Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
25. jan 2011

ahojte dievcata, prosim vas, ako sa modeluje z K2 ? viem ze sa to tu pise dookola, ale stale sa mi to pletie, zatial som robila iba z MMF. dnes som na skusku kupila kilo, nasla som u nas v meste obchod s cukr. potrebami, bola som tam hodinu 😅 😀

bzucinka2
25. jan 2011

@lili01 krasne torticky sikulka 🙂
@vlada111 krasne torticky, sikulka 🙂

bzucinka2
25. jan 2011

@petusko nerozumiem otazke akoze ako sa modeluje? tak isto ako aj z MMF 😉

petusko
25. jan 2011

@bzucinka2 myslela som ci lepsie alebo horsie, lebo viem, ze niektore hmoty su na postavicky lepsie. len neviem ktore 😅 ale dakujem, vyskusam a uvidim 😉

zlatat
25. jan 2011

@mizulienka ja som Kitty robila podľa obrázku, veď to skús aj ty, nie je to zložité

zlatat
25. jan 2011

@sisa.b ja malému upečiem nejaký koláčik - tiež bude mať asi 3 dvoky, ale je iba druhák a mohli byť samé jednotky, lenže on je tak lenivý do učenia, že až 😠

@alex21
@vlada111
@lili01 krááásne tortičky

dm1
25. jan 2011

@petusko ja som z K2 robila raz pre kamosku a veru mne prisla strasne makka na modelovanie ked som vyrezala srdiecko bol problem ho preniest lebo sa uplne tahalo a stracalo tvar. Musela som pridat prask.cukor potom uz to slo lepsie

mizulienka
25. jan 2011

dakujem dievcata za radu 🙂
chcem sa este spytat....na tej www.zorka....stranke som citala, ze sa neodporuca davat potahovku na torty, ktore su plnene jogurtovym, tvarohovym alebo slahackovym kremom....mate s tym skusenosti? lebo ja som chcela nejaky tvarohovy krem 😒

vinka
25. jan 2011

@mizulienka kludne daj krém tvaroh alebo jogurt ale celu tortu z vrchu a po boku natri maslom vymiešaným s cukrom. 😉 A bude dobre.To bude taký mantinel aby ti neroztopilo poťahovku 🙂

mizulienka
25. jan 2011

@vlada111 krasne torty, mne sa az zda neskutocne, ake krasne veci tu vyrabate...ja musim iba nieco jednoduche...
chcem sa spytat, ked si robila tu lienku, tak to si piekla novy korpus na nu alebo to je z marcipanu?
prepac, ze mozno hlupe otazky, ale ja som uplne uplne zaciatocnik, este len zacinam studovat ako na to 😉

fukylove
25. jan 2011

@mizulienka - tam ide hlavne o to, aby ten krem nebol priamo pod potahovkou.... ked robim iny krem, tak potieram tortu maslo + cukor 🙂 teraz som robila ockovi, v tom hornom poschodi bol traseny krem a tortu som potrela iba maslovou zmesou a bolo to super... ked nemas maslovy krem, tak sa zvykne topit potahovka... 😉 a na vrch staci iba trosicku dat, vobec to nebolo citit...

inak - ocko ju bral do roboty a taky bol na mna hrdy (aj ked podla mna to bola najhorsia torta, ktoru som robila - teda hlavne potah a pod...) a ze ci mi moze preberat objednavky 😀

mizulienka
25. jan 2011

@vinka jeej dakujem ti 🙂 takze sa to da, super 🙂)

fukylove
25. jan 2011

@mizulienka - ta lienka by sa najlepsie asi robila tak, ze si upecies "telicko" v nejakej malej miske a dotvarujes puncovinou (puncovina - odrezky ci zvysky z upeceneho cesta, zvysok kremu, stava... prosto taky mix ako napr. sa robia take tie gulicky na Vianoce 🙂 )

fukylove
25. jan 2011

@vlada111 - kraaaaaaaaaasne torticky 🙂 sikulka si 🙂

vinka
25. jan 2011

Baby a ja potieram len lekvárom z vonku a v pohode netopí sa mi.Už to mám odskúšane. 😉 Príde mi to chutnejšie ako maslo 😉

lili01
25. jan 2011

@lawli jooo paráda díky,určitě si vybere prcek malý 😀
@jakelina díky za pochvalu...uvidíme jak se mě budou dařit potahované....
@vlada111 nádherné dortíky opravdu,nato,že byly první...já se chystám taky na první,ale nevěřím,že se mě tak krásně povede!!!! opravdu gratuluji 😝
@sofi07 děkuji za pochvalu

vinka
25. jan 2011

@vlada111 tá mala pri tej lienke to je zabitá fotka.No niečo krajšie som nevidela.úplne,že atelierová fotka.Nie tá torta ma dostala ale tá mala.Tá je sladká 😀 😀 😀 😀 Ale ináč krásne torty aby som nezabudla. 😀 😀 😀

lili01
25. jan 2011

@bzucinka2 děkujííí,ale zdají se mě ty potahované daleko hezčí na pohled!!!!
@zlatat díkyyyy 😀
@mizulienka taky jsem začátečník...teda na potahovky,ale zdá se mě to strašně těžké a holky mají dorty všechny opravdu nádherné....jsem zvědavá,co vytvořím já 😅 😅 😅 jsem si říkala,že ted o víkendu budu sama doma,tak udělám asi jednu na zkoušku, at ji pak v březnu malému nezmrndím na ostro 😅 😅 😅

děvčata...mám dotázek,určitě to tu bylo psané,ale nestíhám dočítat všechny stránky co tu jsou....psaly jste tu,že se potahovka dělá z těch Lidláckých bonbónů.a jak se barví na různé barvy???
děkujííí za odpovědi 😝

jakelina
25. jan 2011

@lili01 práškovýma nebo gelovýma barvama. Já jsem dělala zatím jenom tři dorty a obarvila jsem těma obyčejnýma barvama co koupíš v drogerii v těch sáčcích.

lili01
25. jan 2011

@jakelina díky.... 😀

jakelina
25. jan 2011

@lili01 nebo můžeš koupit bombony co jsou kokmbinované napůl bílé a třeba modré. Například šmoulové a rozpůlit podle barev.

nadulici
25. jan 2011

caute baby, chcem sa opytat na puncovu tortu, uz ste ju myslim niektora robila taku tu tocenu.....nasla som aj recept a navod, ale mna by zaujimalo, kolko mala cca kg uz hotova, aspon priblizne...nech sa viem zariadit so surovinami....
alebo ak robite niektora aj netocenu, z kolkych vajec peciete korpus?.....dakujeeeem...... 🙂

sisa.b
25. jan 2011

@vlada111 velmi pekne torticky 🙂 ale dcerka teda nema chybu!!! uplne uzasna 😵 😵 😵

lili01
26. jan 2011

@jakelina díky za radu

holky já vím,že se furt ptám ...mám další dotaz 😅
máte nějaký dobrý recept na těsto?? já mám,ale ráda bych vyzkoušela něco nového,když už chci dělat nový potahovaný dortík....jo a když dort naplníte,tak se potírá celý krémem???Já to tak u klasického dělala,dávala jsem vždycky náplň od Dr.Oetker,ta nám sedí a chutná víc než domácí co jsem dělávala. a někde jsem viděla fotku,že některá natírala celý ort nějakou marmeládou nebo čím?? tak jak to je,jsem z toho trochu jelen 😅 😅 chci dělat dortík o víkendu,tak at mám všechno dopředu nakoupené....
děkujíííí

jakelina
26. jan 2011

@lili01 musíš dort celý potřít, aby se ti přilepil marcipán. Buď marmeládou, nutellou nebo krémem jenom máslo s cukrem. Jiný krém ti to může rozpouštět. Ne velkou vrstvu.

lili01
26. jan 2011

@jakelina ahaaa....a prosimtě na ten jeden dort je potřeba koupit kolik těch Haribo bonbonů?? jeden sáček???

jakelina
26. jan 2011

@lili01 záleží jak máš velký, já jsem dělala jenom jednou a vyšlo to na menší dort i růžičky a dva jsem dělala z falešného marcipánu. Tak ti neporadím, jsem začátečník jako ty. Ale když toho budeš mít víc, tak dej do sáčku a můžeš mít v lednici. Nic se tomu nestane. 😉

lili01
26. jan 2011

@jakelina díky moc za těsto,určitě ho udělám o víkendu na zkoušku...at dort malému nepokazím,až ho budu dělat na "ostro" 😅 😅 😅
ten falešný marcipán sehnalas kde??? to jsou takové ty malé válečky hmoty??? já jsem dělala jednou z toho válečku ten dort Spidermana malému a hodně se to lepilo,špatně se mě s tím pracovalo...

bzucinka2
26. jan 2011

@petusko ja robim z K2 aj postavicky vsetko, vraj je lepsia WI, ale ja aj z tejto v pohode modelujem 🙂
@dm1 vazne??? tento problem nemam a ked tak staci dat na par minut do chladnicky 🙂
@nadulici ja som puncovu robila netocenu, tocenu neviem aku myslis, tak mozes hodit aj link 🙂 ked robim na velky plech tak robim z 5+10+5 vajec a ked do tortovej formy, tak som robila 2+4+2 a tie z 2 vajec som urobila naraz zo 4 a prepolila 🙂

daniz
26. jan 2011

@katy1979 Ja som robila s oplátkou a celá sa mi rozmočila ☹ ☹ ☹ . Len som priložila na poťahovku a potom keď som ju vybrala z chladu ma skoro porazilo. Dávaj pozor na vlhkosť /rosenie/ a zmena teploty...