• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. januára 2017 
@lucula73 nedávám žádný tuk, jen bonbony, citronku a cukr, recept je tu na str. 1
19. jan 2011 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela na FB mame skupinu "tortomaniačky z MK" a tam posli zakladatelke ziadost su tam potom v diskusiach recepty niektore. A mali by ste tam baby co ste pisali dopisat aj tie posledne nech je to pokope
19. jan 2011 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte....možno ste to už videli....ale som taká uchvátená,že Vám to chcem ukázať... :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=zFx2hSkuWk8
19. jan 2011 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@winona24 tebe sa to páči?Lebo mne to príde brutálne.Videla som to už a vôbec ale vôbec ma to nenadchlo :confused: Možno som divná ale takú tortu by som isto ani nezačala krájať.Cici hej aj mužské prirodzenie ale toto je už na mna vela.Ale ako práca je precízna to hej :wink:
19. jan 2011 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka ja som mala skor na mysli tú robotu samú o sebe...ale máš pravdu....aj mne to príde už trochu moc....rozrezať si dieťa.... :pensive:
19. jan 2011 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@winona24 tak to je ina torta :grinning: len potom je trosku morbidne ju jest podla mna :grinning: :grinning:
19. jan 2011 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikanika28
@petusko
@lawli
@lucula73
dakujem krasne za rady, vyskusam a potom dam vediet, ako to dopadlo... :slight_smile:
19. jan 2011 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 krásna, tiež som uvažovala nad rakouto nejakou kombináciou - biela a zelenkavá.
@anibas už som pozerala, od nej som sa raz inšpirovala :sweat_smile:
@momca peknučká
19. jan 2011 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iwusca aj mne to príde také morbídne - krájať tortu dieťa :unamused:
19. jan 2011 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita ja som riedila aj vodou aj alkoholom a nikdy mi tie farby nevyschli :frowning2:
19. jan 2011 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Ahoj chcem sa opytat, myslis ze mozes namiesto tych gastanov pouzit aj mentolovu cokoldau, alebo after eight? Dakujem :slight_smile:
@winona24 Tak takuto tortu by som asi nejedla, aj ked vizera super :grinning:
19. jan 2011 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli @evena @momca @dm1 @pristela - nádhera! :slight_smile:
19. jan 2011 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mihouk myslim , ze hej, poznam vela variacii so slahackou , vzdy je to dobre :wink: :wink:
@dm1 fakt? no idem tam mrknut ci to najdem, si poklad, vdaka :wink:
19. jan 2011 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ale v tom prípade treba robiť mantinely že? A je ten krém dosť tuhý?
19. jan 2011 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat jo jo jo musi sa, no ved predsa ked prešvyhnes miešanie šlahacky na elektrickom slahaci tak si urobis z nej maslo :grinning: takze ak chces tuhe tak prešvyhnes náročky :grinning: ja ked som bola mala a nemali sme maslo mama tak vyrabala :wink: ale mozno holky poradia lepsie
19. jan 2011 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ale to už potom chuťovo nie je také dobré, že ? Teda keď sa to prešvihne. Stužovač šľahačky tam netreba?
19. jan 2011 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj cukrárky :slight_smile: snáď sa tu nájde dobrá duša, ktorí mi poradí, súrne potrebujem jednoduchý recept na korpus :frowning2: obyčajný čokoládový ten čo mám dopadol strašne :frowning2:
19. jan 2011 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@l3nka vsak urobmramorovy korpus, ale jednofarebny :slight_smile:http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35652

a tu je moje minulotyzdnove dielko :slight_smile:
19. jan 2011 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka a ten traktor sa ti neroztekal lebo si spomínala že veterán sa ti roztekal otáznik potrela si ho nutelou alebo maslom otáznik a tú tatranku naspodok nestačí dať polovicu aby nebola táká široká myslím ten spodok aby to vyzeralo že akože to stojí na kolesách
19. jan 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
žienky, potrebujem radu .... ako urobím zasnežený domček? myslím to tak, že čím to mám poprášiť a tiež okolie? práškovým cukrom alebo kokosom? viem že ste tu dávali zopár zasnežených krajiniek, ale neviem to teraz nájsť? :pensive:

.... a ešte sa chcem opýtať, keĎ robíte sneh nad parou, šľaháte bielka od začiatku nad parou? ďakujem za každú radu :slight_smile:
19. jan 2011 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petusko čo si robila ten traktor už dávnejšie robila si ho z bebe keksov tuším plnila si to s maslom alebo nutelou dobre sa ti robil neroztekal sa ti otáznik
19. jan 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika Neroztíkal se..:slight_smile: Veterán se rozlepoval..:slight_smile:
19. jan 2011 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Este nieco ma napadlo. Cisto teoreticky, keby som v tej horucej slahacke roztopila syr Niva, moze sa to pouzit na slane torty? Len tak nad tym rozmyslam a ak sa to da, ma to velmi vela pouziti...
19. jan 2011 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mihouk podla mojho nazoru by to bolo moc tekute a by sa ti uplne rozmocil chleba alebo toust. Ved sa da urobit nivova natierka a je to na slane torty.
19. jan 2011 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Dakujem. Este som tu plnku nerobila, takze neviem aku ma konzistenciu a zdalo sa mi to ako dobry napad, ale necham si poradit, ja som stale len zaciatocnik. :grinning:
19. jan 2011 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mihouk no ona ma dobru konzistenciu do torty lebo sa predtym vyslaha. Ale slahacku s nivou by si tazko vyslahala veru - teda aspon si myslim ze to je blbost nikdy som take nic nerobila veru ani som o tom nepocula na slane torty vzdy len natierky pisu baby aj ja som tak davala
20. jan 2011 o 00:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby mate skusenost s tym maslom co je od dnes v TESCU v akcii len za 0,99 EUR normalne 250g? je normalne 82%-tne len neviem ci je fakt dobre aby som zbytocne nekupila ale cena je super veru. Je to taky cerveny obal a len ze maslo a vyrobene v Polsku
20. jan 2011 o 00:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 koľko si tam dávala tých kinderčokolád do tej plnky robila si to podľa receptu z ladových gaštanov otáznik
20. jan 2011 o 03:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ak mám formu priemer 26 cm tak mám robiť korpus zo 6 vajec že otáznik Prosím ak máte niektorá recept na 6 vajec ale nie lyžicový ale vážený prosím hodte mi ho sem díky bzucinka2 ty si sem dávala link na korpus len neviem z koľko vajec lebo mi nejde otáznik tak nemôžem tú adresu napísať ale potrebujem na 6 vajec asi
20. jan 2011 o 05:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
beruska2x ty si sem dávala raz recept na falošný par. len neviem to sa na druhý deň nemá vyšlahať ako šlahačka iba zamiešať otáznik tento Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu.
20. jan 2011 o 05:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok