• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

zeny kto robi falosny zo suseneho mlieka poradte.Mozem pomiesat plnotucne s odtucnenym 50:50? Omylom mam doma jeden balik odtucneneho a normalne ja pouzivam plnotucne koli lepsej cene
27. jan 2011 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani u nás v Kidli to kakao už dlhšie nemajú...takže kupujum kauflanďacke

@anibas spomínala si tu pred pár dňami postup na plnenie torty, že "sirup rumový rozriedený šťavou" ... akú šťavu si mala na mysli? ďakujem :wink:

@alionuska tak som zvedavá ako ja chytím hmotu, že čo z toho vznikne :grinning: :grinning: lebo ja pipi, dosť že vymýšľajú zákazníci, ešte aj ja si vymyslím niečo nové :sweat_smile: ale môžem za to. keď sa mi to páči? :sweat_smile:
27. jan 2011 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ja keď som robila mliečny marcipan, tak som dávala aký som mala doma a hockedy to bolo pomiešané v rôznom pomere :wink:
27. jan 2011 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 prave som nasla na TOM novy recept na marcos s odt.mlieka a cery.Netusim ako by chutil ale je rozhodne lacnejsi ako to co robim ja tak urcite oskusam
27. jan 2011 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 ked dávam kompotove ovicie do torty - jahody, mandarinky - tak priliejm sirup+ prevarenú vodu - ochutnám a polievam tortu - používam dávkovač na atb. resp. nutrilon resp. panadol :wink:
27. jan 2011 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, nestíham čítať, tak len chválim tortičky. Všetky sú prekrásne.

Ja práve robím karamelový krém do zajtrajšej torty - no nalákala som sa na jeden recept na karamelový so šľahačkou a moc sa mi nepáči - je málo karamelový :cry: Tak tam skúsim ešte pridať uvarené Salko - dúfam, že to tým nepokazím. Taká som na seba nahnevaná - furt vymýšľam namiesto toho, aby som sa držala svojho osvedčeného receptu :unamused:
27. jan 2011 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat moja nesmutni.Chybamy sa clovek ucii nie?Ja som tiez skusala plno plno ale klasika salko nanho nema nic aspon podla mna
27. jan 2011 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat to fakt? ved baby ho tu minule chvalili ze je prave este viac karamelkovy! a mala si dobre upaleny ten cukor na karamel? ja som ho este nerobila len sa nan chystam tiez robim zo salka
27. jan 2011 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 môže byť, že som ho slabo upálila - ale bol dosť hnedý, bála som sa, že keď ho budem ešte viac zahrievať, tak bude horký
27. jan 2011 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca aj mne ten salkový viac chutí - už som ho tam pridala, akurát, že som si krím pekne predražila -no čo už, moja chyba.

Ale sa teším - mám asi na budúci týždeň zákazku na Mqueena - vraj má byť väčší, lebo bude pre dvoch chlapcov .... juchúúú. Ešte som ho nerobila, dúfam, že sa mi na 1.krát vydarí :slight_smile: :slight_smile:
27. jan 2011 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska teda ali, to nema chybu, ty si sochar!!!! klobuk dole!perfektne.ma zaujima, kdei si ju mala ulozenu, predpokladam, ze do chladnicky ti nevosla. idem robit knihu s jedlou oblatkou, ktoru do chladnicky nedam, nevojde mi tam, spajzu nemam. v sobotu vecer ju budem zdobit a v nedelu rano ju beriem na oslavu. ale netusim, kde ju dam na noc.nevies mi poradit, prosim ta?
27. jan 2011 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 obatovat jednu izbu kde zavres dvere,zadebnis a nechas otvorene okno
27. jan 2011 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ja robim mliecny a vzdy robim pol na pol. :slight_smile:
27. jan 2011 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca mockrát děkuji, je to přesně ten, co jsem chtěla :slight_smile:
27. jan 2011 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ja som minule robila z upaleneho cukru karamel a bol super, praveze viac karamelovy ako salkovy... :confused: ale ja som zalievala mliekom,lebo som nemala doma smotanu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale bol super! tak som prekvapena... :sweat_smile:
27. jan 2011 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 mozes pls napisat ako presne si robila ten karamelovy krem? dakujem :wink:
27. jan 2011 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska @henikav - nadhera baby, ste veľmi šikovné
27. jan 2011 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babule, ani som netušila, že je takáto téma na koníkovi :o)) Môj malý bude oslavovať 1. narodky a ja som si vymyslela, že mu sama spravím tortu... chcem sa Vás skúsených spýtať, či niekde dostať farebný marcipán, ale nemyslím tie klasické šulky (žltá, červená, modrá... ) ale nejaké krajšie farby, pastelové... chcela by som mu tortu ozdobiť farebnými hviezdičkami. Alebo si biely marcipán farbíte samé.. prosím poraďte :confounded:
27. jan 2011 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq no ja som si to len tak od oka, nic som vobec nevazila ani nemerala... takze neviem ti dat presne tie instrukcie :unamused: tak ale nasypala som si na panvicu ( ked mas taku neprilnavu - ja mam tu Tefalku) cukor podla oka, no a pomaly som zohrievala... musis stale miesat, az kym sa ti cukor nerozpusti... dost dlho to trvalo... no a potom som pomalicky zalievala tym mliekom (ale so smotanou je to isto lepsie), tiez len tak od oka,kolko mi prijalo,aby to nebolo velmi riedke a odstavila som... nechat vychladnut a zaslahat maslo. podla toho,kolko mas karamelu a ake to je sladke,tak podla toho som dala maslo. ja som dala jedno a pol. a bol super!!! kazdy chvalil a aj ja,co kolace a torty vobec nemusim,ale tento mi chutil! :grinning: :wink:
27. jan 2011 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...co to tu citam o tom cukre...to keby bola pravda,tak ja asi koncim..ja kupujem po 20-30kg tyzdenne:grinning:
27. jan 2011 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 a predstav si,ze som ju napratala do chladnicky..do tej ,co mi podarovala moja tetka,co chcela vyhodit...taka jak skrina-no stara oštara,ale na dlzku na vnutri 55cm a torta mala 50 a podnos len tak tak.... :grinning: gtakze torticka bola v chladnicke..tak ti asi neporadim,moja... :unamused:
@maca77 neboj,to zvladnes...:slight_smile: Ja som si tiez pekne nalozila,dnes je stvrtok,od rana peciem este korpusy a akoze neviem,ale dnesna noc bude asi kratka...do soboty 7 tort,naplnit,a dokoncit... zajtra idu prec 4..no mam co robit:grinning: ..ale ja sa rada prekonavam,...len uz ma nejako boli chrbatik:grinning:
27. jan 2011 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ja tiez malokedy vazim, vacsinou robim od oka :grinning: len ma trosku prekvapilo len to mlieko... a to tak zhustlo z toho cukru?? alebo toho cukru bolo vela? aspon cca kolko? pol sacku, cely? :grinning:
27. jan 2011 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq nieeee, nie az tolko... ja neviem,okolo 200 g? Ked ja neviem... fakt to som len od oka. To keby si dala vela cukru, tak to by bolo veeelmi sladke :stuck_out_tongue_closed_eyes: no tak mlieko nedavaj, daj slahacku.ja som jedneho vecera mala strasnu chut na karamel,tak som sla upalit ten cukor a mali sme doma len mlieko,tak som to tam supla a bolo mnam - ale plnotucne,kedze to kupujem pre moju malu... :slight_smile: ale je pravda,ze som robila len taky kolac do okruhlej formy,cize len cesto a na to ten karamel. neplnila som tortu,tak ked chces viac,tak musis dat viac cukru... podla mna...
27. jan 2011 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 oki, super, urcite skusim :wink: minule som robila plnku akoby z besamelu a dala tam karamel ale bolo to velmi slabo karamelove.. asi som ho dala malo :confused:
27. jan 2011 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq no skus, dufam, ze nebudes na mna nadavat... :grinning:
27. jan 2011 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ale urcite nieee, sak skusat treba :grinning:
27. jan 2011 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky poraďte....je lepší máslová náplň nebo ovocná z marmelády nebo nakombinovat???? já koupila HARIBO Šmoulové Marshmallows,protože ostatní haribovky měli jen červené nebo růžové a já mám dva kluky,tak jsem musla vzít modré...holky ted nevím,jestli mám ty bonbony zahřát jak jsou nebo rozdělit na modré a bílé??? ach jo,to je hrozné,když to neznám a furt otravuju!!!! :angry: :angry: :angry:
tak se omlovám...a děkuju
27. jan 2011 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kakao castello už v Lidlu nemají, škoda, bylo bezvadné... třeba ho ještě někdy budou mít... a povážský cukr u nás nedostanu, dělám mmf z korunního
27. jan 2011 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Můžu se zeptat pekařek z čech, jaký vy používáte cukr??? Četla jsem tady, že holky ze Slovenska používají nějaký jejich osvědčený. Tak se chci zeptat jaký je dobrý tady u nás nebo je to jedno???
@reruna ty mi čteš myšlenky, teď jsem se na to ptala a ty mi odpovídáš :grinning: :grinning:
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok