• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dm1 mne sa zatiaľ iba raz rozpadla červená a raz sýta ružová no ta bola asi dlho v chladničke už a asi som ju dvakrát nahrievala tak preto...inak robím len to čo viem ,že sa da bez väčších problémov :slight_smile:

@zlatat asi som to prehliadla ,že sa niekto sťažoval a ja som z MMF spokojná aj čo sa týka postavičiek....som si na to našla systém a je to ok , spravím si MMF a nechám si ho do budúceho dňa na linke a potom sa mi postavičky robia super :slight_smile:
11. jan 2011 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli aj mne sa najlepsie robia postavicky z odlezanej MMF to ide super
11. jan 2011 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

krasne, krasne torticky ste napiekli od Noveho roku,uzasne

@maca77 oslik ma uplne dostal, nadherny :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .

Ako tak citam, vidim ze nie som sama komu sa objednavocky nehrnu a som z toho nestastna :frowning2: .Robenie torticiek ma velmi bavi a teraz nemam pre koho.Aspon ze koncom mesiaca ma drobcek narodeniny ,tak sa vysantim.
U mna s WI zatial spokojnost a ked som dobre videla tak ta nova hmota u Bohusa je drahsia ako WI :unamused:

@zlatat skore zotavenie prajem
11. jan 2011 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha ďakujem, áno, Bohuš ju má drahšiu, ale na http://www.cukrarshop.sk/cukrarshop/eshop/8-1-Hmoty-a-suroviny/19-2-Smartflex je cena lepšia
11. jan 2011 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha nie si sama ani mne sa uz tak nehrnu. V lete som ich zopar odmietla kvoli tehotenskym nevolnostiam a odvtedy ako keby prstali ludia chodit. Ale za chvilu budem robit Eliske na tretie narodeniny tak sa tesim a vyhram sa :slight_smile:

@zlatat mrzi ma co sa ti stalo :pensive:a verim, ze sa potrebujes zamestnat, ja som potratila toto leto a to som bola v 12 tt. Urcite sa ti skoro zadari a bude smat krasne babatko.

Inak torticky su krasne, jedna krajsia ako druha :dizzy_face:
11. jan 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ale 7kg balenie je zase lacnejsie u Bohusa pozeram
11. jan 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha
@zlatat ale to 1,5 kg hmoty stoji 9,90 u BOhusa takze kilo len 6,6 EUR. WI je lacnejsia?
11. jan 2011 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekný večer

@zlatat juj moja, bolí to však ? neviem ako veľmi, ja to nepoznám :frowning2: :frowning2: :frowning2:

myslela som, že nová hmota bude lacnejšia okolo 5 € - myslím kg balenie - nekúpim celé vedro, to ako mačku vo vreci,
MMF mi vyhovuje - až na to farbenie na tmavo, ale na problematické veci mám WI
včera som vyskúšala aj čokoládovú MMF a tá je taká žuvačka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: dá sa zafarbiť na aj čierno
tu je dôkaz :
11. jan 2011 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas to mas pravdu ked sa da cokolada je to take zuvackove a je z toho krasna tmava hneda a aj chut je lepsia. len skoda ze sa neda takto dopomoct aj k ostatnym sytym farbam. ja som si zohnala v nemecku priamo cokoladove MMF cukriky tak chcem skusit za 2 tyzdne robim kos tak nemusim uz ani cokoladu davat
11. jan 2011 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 no Západ je stále Západ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. jan 2011 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas moc dakujem za postup a ten havo je podareny :wink:

uz ste robili niekto sacherovu tortu?mne si dali poziadavku sacherovu tortu a moze tam byt aj trocha plnky cokoladovej a potiahnuta marcipanom este som taku tortu nejedla nemate niaky osvedceny recept?moc dakujem
12. jan 2011 o 06:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá, je tu niektorá z vás z PD, ktorá by mi upiekla domácu (maslo, nie margarín) marcipánovú tortu podľa želania? Takú dospelácku pre svokra k narodeninám. Ja tiež rada pečiem, ale pri tom mojom huncútovi sa to akosi nedá. Ak áno, napíšte mi prosím do IP.. ďakujem
12. jan 2011 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby.potrebujem modelovať dinosaure.Ako mám urobiť takú zhrubnutú kožu?Takú ako sú keby kamene.Nemám kamennú podložku a to by aj tak bolo velké.To sú take malé.Chápete ma čo chcem? :confused:
12. jan 2011 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vinko, koupila jsem si tyto složky http://www.papirko.eu/detail.php?zbozi=1211799, nastříhala jsem si je na různé šířky, smotala do ruliček a zalepila izolepou.. Tím jsem si naťupkala jakoby kameny na tunel u vláčku.. Když je uděláš malé, můžeš si udělat pokožku dinosaura..:slight_smile:

12. jan 2011 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ja som 7 kg balenie WI kupovala po 44€ ale teraz išlo rošku hore, takže toto vychádza trošíčku menej ako WI - samozrejme že nie u Bohuša. Ja u neho nekupujem on je mooooc drahý
@anibas bolí, ale už je lepšie
@vinka postrihaj si papier na pásiky, zroluj a budeš mať kolieska na otláčanie - sprav si rôzne veľkosti a môžeš otláčať :grinning:
12. jan 2011 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alex21 ďakujem, verím tomu, že sa čoskoro zadarí a bude všetko OK
12. jan 2011 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 vidíš, to som si nevšimla - pozerala som čokoládovú príchuť a nejako som si neuvedomila, že v tom druhom obchode je mandľová - ale aj tak to výjde lacnejšie ako WI - to teraz stojí tuším od 45€ a viac - podľa toho kde

NO len čo z toho, keď ju náš krpec nemôže a v poslednej dobe sa mi množia bezlepkové zákazky :frowning2: :frowning2: - aj teraz čo mám najbližšiu v marci, tak to je bezlepková meninová a jedna svadobná - tiež bezlepková ( len na tú sa mi ešte majú ozvať, tak som zvedavá, či sa aj ozvú, či si to nerozmysleli )
12. jan 2011 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat napadlo ma to len neviem či to bude dobré lebo je to také orezané po papierikoch :unamused: :unamused: :unamused:
12. jan 2011 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer - pridavam sem recept na Sacherku... ja som ju este nerobila, ale chvalia si ju vsetky moje kamaratky :slight_smile:

andy22 (okres Bratislava)
pas užívateľa

Registrovala sa 16. apríla 2008 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 2056 príspevkov, 4 albumy a 3 inzeráty.

* M má 10 mesiacov a 3 týždne
* A má 11 rokov

“Prvá mrkvička nám chutila! :slight_smile:
(Pred 4 mesiacmi)

andy22 @fukylove posielam cely text receptu z Pravdy

Sacherova torta z Viedne
Recept mám od kamarátky z Viedne, myslím, že je lepšia ako originál...glazúra sa varí, nedáva sa hotová poleva...a IBA marhuľový lekvár- jedenkrát prekrojiť a naplniť, potrieť aj vrch pod glazúrou.

Suroviny
• 6 ks vajcia
• 210 g maslo
• 210 g práškový cukor
• 210 g čokoláda
• 165 g hladká múka
• 2 ks vanilkový cukor
• 1/2 balíčka prášok do pečiva

• glazúra:
• 200 g cukor kryštál
• 125 ml voda
• 150 g čokoláda

8-10
porcií

35
minút
príprava

55-60
minút
na 170 °C

Postup
Maslo, cukor a žĺtky vymiešame do peny, pridáme čokoládu, ktorú sme roztopili vo vodnom kúpeli(nie horúcu), vymiešame.

Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, vmiešame do cesta striedavo s múkou, v ktorej sme rozmiešali prášok do pečiva.

Formu na tortu vymastíme a vysypeme hrubou múkou, nalejeme cesto a upečieme pri 170°C 55-60 min. Tortu vyklopíme na zľahka pomúčenú dosku vrchom nadol- vyrovná sa povrch a ľahšie sa nanáša glazúra. Otočíme a vychladnutú tortu prekrojíme jedenkrát, naplníme horúcim marhuľovým lekvárom.

Glazúra: uvaríme cukor s vodou,čokoládu roztopíme vo vodnom kúpeli a pridáme k uvarenému sirupu - nesmie byť ani horúci, ani studený. Taký, aby sme ho zniesli na perách. )) Glazúrou polejeme celú tortu. Neodmysliteľne k nej patrí aj ozdoba zo šľahačky.
12. jan 2011 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeej, hodilo mi to aj ine veci, sa ospravedlnujem.... :wink:
12. jan 2011 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nemáte tip na dort s tématikou peněz? Hledala jsem na netu, ale nic se mi nepodařilo najít a potřebovala bych nějaký vzor nebo spíš inspiraci pro cukrářku.. Děkuji moc :slight_smile:
12. jan 2011 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ja som vás objavila len nedavno, tak pooomaly cítam , nech nemusim otravovat s otazkami ktore tu uz boli povedane :grinning: rozhodla som sa robit torticku po dlhom case obalovanu tak citam a citam , nech viem comu sa mam vyhnut :wink:

@pampeliska1 mne sa páčil tento kufrik :grinning: ale videla som niekde aj lahsiu verziu, torta ako drevenna debna pokladom a v nej nasypane zlate cokoladove dukaty :wink:
12. jan 2011 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela pána to čítaš všetko? :confused: :confused: :confused:
12. jan 2011 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pampeliska1 http://www.tortyodmamy.sk/user/4993/images toto je album alionusky.Ak sa neurazí,že som ju použila ako inšpiráciu :wink: Tu nájdeš akú kolvek tortu moja :grinning: :grinning: :grinning:
12. jan 2011 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka :grinning: :grinning: :grinning: nieee , zacala som prve dve stranky a pak az od 600 strany, to zvladnem :grinning: aj ak ako mrkam sa tie otazky "novacikov" opakuju :wink: , teda mam otazky aj ja,a le snad sa docitam . Potahovane torticky som robievala len je to uz daaaaaavno :fearful:
12. jan 2011 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pampeliska1 mešec plný peňazí, že vinka....
12. jan 2011 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daniz napr. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: čo ved to je super nápad.Mne sa tá torta tak stráááááááááášne páčila,žeby som si ju zopakovala :grinning: :grinning: :grinning: To bol pre ekonomku :grinning: :grinning: :grinning:
@pristela no daj ake máš otázky či ti nebudem vedieť odpovedať :grinning:
12. jan 2011 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka :grinning: cem robit potah z cukrikov, ako dlho sa da uskladnovat v mrazaku?aaaa kolko dopredu sa daju z tejto hmoty urobit ozdoby , alebo daju sa nejak uskladnit aby vydrzali do robenia torty? tod vsjo :wink:
12. jan 2011 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela nemusíš to skladovat v mrazáku, stačí jen lednička nebo prý ani to ne, vždyť to je jen cukr a bonbony, vydrží dlouho, mrkni na datum spotřeby cukru a bonbonů, ozdoby stejně - pokud je chceš měkké, zabal je do sáčku jinak ztvrdnou -
12. jan 2011 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna dakujeeem :wink: :wink:
12. jan 2011 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok