Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
10. jan 2011

@zzuzca natri to maslo s cukrom pod plnkou a máš po probléme či môžeš alebo nemôžeš.ja ked niesom si istá mám maslo s cukrom na tortu a problém zažehnaný 😀

eliska22
10. jan 2011

@duplicka môžeš mi prosím ťa poslať aj do IP recept na tú čučoriedkovú tortu? ďakujem 😎

zzuzca
10. jan 2011

@vinka aha, takze na korpus maslo s cukrom, na to hocijaku plnku a na to marcipan a bude to ok??? 😕 no ja som sa prave tej maslovej plnke chcela vyhnut...ale nevadi no...staci ked dam len trochu tej maslovej zmesi? a fakt je potom jedno co bude pod marcipanom? ja tomu fakt nerozumiem, tak sa pytam jak tatar 😅 😅

zzuzca
10. jan 2011

@vinka divam sa este raz na tu moju pnku co chcem dat, ide tam 50 g maslo, 230g luciny(dam zerve), 35 g cukru....tak myslis ze tam mat dat pod to tu maslovu zmes alebo nemusim? lebo trooosku masla a cukru tam bude 😅

vinka
10. jan 2011

@zzuzca nie,nie nepochopili sme sa.naplníš tortu čím chceš a boky torty a vrch natrieš maslom.vo vnútri ti môže byť jedno aky máš krém.tam nepotrebuješ to maslo.Ale z vonku.Ale ked máš maslovy krém tak asi môže aj pod potahovku 😉

zdenallicka
10. jan 2011

@zzuzca Neee, Vinka ti to napsala špatně.. myslela pod potahovkou..🙂 Klidně si udělej krém z Lučiny nebo žervé, ale boky dortu potři máslem s cukrem a to tak, aby ti nekoukal ani kousek žervé, protože jinak by ti potahovka tekla... 🙂

zdenallicka
10. jan 2011

@vinka Napsala jsi toto..🙂

vinka @zzuzca natri to maslo s cukrom pod plnkou

zzuzca
10. jan 2011

@zdenallicka
@vinka

oukej holky, uz chapem a dakujem 🙂 no tiez sa mi to zdalo divne ze pod plnku... 😉

uff, tak dnes sa do toho uz musim pustit, syn uz narodky mal,ale este sme neoslavovali ... no on tomu este aj tak nerozumie 😀 ale za rok uz budem musiet byt rychlejsia 😀

vinka
10. jan 2011

@zzuzca mi nikdy neoslavujeme v daný den lebo niekedy je to cez týžden a nie všetci môžu prísť.tak oslavujeme cez víkend ked majú všetci volno a niekedy to vyjde aj o 2-3 týždne neskôr 😀 😀

reruna
10. jan 2011

@duplicka na 6. dort super, já jsem ještě dvoupatrový nedělala...potahovala jsi to vcelku nebo každé patro zlvášť?

reruna
10. jan 2011

@lukika z těch šmoulíkových bonbonu haribo, když je neumyješ, máš krásnou bledě modrou jako mám ty ozdoby

zlatat
10. jan 2011

@dm1 no s receptom to bude trošku problém, robila som to tak nejako od oka ... kúpila som si v Kauflande takú Pšenično-ražnú zmes na chlieb, dala som jej 1/2 kg a do toho pridala asi 250 g hladkej múky, k tomu 1 veľký v šupke uvarený zemiak - na jemno nastrúhaný, 1 PL oleja, 1 PL octu, trošku cukru do kvásku, tuším 30 g čerstvého droždia a vody asi 400 ml ( presne neviem, lebo som dolievala tak, aby bol cesto také nelepivé ale nie tuhé ), no a ešte asi 2 čl soli.
Všetko som dala do DP ona mi to vymiesila, potom som preložila na dosku a prekladala ako lístkové cesto - prikryla utierkou a nechala 20 min. kysnúť, potom znova preložila ako lístkové cesto a nechala 20 min. kysnúť, a naposledy preložila a dala do okrúhlej formy 22 cm ) a tam nechala ešte pol hodiny kysnúť. Piekla som na programe chlieb pri teplote 180 st. asi 45 min.

bubbles
10. jan 2011

baby, kolko dopredu by som Vam mala dat vediet, keby som chcela od niekoho tortu? asi by som si vybrala od tych, ktore tu najviac zverejnujete svoje vytvory, inac nemam podla coho vybrat 🙂 ale pacia sa mi Vase vytvory a dlho Vas citam, viem, ze sa na Vas da spolahnut.. a chcem mensiu svadbu, nemame na velke veselky a ked som videla, kolko pytaju v restauracii za obycajnu skaredu tortu, neverila som vlastnym ociam.. len teda svadbu mi staci riesit niekedy v juni, ked ju planujem na august, stacilo by sa vtedy ozvat, dojednat, aku chcem?

bzucinka2
10. jan 2011

@bubbles myslim, ze to sa musis opatat tej konkretnej od ktorej chces tortu, elbo si myslim, ze je rozdiel, ked niektor robi 10 a viac tort za tyzden, tak ten to ma plne uz asi skor ako ten co robi menej a potom aj odkial si, lebo trepat tortu napriklad cez cele Slovensko je makacka a kedze chces svadobu, mozno poschodou, tak to je asi s prevazanim horsie, takze napis presne tej, ok ktorej chces torticku 🙂

dm1
10. jan 2011

@bubbles no ono tazko kazda mame inak vela roboty a preto treba dat kazdej rozne dopredu vediet. Ono najlepsie by si mala mozno keby si si pozrela na stranke www.tortyodmamy.sk je tam mapa cukrarok a presne podla svojho mesta by si si vybrala. Kazda tam ma aj fotky svojich diel potom ked kliknes na jednotlive mena aby sa ti lahsie vyberalo. Aj ked nie vsetky co na tejto stranke zverejnuju svoje vytvory su aj na tej mape zobrazene

bubbles
10. jan 2011

@bzucinka2 dakujem.. ale myslis, ze teda mesiac-dva pred by malo stacit na najdenie niekoho a dohodnutie, ze?

duplicka
10. jan 2011

@reruna kazde zvlast a islo to super, len by som mozno do buducna tie take palicky do toho dala, sa nezda ale mala 5 kg a obavala som sa aby sa to neprepadavalo,ale nie

dm1
10. jan 2011

@duplicka ked budes potom v buducnosti davat tie palicky na vystuzenie alebo slamky tak nezabudni dat pod ten vrchny korpus teda na tie palicky aj karton obaleny foliou lebo inak sa ti to zaryje to tych paliciek a nemaju vlastne co drzat. Ale pri takychto malych tortach ani netreba vystuzovat nejako specialne veru

zlatat
10. jan 2011

Náš starší synátor bude mať v piatok meniny, tak som sa rozhodla, že mu upečiem tortičku - vybral si Boba a Bobeka ... dúfam, že to nezmení na Wall-E ... lebo to by bola iná sranda spraviť ho 😀

lussy23
10. jan 2011

@reruna - krásna torta

lussy23
10. jan 2011

@duplicka @zlatat @eliska22 @zdenallicka - nemám čo dodať, šikulky ako vždy 😉 🙂

lussy23
10. jan 2011

@alionuska - nemá mčo dodať, nádherné ako vždy 🙂 🙂

zuziq
10. jan 2011

nejak ma to zacalo bavit 😀 dnes som narychlo upiekla kamoskinej malej. Mala narodeninky a zajtra k nim ideme na navstevu

yamahafazer
11. jan 2011

no nadherne torty ste vsteky porobili 😉 @bzucinka2,@gabika11,@nadulici,@zdenallicka,@lawli,@vinka,@eliska22,@reruna.@duplicka,@zlatat,@zuziq,@alionuska neni co dodat nadhera ako vzdy 🙂 @sisa.b ta medovnikova krabica to musela byt fuska paradna je
@anibas paradne a teba sa chcem spytat ,ze tu krabicu kde je topanka ten vrchnak to mas zvlast potiahnuty plat a polozeny na vrchu,alebo ako si to robila,ze je to ako vrchnak lebo aj ja teraz na piatok robim krabicu s topankou a kabelkou
ak som na niekoho zabudla tak sa nehnevajte nestiham to vsetko sledovat ,ale torticky mate vsetky nadherne ci je prva alebo uz stoprva 🙂

yamahafazer
11. jan 2011

@gabika11 @nadulici @zdenallicka @lawli @vinka @eliska22 @reruna @duplicka @zlatat @zuziq @alionuska nadherne torty ste vsteky porobili
dufam,ze tie vase mena uz zobrazi na modro neviem preco mi to nezobrazilo co som vam pisala

alionuska
11. jan 2011

@yamahafazer ja viem,lebo si za mena davala ciarky 😀 😀 dakujem!

eliska22
11. jan 2011

@lussy23 @yamahafazer ďakujem kočky 😉 🙂

bzucinka2
11. jan 2011

@bubbles myslim, ze tie 2 meisace urcite stacia kazdej 🙂

@zuziq jeje aka peknucka 🙂
@yamahafazer vdaka 🙂

vinka
11. jan 2011

@alionuska ja som minule nedala ani čiarku aj male som písala a mi nezmodrelo 😉

anibas
11. jan 2011

@yamahafazer ďakujem - krabica je robená takto : potiahnuté boky - presne odmerať a narezať, potom som odmerala vrchnák - vyrezala poťahovku obdĺžnik, urobila zárez na ohyb a položila na vrch torty a mierne upravila, aby to sedelo rovnomerne - celá torta vážila 1,5 kg a rozmery mala 14x17 cm 😀 😀 😀 😀 😀