Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evena
17. jan 2011

tady jde vidět že květy sou měkký a nedrží moc tvar 😝

dm1
17. jan 2011

@evena jasne vonku najlepsie a take ruzicky a kvietky z MMF mam ztuhnute uz za par hodin pozri napr. tu moje foto a aj na inych vidiet ze kvietky su uplne vytvrdnute http://www.facebook.com/photo.php?pid=549974&l=...

evena
17. jan 2011

@dm1 tak o výrobě takovýchto dortů se mi mohlo jen zdát 😎 teď už vím jak na to 😀 😵
zkoukla sem všechny dorty, jedním slovem krása 😵 ta šípková 😵 a ta velká svatební, teda to je váha 😲 😕

dm1
18. jan 2011

@evena dakujem za pochvalu 😉 . A veru pri tej svadobnej som mala riadnu svalovicu ved mala s podlozkou skoro 15 kg! a to som ten tyzden robila este dalsie 3 😝

mrka2
18. jan 2011

@dm1 ta je nadherna!!!! 😕 😕 ruzicky uplne perfektne!!! prosim ta, to aku vykrajovacku si pouzila na tie male kvietocky s piestikmi? 🙂

dm1
18. jan 2011

@mrka2 dakujem! a pouzila som jednu malu z floral sady s takymi spicatymi okvetnymi listkami. ale mam aj jednu taku klasicku kovovu aj s tou to ide

mrka2
18. jan 2011

@dm1 no som si myslela,ze to je z tej sady a tu nemam. 😒 ani kovovu nemam, skusim pozriet niekde po obchodoch,ale taku malu asi nenajdem. strasne sa mi pacia tie kvietocky 🙂 dakujem za info!

dm1
18. jan 2011

@mrka2 no skus nas nieco potobne da sa to fakt aj s inou tu je original ako je ta velka hore tak v tej rade pod nou v strede vedla tej malickej http://www.facebook.com/zanet.marodiova#!/photo.... Ono nemusi byt ten tvar presne len trosku do spicu aby bola a ked nebude da sa aj prstom dotvarovat kludne. Aj taka malicka z tohto co je uplne dole vlavo by sa dala pouzit http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

mrka2
18. jan 2011

@dm1 jooj, no ty si zlata,ze si mi dala linky... popozeram v Kuchynke a ked nebudu mat,tak este sa spytam tetky,ona ma kadejake vykrajovacky na linecke a ked nic,tak si objednam 😀 len ja mam teraz zalusk odbjednat z Tortomanie,tak popzeram,ci aj tam nemaju. 😀 🙂 dakujem!!!

mrka2
18. jan 2011

@dm1 aha, nasla som.. taka nemoze byt? maju viac velkosti.. 🙂 http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

zlatat
18. jan 2011

ahojte,
@evena ale aj tak sú pekné 🙂
@nikanika28 nádherná morská tortička 😅

Holky, prosím pomôžete mi s hľadaním inšpirácie? Mám urobiť nejakú jednoduchú tortu ladenú do zelenkava s nejakými kvietkami. Je to určené pre žienku.
Nič ma nenapadá - uvažovala som nad ľaliou alebo orchideou, no neviem v akej farbe ich spraviť, aby to s tou zelenou pekne ladilo a nekričalo to

mrka2
18. jan 2011

@zlatat ja som nedavno robila zeleno smotanovu a krasne ukazala. este ked poprasis kvietocky trblietavym praskom... super podla mna 🙂 ale so zelenou ide skoro kazda farba.. 😉 ale ty si sikovnica, urcite nieco vymyslis. 😉

lawli
18. jan 2011

@zlatat pridávam všetký zelené čo mám uložené na inšpiráciu....možno sa ti niečo hodí 😉

lawli
18. jan 2011

@zlatat a ešte jedna z mojej dielne

adul67
18. jan 2011

To su krasne torty ak by ste poradili aj mne som začiatočníčka a mam upiect futbalove ihrisko už som si kupila v obchode v dubnici umelých futbalistov aj s bránkami ak mate nejake svoje tvorby môžete mi poslat .net som prezrela skoro všetko na čo som natrafila.potahovku zelenu som chcela spravit s cery sušeneho mlieka a cukru .,a zafarbit praškovou farbou na zeleno .Prosím až mate neaky napad odpíšte mi.

jajuuus
18. jan 2011

ahojte kočky 😉
robíte prenádherné torty!!! až mi oči vybiehajú z jamiek... 😕 😀
chcem vás poprosiť o informáciu, ktorý internetový obchod zaoberajúci sa cukrárenskými pomôckami je najlacnejší... alebo ak mi vie niektorá poradiť, či aj v Liptovskom Mikuláši nie je nejaký špecializovaný obchod, kde by som to mohla zohnať...
vopred ďakujem veľmi krásne za všetky informácie! 😵

zlatat
18. jan 2011

@mrka2
@lawli ďakujem, ja som aj uvažovala nad bielym poťahom a okolo zelenkavú čipku a buď orchidee ( tie som dlho nerobila ) alebo ľalie ... chcú niečo také na pohľad neutrálne - takže predpokladám, že nič krikľavé

henikav
18. jan 2011

@jajuuus skus sugarart.sk to je myslim v L.M.
Co sa cien tyka, pomocky su dost drahe, zial

Babulky, tak mi poradite co staremu 78rocnemu panovi k narodeninam ako torticku???

lawli
18. jan 2011

@adul67 ospravedlňujem sa to bolo pre @jajuuus 😕 🤐

adul67
18. jan 2011

@lawli môžem sa spýtat aky si robila ty potah na tej zelenej torte?inak je nadherná.

lawli
18. jan 2011

@henikav A čo niečo ako fľašu alkoholu ,košeľu ,huby ,lopárik so slaninkou.... 🙂

lawli
18. jan 2011

@adul67 ďakujem....ja robím len s MMF 😉 ani som to ešte s inou hmotou neskúšala... 🙂

adul67
18. jan 2011

@lawli ok

henikav
18. jan 2011

@lawli dala si mi dobry napad, mozno mu spravim kosik s hubami, flasu mu dame normalnu 😀

lawli
18. jan 2011

@henikav rada som pomohla, ja mam niečo takéto uložené

mrka2
18. jan 2011

@adul67 no ja by som nefarbila praskovou farbou po vrchu,ale uz by som zapracovala farbu do hmoty, je to takto jednoduchsie a podla mna je to jednoliate. no a ked uz mas nakupene aj branky a aj futbalistov, tak ti staci uz len ihrisko a na to porobis tie biele ciary ako zvyknu byt na ihrisku, zapichnes tam branky, futbalistov a mas. 🙂

henikav
18. jan 2011

@lawli dakujem, krasne su, no uvidim, ale ako napad fajn, presne tak som si to predstavovala

lawli
18. jan 2011

@mrka2 zelenu by som aj ja zapracovala do hmoty,ale skúšala som farbiť červenou a bol to pekne ,ani nebolo vidno ťahy štetca ,až som z toho bola sama prekvapená 🙂

@henikav nieje začo 😉

adul67
18. jan 2011

@mrka2 ano ved som to tak aj ja myslela ,len ked to tu vydím tú nádheru tak som chcela ešte niečo viac ale asi to nebudem prehánat.aA ešte sa spýtam onedlho bude mat syn narodky a objednala som mu obrazok s fotkou už ho mam doma a chcem vediet či na ten obrazok môžem dat normalnu plnku z pudingu a masla myslím okolo obrazku či sa mi nejak nerozpustí ten obrazok alebo tak niečo.