebovala este bielu a to iste a dala som aj stavu a vodu nie, takze mam podozrenie ,ze bude cukor zly a to mam korunny 😒 😒 😒 😒
@reruna no nakoniec som potiahla,len som dala hrubsiu vrstvu 😒

hlavne ,ze vsetkych chutila a urobila som dvojposchodovu a sa po nej zaprasilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zlatat
9. jan 2011

@vinka už je len malý kúsoček, staršiemu synátorovi nechutí - vraj som tam mala dať paštétu 😖

@reruna ja som aj chcela dať viac zeleniny ale práve toho krájania som sa bála, že sa mi to bude rozpadávať .... aj teraz sa mi to oddeľovalo od seba

duplicka
9. jan 2011

@alionuska jej dakujem ,presne to som vydedukovala,ze nie korunny,lebo tie predtym som mala ten modry povazsky a je to , bol to cukor 😉 😉 😉 😉 dakujeeeem, ved to,ze som robila teraz siestu a posledne dve sa mi taketo urobili a to som mala korunny cukor, tak uz budem vediet. nakoniec som potiahla,ale hrubsou vrstvou a to uz nebolo ono 😒

lukika
9. jan 2011

@zdenallicka ešte ťa budem otravovať tú kabinu si farbila na bledo modro s gelovkou alebo nefarbia na bledo modro aj tie šmoulové cukríky ak by som ich neumyla nemáte s tým niekto skúsenosť otáznik

zdenallicka
9. jan 2011

@lukika J8 pracuju s mléčným marcipánem, takže barvím gelovkama..🙂 A ten traktor je potřený gelovkou na povrchu..

duplicka
9. jan 2011

takze tu je moja 6ta 😉 😉 😉 5ta bola jednoposchodova, tuto som mala dvoj, vrchna bananova a spodna cucoriedkova, prekvapilo ma, ze mala az 5 kil 😀 😀 😀

daducha
9. jan 2011

@kejtty ahoj, som z KE, rada ti ich urobim, na kedy to potrebujes?

zdenallicka
9. jan 2011

@duplicka Krásná...🙂

duplicka
9. jan 2011

@zdenallicka dakujem,skoda len ,ze som mala zly cukor, ten korunny uz nechcem ani vidiet,lebo presne ked som mala ten modry,tak hmota vynikajuca.

dm1
9. jan 2011

@zlatat ja som tiez prvu slanu urobila veliku lebo tiez som nevedela ze je to take syte teraz robim mensie a hodne zeleniny davam do oblohy. tiez si neviem predstavit zeleninu v torte viac mi tam pasuju tie salamky, salat a pomazanky a zelenina len okolo a kazdy si da podla chuti. A to chlebove cesto vypada super daj prosim ta recept!

zzuzca
10. jan 2011

@vinka dakujem za radu 😉

baby, co nesmie byt pod marcipanom, aby sa mi neroztekal, udajne nie slahacka,co este?? 😕 😕 ked ja mam tie umysly s plnkou so zerve(pripadne tvarohom)....to je tiez take akoby 'smotanove', nepokazim tym ten marcipan??

ufff, to je veda...