• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. septembra 2017 
@lili01 když to rozdělíš, tak budeš mít bíý a modrý marcipán, když to nerozdělíš tak budeš mít světle modrý marcipán, ty červené si můžeš umýt pod vodou a budeš mít bílý MMF a obarvíš to práškovou barvou z drogerie na jakou chceš barvu, když ty červené bonbony neumyješ, tak máš růžovou barvu a z těch oranžovo růžových máš tělovou barvu
27. jan 2011 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. jan 2011 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska prosím píšeš v návodu potřít folii před válením MMF cerou a ruce taky...co to je??? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: to je nějaký tuk či co??
27. jan 2011 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna děkujííí už jsem si to napsala at to nezapomenu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: jsem hlava dubová :grinning:
27. jan 2011 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili01 ta cera myslím je něco jako naše omega... prostě tuk, ale já to nedělám, matlám to i bez toho
27. jan 2011 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili01 to je u vas tusim omega, ci ako ... je to 100 % tuk :slight_smile:
27. jan 2011 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska ty kokos... tak to su krasne torty.. ako vzdy... tie slzickove su nadherne.. (teda vsetky su).. :grinning:
27. jan 2011 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili01 tak tak omega
27. jan 2011 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ajoooo já mám Ivu,tak to potřu jí :grinning:

@mrka2 díkec jojo omega :sweat_smile:
27. jan 2011 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca díky vy jste rychlovky paráda
27. jan 2011 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili01 náš malý bude mít narozeniny 11.3., tak budeme tvořit spolu. Co mu budeš dělat za dort??
27. jan 2011 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili01 neni zac.I nabuduce
27. jan 2011 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili01 urcite by som tu omegu pouzila, mna islo porazit, ked som Ceru nedala... ale to bolo ine kafe,ked som si natrela ruky.. nelepilo sa to tolko a slo to ovela lepsie. ja vytieram aj misku,ked davam do MW a aj tu spachtlu,ked to s tym premiesavam. :grinning: ale teraz som presla na mliecny marcos... :wink:
27. jan 2011 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 tak to příště taky vyzkouším, třeba se to nebude tak lepit
27. jan 2011 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 dobré rady, já budu dělat poprvé z bombonů Rubino. Jednou jsem dělala z JOjo a to se mi nějak špatně válelo. A kolik tam toho tuku mám dát???
27. jan 2011 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no to si len potries ruky, len malinko... ako s kremom na ruky :grinning:
@reruna skus :wink:
27. jan 2011 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 děkuju :wink: Skusím vytřít trochu tu misku a vařechu, to jsem měla strašně zalepené. :frowning2:
27. jan 2011 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina urcite skus, je to ovela lepsie,ked si to potries. ved uvidis :slight_smile: a nemas za co, ja som to tiez len nastudovala z youtube :sweat_smile: :wink:
27. jan 2011 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ještě štěstí, že někdo vymyslel ten internet :grinning: :grinning: :grinning:
27. jan 2011 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina pravda... :grinning:
27. jan 2011 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna to su nejake speci farby v drogerii? alebo ako sa to vola, ja tam idem zajtra, by som pozrela, dakujem :wink:
27. jan 2011 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 mozem sa spytat, tu MMF hmotu, ked sa ti rozpusti v MW, das si ju na dosku na foliu? alebo to robis priamo na doske? a co robis so spachtlou? na youtube som pozerala, ze to pani miesila iba v ruke, tak ze na co sa mam pripravit :grinning: ach jaaj do coho sa to ja pustam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. jan 2011 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka no ja asi nie som az taka odbornicka,ale tak ja som nedavala na foliu. ja som robila rovno na pracovnej doske,ktoru som natrela cerou,aby sa to tak nelepilo a potom som tam nasypala preosiaty cukor - ked najdes Povazsky,tak tej je uplne naj. Ale ja som nasypala cukor este aj hned do misky,ked som vytiahla roztopene cukriky a tak premiesila a az potom som to supla na ten cukor na doske. no a na doske normalne rukou zapracuvavas ten cukor do hmoty. spachtlu som pouzila,ked som premiesavala v mikrovlnke tie cukriky,aby som videla,ci uz su,ale niekto to asi nerobi :confused: neviem... nie je nic horsie,ako ked prezenies ten cas v mikrovlnke. treba davat pozor,je to naozaj chvilka a radsej castejsie kontrolovat.
27. jan 2011 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina jůůů paráda...ještě nevím přesně co se mu bude líbit...viděla bych krtka,pat mat nebo tučňáčky????? musím si to promyslet :grinning:
a ty budeš dělat co?

@bianca :slight_smile:
@mrka2 vyzkouším MMF a mám i recept na marcipán tak vyzkouším i ten ale až budu víc zběhnutá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. jan 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 dakujem :slight_smile:
a ako by to malo vyzerat, ked to uz je hotove? :confused:
27. jan 2011 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ako plastelina, da sa pekne tvarovat, ale to uz uvidis sama
27. jan 2011 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 dakujem, asi si vyskusam najprv iba tak par cukrikov aby som nechaosila, ked pojdem naostro :dizzy_face:
27. jan 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili01 to já se budu držet při zemi. Figurku jsem ještě žádnou nedělala. Já budu ráda, když potáhnu dort, napíšu na to Eliáškovi a jedničku. Ozdobím jenom nějak jednoduše. Možná skusím udělat medvídka nahoru a pár nějakých malinkých kytiček. Já nemám žádné pomůcky, jenom to co mám běžně v kuchyni. Tak asi tak. :wink:
27. jan 2011 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ja som dala smotanu a sa mi zdá dosť taký akoby tukový - išla som podľa receptu, ktorý som našla na dortománii - ale dala som trochu menej cukru ako bolo v recepte, tak aj to mohlo spôsobiť, že som ho nemala taký výrazný karamelový. Ale to ti ako stuhlo, keď si to zaliala mliekom?
@reruna presne včera som ho v Lidli hľadala -už ho ani nebudú mať? :frowning2: To bolo najlepšie kakauko, aké bolo na trhu. Škoda :frowning2:
27. jan 2011 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat no toho mliecka som davala len tak postupne po trosku a stale som miesala,aby to nebolo az take riedke... no ono to nebolo tuhe,ale ked som to zaslahala do masla,tak to krasne stuhlo... a bolo to super karamelove.... :slight_smile: ale vies co, ked mas overeny recept so Salkom,tak by som nevymyslala... ked ti chuti salkovy krem,tak nie je co riesit.. :slight_smile:
27. jan 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok