Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
11. jan 2011

@dm1 mne sa zatiaľ iba raz rozpadla červená a raz sýta ružová no ta bola asi dlho v chladničke už a asi som ju dvakrát nahrievala tak preto...inak robím len to čo viem ,že sa da bez väčších problémov 🙂

@zlatat asi som to prehliadla ,že sa niekto sťažoval a ja som z MMF spokojná aj čo sa týka postavičiek....som si na to našla systém a je to ok , spravím si MMF a nechám si ho do budúceho dňa na linke a potom sa mi postavičky robia super 🙂

dm1
11. jan 2011

@lawli aj mne sa najlepsie robia postavicky z odlezanej MMF to ide super

daducha
11. jan 2011

Ahojte,

krasne, krasne torticky ste napiekli od Noveho roku,uzasne

@maca77 oslik ma uplne dostal, nadherny 😵 😵 😵 .

Ako tak citam, vidim ze nie som sama komu sa objednavocky nehrnu a som z toho nestastna ☹ .Robenie torticiek ma velmi bavi a teraz nemam pre koho.Aspon ze koncom mesiaca ma drobcek narodeniny ,tak sa vysantim.
U mna s WI zatial spokojnost a ked som dobre videla tak ta nova hmota u Bohusa je drahsia ako WI 😒

@zlatat skore zotavenie prajem

zlatat
11. jan 2011

@daducha ďakujem, áno, Bohuš ju má drahšiu, ale na http://www.cukrarshop.sk/cukrarshop/eshop/8-1-H... je cena lepšia

alex21
11. jan 2011

@daducha nie si sama ani mne sa uz tak nehrnu. V lete som ich zopar odmietla kvoli tehotenskym nevolnostiam a odvtedy ako keby prstali ludia chodit. Ale za chvilu budem robit Eliske na tretie narodeniny tak sa tesim a vyhram sa 🙂

@zlatat mrzi ma co sa ti stalo 😔a verim, ze sa potrebujes zamestnat, ja som potratila toto leto a to som bola v 12 tt. Urcite sa ti skoro zadari a bude smat krasne babatko.

Inak torticky su krasne, jedna krajsia ako druha 😵

dm1
11. jan 2011

@zlatat ale 7kg balenie je zase lacnejsie u Bohusa pozeram

dm1
11. jan 2011

@daducha
@zlatat ale to 1,5 kg hmoty stoji 9,90 u BOhusa takze kilo len 6,6 EUR. WI je lacnejsia?

anibas
11. jan 2011

pekný večer

@zlatat juj moja, bolí to však ? neviem ako veľmi, ja to nepoznám ☹ ☹ ☹

myslela som, že nová hmota bude lacnejšia okolo 5 € - myslím kg balenie - nekúpim celé vedro, to ako mačku vo vreci,
MMF mi vyhovuje - až na to farbenie na tmavo, ale na problematické veci mám WI
včera som vyskúšala aj čokoládovú MMF a tá je taká žuvačka 😅 😅 😅 😅 😅 😅 dá sa zafarbiť na aj čierno
tu je dôkaz :

dm1
11. jan 2011

@anibas to mas pravdu ked sa da cokolada je to take zuvackove a je z toho krasna tmava hneda a aj chut je lepsia. len skoda ze sa neda takto dopomoct aj k ostatnym sytym farbam. ja som si zohnala v nemecku priamo cokoladove MMF cukriky tak chcem skusit za 2 tyzdne robim kos tak nemusim uz ani cokoladu davat

anibas
11. jan 2011

@dm1 no Západ je stále Západ 😀 😀 😀 😀

yamahafazer
12. jan 2011

@anibas moc dakujem za postup a ten havo je podareny 😉

uz ste robili niekto sacherovu tortu?mne si dali poziadavku sacherovu tortu a moze tam byt aj trocha plnky cokoladovej a potiahnuta marcipanom este som taku tortu nejedla nemate niaky osvedceny recept?moc dakujem

funnyka
12. jan 2011

Ahojte dievčatá, je tu niektorá z vás z PD, ktorá by mi upiekla domácu (maslo, nie margarín) marcipánovú tortu podľa želania? Takú dospelácku pre svokra k narodeninám. Ja tiež rada pečiem, ale pri tom mojom huncútovi sa to akosi nedá. Ak áno, napíšte mi prosím do IP.. ďakujem

vinka
12. jan 2011

Ahojte baby.potrebujem modelovať dinosaure.Ako mám urobiť takú zhrubnutú kožu?Takú ako sú keby kamene.Nemám kamennú podložku a to by aj tak bolo velké.To sú take malé.Chápete ma čo chcem? 😕

zdenallicka
12. jan 2011

Vinko, koupila jsem si tyto složky http://www.papirko.eu/detail.php?zbozi=1211799, nastříhala jsem si je na různé šířky, smotala do ruliček a zalepila izolepou.. Tím jsem si naťupkala jakoby kameny na tunel u vláčku.. Když je uděláš malé, můžeš si udělat pokožku dinosaura..🙂

zlatat
12. jan 2011

@dm1 ja som 7 kg balenie WI kupovala po 44€ ale teraz išlo rošku hore, takže toto vychádza trošíčku menej ako WI - samozrejme že nie u Bohuša. Ja u neho nekupujem on je mooooc drahý
@anibas bolí, ale už je lepšie
@vinka postrihaj si papier na pásiky, zroluj a budeš mať kolieska na otláčanie - sprav si rôzne veľkosti a môžeš otláčať 😀

zlatat
12. jan 2011

@alex21 ďakujem, verím tomu, že sa čoskoro zadarí a bude všetko OK

zlatat
12. jan 2011

@dm1 vidíš, to som si nevšimla - pozerala som čokoládovú príchuť a nejako som si neuvedomila, že v tom druhom obchode je mandľová - ale aj tak to výjde lacnejšie ako WI - to teraz stojí tuším od 45€ a viac - podľa toho kde

NO len čo z toho, keď ju náš krpec nemôže a v poslednej dobe sa mi množia bezlepkové zákazky ☹ ☹ - aj teraz čo mám najbližšiu v marci, tak to je bezlepková meninová a jedna svadobná - tiež bezlepková ( len na tú sa mi ešte majú ozvať, tak som zvedavá, či sa aj ozvú, či si to nerozmysleli )

vinka
12. jan 2011

@zlatat napadlo ma to len neviem či to bude dobré lebo je to také orezané po papierikoch 😒 😒 😒

fukylove
12. jan 2011

@yamahafazer - pridavam sem recept na Sacherku... ja som ju este nerobila, ale chvalia si ju vsetky moje kamaratky 🙂

andy22 (okres Bratislava)
pas užívateľa

Registrovala sa 16. apríla 2008 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 2056 príspevkov, 4 albumy a 3 inzeráty.

* M má 10 mesiacov a 3 týždne
* A má 11 rokov

“Prvá mrkvička nám chutila! 🙂”
(Pred 4 mesiacmi)

andy22 @fukylove posielam cely text receptu z Pravdy

Sacherova torta z Viedne
Recept mám od kamarátky z Viedne, myslím, že je lepšia ako originál...glazúra sa varí, nedáva sa hotová poleva...a IBA marhuľový lekvár- jedenkrát prekrojiť a naplniť, potrieť aj vrch pod glazúrou.

Suroviny
• 6 ks vajcia
• 210 g maslo
• 210 g práškový cukor
• 210 g čokoláda
• 165 g hladká múka
• 2 ks vanilkový cukor
• 1/2 balíčka prášok do pečiva

• glazúra:
• 200 g cukor kryštál
• 125 ml voda
• 150 g čokoláda

8-10
porcií

35
minút
príprava

55-60
minút
na 170 °C

Postup
Maslo, cukor a žĺtky vymiešame do peny, pridáme čokoládu, ktorú sme roztopili vo vodnom kúpeli(nie horúcu), vymiešame.

Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, vmiešame do cesta striedavo s múkou, v ktorej sme rozmiešali prášok do pečiva.

Formu na tortu vymastíme a vysypeme hrubou múkou, nalejeme cesto a upečieme pri 170°C 55-60 min. Tortu vyklopíme na zľahka pomúčenú dosku vrchom nadol- vyrovná sa povrch a ľahšie sa nanáša glazúra. Otočíme a vychladnutú tortu prekrojíme jedenkrát, naplníme horúcim marhuľovým lekvárom.

Glazúra: uvaríme cukor s vodou,čokoládu roztopíme vo vodnom kúpeli a pridáme k uvarenému sirupu - nesmie byť ani horúci, ani studený. Taký, aby sme ho zniesli na perách. )) Glazúrou polejeme celú tortu. Neodmysliteľne k nej patrí aj ozdoba zo šľahačky.

fukylove
12. jan 2011

jeeej, hodilo mi to aj ine veci, sa ospravedlnujem.... 😉

pampeliska1
12. jan 2011

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nemáte tip na dort s tématikou peněz? Hledala jsem na netu, ale nic se mi nepodařilo najít a potřebovala bych nějaký vzor nebo spíš inspiraci pro cukrářku.. Děkuji moc 🙂

pristela
12. jan 2011

Ahojte ja som vás objavila len nedavno, tak pooomaly cítam , nech nemusim otravovat s otazkami ktore tu uz boli povedane 😀 rozhodla som sa robit torticku po dlhom case obalovanu tak citam a citam , nech viem comu sa mam vyhnut 😉

@pampeliska1 mne sa páčil tento kufrik 😀 ale videla som niekde aj lahsiu verziu, torta ako drevenna debna pokladom a v nej nasypane zlate cokoladove dukaty 😉

vinka
12. jan 2011

@pristela pána to čítaš všetko? 😕 😕 😕

vinka
12. jan 2011

@pampeliska1 http://www.tortyodmamy.sk/user/4993/images toto je album alionusky.Ak sa neurazí,že som ju použila ako inšpiráciu 😉 Tu nájdeš akú kolvek tortu moja 😀 😀 😀

pristela
12. jan 2011

@vinka 😀 😀 😀 nieee , zacala som prve dve stranky a pak az od 600 strany, to zvladnem 😀 aj ak ako mrkam sa tie otazky "novacikov" opakuju 😉 , teda mam otazky aj ja,a le snad sa docitam . Potahovane torticky som robievala len je to uz daaaaaavno 😨

daniz
12. jan 2011

@pampeliska1 mešec plný peňazí, že vinka....

vinka
12. jan 2011

@daniz napr. 😀 😀 😀 😀 čo ved to je super nápad.Mne sa tá torta tak stráááááááááášne páčila,žeby som si ju zopakovala 😀 😀 😀 To bol pre ekonomku 😀 😀 😀
@pristela no daj ake máš otázky či ti nebudem vedieť odpovedať 😀

pristela
12. jan 2011

@vinka 😀 cem robit potah z cukrikov, ako dlho sa da uskladnovat v mrazaku?aaaa kolko dopredu sa daju z tejto hmoty urobit ozdoby , alebo daju sa nejak uskladnit aby vydrzali do robenia torty? tod vsjo 😉

reruna
12. jan 2011

@pristela nemusíš to skladovat v mrazáku, stačí jen lednička nebo prý ani to ne, vždyť to je jen cukr a bonbony, vydrží dlouho, mrkni na datum spotřeby cukru a bonbonů, ozdoby stejně - pokud je chceš měkké, zabal je do sáčku jinak ztvrdnou -

pristela
12. jan 2011

@reruna dakujeeem 😉 😉