Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
12. jan 2011

@vinka ja som urobila mešec pamatáš si, mojej mame a tak sa jej páčila, že ju 3 dni chodila pozerať do chladničky a
volala všetkých susedov.... 😀 😀 😀 . A ja som bola najšťastnejší človek na svete, lebo urobiť mamine radosť je ozaj veľká vec... 🙂 🙂 🙂

vinka
12. jan 2011

@daniz 😀 😀 😀 hej.Moja mamka sa fest tešila ked som jej urobila tortu ale tá pre nu sa mi tiež strááášne páčila 😀
@pristela reruna ti odpovedala.Len ked tie postavičky chceš mäkké by som nerobila do predu lebo sa to popučí a ked do predu tak nechať vyschnúť.Len tam je riziko,že niečo odpadne ked budeš dávať na tortu.Robila som aj ja do predu ale nerobím to už 😉

pristela
12. jan 2011

@vinka potrebujem urobit len dýku 😀 tak ta musi byt tvrda a ved uvidim este mam cas, dakujem vam holky 😉 😉 😉

sofi07
12. jan 2011

ahojte dievcata, tak trosku oneskorene vam prajem vsetko dobre v novom roku,vela sladkej radosti a spokojnych zakaznikov 🙂 . som tu dlho nebola, v tom predvianocnom zhone som nemala sancu sem nakuknut. tento rok zvolnujem tempo. baby ako skladujete orechy? ja ich vzdy mam zomlete v mraznicke, ale uz ju mam beznadejne plnu a este asi 7 kg nalupanych orechov mam zatial v papierovych vreckach a neviem co snimi. hlavne sa bojim, aby sa mi do nich nedali mole...

zlatat
12. jan 2011

@sofi07 v mrazničke lebo keď som ich mala v papierovom vrecku, tak sa mi do nich dostali mole a keď v sklenenom pohári, tak mi pre zmenu splesniveli

lussy23
12. jan 2011

@maca77 @boldy - krásne torty

lussy23
12. jan 2011

@anibas - zlatuččká torta

vinka
12. jan 2011

@sofi07 pána to máš kolko orechov doma ked ja mám 6 kíl v mrazničke 😲 😲 😲 😲

vinka
12. jan 2011

@anibas krásny havino 😉

anibas
12. jan 2011

@sofi07 - moja mama orechy sterilizuje do skla - nasype a nechá v rúre prichytiť víčko - neviem ako dlho 😉
@lussy23
@vinka dakujem

pampeliska1
12. jan 2011

Holky, díky moc za inspiraci 😉

dm1
12. jan 2011

@sofi07 aj ja sterilizujem normlane do 7dlc pohara na zavaranie len nasypem, zavriem a dam do pary sterilizovat tak na 20 min. a hotovo

zuzana0409
12. jan 2011

ahojte..potrebovala by som nejaky jednoduchy recept na slanu tortu pre manzela na narodeniny...poradte mi prosim.... 😉

bzucinka2
12. jan 2011

@zuzana0409 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22666
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13821
@sofi07 aj ja mam nieco v mrazaku a nieco v poharoch sterilizovanych 🙂

nikanika28
12. jan 2011

Ahojte, v provom rade vam chcem zazelat vsetko dobre v novom roku, nech rura pecie a zakaznici sa hrnu 😵 ..dlhsie som tu nebola, ale akosi stale nestiham 😝 😅
Mne sa zacinaju akosi objednavky mnozit, uz musim aj odmietat 😕, nechcem si brat viacej ako 2-3 torty, nech cosi aj doma porobim 😀 a navyse sa tlacia klarke ocaky, tak mame veselo 😝
Zbezne som si mrkla torticky..ako vzdy ...krasne 😎
@zlatat mrzi ma, co sa stalo ... 😔
No a tu su moje dve z minuleho tyzdna

sse
12. jan 2011

Ahojte dievčatá, dávno som neprispievala, nebolo veľmi čo, ale pravidelne nakukujem a obzerám vaše úžasné výtvory 🙂
Krásne tortičky ste upiekli. Ja mám dve nové jednu ešte vianočnú a jednu na krst.
@bzucinka2 ešte raz ďakujem za bábätko konečne sa dostalo na tortičku 🙂

sse
12. jan 2011

ešte vianočnú mi nepridalo 🙂

zuzana0409
12. jan 2011

chcem sa spytat z akych prisad robia tie peny???co s tym natieraju.......dakujem....

https://www.youtube.com/watch?v=SnF_JkOS1Nc
katy1979
12. jan 2011

baby neviete mi poradit. idem robit synovi tortu do skolky co maju decka najradsej aky krem a ake cesto. co radite klasika piskotu ci myslite ze aj mramorove. a hlavne neviem co dovnutra.
sice este ani co navrch ale idem hladat inspiracie.
sice som tu este neprispievala ale toto su moje prve dva vytvory. na tu vianocnu som akosi nestihla spravit ozdoby takze to bolo len tak pro forma

yamahafazer
13. jan 2011

@fukylove moc dakujem za recept vyzera dobre

baby uz sa vam niekedy stalo,ze si uvas niekto na poslednu chvilu objednal tortu a potom ju nechcel ked uz bola upecene?
lebo mne sa stalo teraz prvy krat,ze mi v utorok vecer volal,ze ci upeciem na piatok tortu futbalove ihrisko ze piatok si pre nu pridu.Tak reku stihnem a som si vstredu spravila branky aj postavicku nech vytvrdne aj tortu upiekla a vecer v stredu mi vola ,ze ci mam uz tortu upecenu,ze mu dali stary rodicia upiect ,ze nech sa nehnevam tak ju neberu.Esteze ju aspon nemam ozdobenu len ma to trocha nastvalo,ze ja rychlo utekam do obchodu a este sa bavim s modelovanim a rychlo pecem a potom mi takto zavolaju.Ako to robite vy berete niaku zalohu dopredu aby ste si boli iste,ze to plati?Este sa mi toto nestalo.A uz sa mi aj 3 krat stalo,ze mi volali,ze budu chcet tortu a potom sa ozvu a potom sa neozvali. Teraz ma napadlo co stou tortou co mam hotovu,ale nastastie maju moja neter a synovec za 3 tyzdne narodeniny tak im dam skor aj tak som im chcela upiect tak budu mat skor tortu oni zjedia aj teraz..

yamahafazer
13. jan 2011

@nikanika28 @sse @katy1979 krasne torticky 😵

daniz
13. jan 2011

@sofi07 ahoj, ja mám stáááášne moc orechov, pretože na dvore máme asi 100 ročný orech, tak každý rok mám kvantum... Ja to vyšúpim teda mamina a normálne nasucho dám do fliaš aj pomleté namačkám, zavíčkujem a sterilizujem asi tak 20 min, kým nechytí víčko. Sú super aj po 2 rokoch.
@katy1979 na prvé perfektné....
@sse suprové, mne sa strašne páčia také s drobnými kvietkami.
@nikanika28 pekučké, veľmi milé.. 🙂 🙂

anibas
13. jan 2011

@yamahafazer takáto situácia poteší 😠 😠 😠 😠 piškóta by sa dala skladovať aj v mrazáku, horšie s hotovou tortou, mne sa to ešte nestalo, ale očakávam, že aj toto sa raz stane, zálohy neberiem, pretože sa kontaktujeme väčšinou cez mobil a net, a keď to príde - porozdávam susedom na ulici - detí je tu habadej 😀 😀 😀 😀

sofi07
13. jan 2011

@yamahafazer daj ju do mraziaku celu, myslim, ze uz som citala, ze to tak baby urobila a bola dobra. prip, pred potahovanim skus trosku zrezat a vyskusaj aka je. alebo ako hovori @anibas, zjedzte 🙂
dik baby za tie rady s orechmi,so sterilizovanim som to teda este neskusala, ani ma nieco take nenapadlo,vyborny napad, dakujem vam vsetkym 🙂

@nikanika28 krasne, ten bok torty sa mi velmi paci, idem buduci tyzden davat kitty na tortu, mozno by som to takto nejako skusila vymysliet 🙂
@sse krasne, aj medovnicky vyzeraju nadherne, ja som nestihla pre nas ani jeden ozdobit, na rok si to musim inak zariadit 🙂

@katy1979 krasne torticky, ani sa mi nechce verit, ze su prve, velmi pekne su potiahnute aj ozdobene. ja robim pre deti najcastejsie ten mramorovy korpus a pudingovy coko krem +banany

dm1
13. jan 2011

@yamahafazer mne sa stalo nieco podobne ale zachovali sa lepsie. torta skoro hotova a zavolali mi ze oslava sa presuva o tyzden ale ze ja si s tym nemam hlavu lamat tortu objendali a aj zoberu. Len chceli vediet ci vydrzi. Radila som sa so znamou co pecie roky a ze ked ju nerokroja tak krem slahany nad parou vydrzi isto a aj tak bolo aj mi zavolali ze bola vyborna. Zalohy neberiem aj ked nad tym zacinam uvazovat lebo sa mi ozyva stale viac cudzich ludi tak aby som mala vzdy aspon material zaplateny.

ja som prave musela zrusit 2 torty na sobotu a nedelu nechala som si len jednu malu na zajtra kde uz mam dost hotoveho lebo manzelovi umrel rano brat a v sobotu je pohreb ☹ 😔

zlatat
13. jan 2011

@zuzana0409 ja som teraz robila drahému na 40-TKU ... upiekla som chlieb vo forme, prekrojila, naplnila pomazánkou, na to šunka, paprika, cibuľka, znova pomazánka, chlieb,... a potom som ju celú potrela pomazánkou a boky obsypala opraženýám isemienkami. Vrch ozdobíš podľa fantázie
@yamahafazer toto fakt "poteší" - mne sa to ešte nestalo, ja mám skôr opačný problém, zavolajú, dohodneme sa a keď príde na cenu, tak po polhodine buď zavolajú že neberú alebo sa neozvú vôbec
Zálohy zatiaľ neberiem, lebo sa väčšinou kontaktujeme cez net, ale začínam o nich uvažavať
@katy1979
@nikanika28
@sse peknučké tortičky ste porobili

Ja pečiem synovi k zajtrajším meninám - len chce ovocnú plnku ( samozrejme muž tým pádom tú tortu jesť nebude, lebo on inú ako čokoládovúä nechce ) a ja uvažujem, že ako ju spraviť. Musí byť nemliečna, tým pádom hrk-hrk krém nehrozí, ani jogurtové, ani šľahačkové ... ach jaj

zlatat
13. jan 2011

@dm1 to mi je ľúto, úprimnú sústrasť

handulak
13. jan 2011

dobrý den,chci poprosit jestli by jste tady nemohly napsat osvědčený máslový krém na potažení dortu fal.marcipánem. ten co jsem dělala vloni byl skvělý,ale já si ho zapomněla napsat ☹

vinka
13. jan 2011

@yamahafazer to poteší fakt.No na šťastie mne sa to nestalo len minule som už mala bobky.Pred mesiacom skoro si objednala jedna tortu prsia pre syna na 18-ku.že sa jej mám den predtým ozvať mi povedala.Ja som jej povedala,že ja sa zákazníkom neozývam no kde by som došla ked som mala 5 torty na sobotu a každému by som volala.Uložila som si číslo ak by sa neozvala a ja som stratila telefon aj s kontaktami a bolo.Tak tortu som pripravila a čakala som.Den predtým sa neozvala v daný den od rána nevolala až mi o 11 zavolala,že si objednali tortu či si môžu prísť pre nu.Normálne som cítila ako mi kamen spadol.Už som myslela,že na FB napíšem či nemá niekto záujem o tortu,že ju predám len za materiál.Ale som normálne sa tešila.A potom mi muž povedal,že si mám písať do kalendára ku objednávke aj číslo tel.aby som mala aj ked stratím tel.