Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stalida
30. aug 2009

ahoj dievcata, dakujem za vase rady ku K2-ke, dufam ze sa mi to nejako podari. Este sa Vas chcem opytat, na nete som objavila folie na cokotransfer-mate s tym niektora skusenosti?

cessy
30. aug 2009

vinka jasne, to sa urcite lepsie hodi 😉 , len ja som skor na sladke, tak preto 😵

bianca
30. aug 2009

vinka ja sa prave toho syra bojim najviac zo vsetkeho a este musim neaku inu pomazanku dat lebo moj nema rad cesnakovu tak musim splasit recept na neaku syrovu

vinka
31. aug 2009

Bianca toho syra som sa aj ja bála. 😀 Ale dopadlo to celkom dobre.A ty nemusíš dávať cesnakovú.Ja som chlieb natierala robenou pomazánkou.To som zmiešala maslo s Zaziky to je tak do štiplava trošku.No a na vrch som kúpila v kauflande natierkové maslo vian smotanové. čo som robila penu. 😉

cessy
31. aug 2009

maftic mnam, mnam krasna 😉

sofi07
31. aug 2009

marfic, super, krasna. aj motylik 🙂 . aj chutila?

lyzenka
31. aug 2009

babyyyy, je niekto tuuu?

potrebujem poradiť,

robím si hmotu poťahovaciu - zo sušeného mlieka, cukru a cery.......

dala som tam 250 cery, 250 sušeného mlieka a 150 cukru,....pridala som aj dve lyžičky medu, trošku oleja....a mala som to takú mastnú kašu...tak teraz som pridávala cukor....a je to taká kaša...ale taká suchá....že nie je z toho plastelína aby som to mohla chytiť a dať na tortu.....čo tam mám ešte dať aby to bola normálna hmota, ktorú môžem vyvalkať a dať na koláč?.... ☹

lyzenka
31. aug 2009

teraz ma napadlo...skúsim tam pridať MMF....možno to niečo spraví.. 😉

lyzenka
31. aug 2009

😢 😢 😢 hmmm.....zostala z toho taká fakt divná hmota....trochu tvrdé, trochu mäkké....trochu sypké....nič z toho nebude....koľko som toho do toho dala!!!...chuťovo je to mňamka....ale čo s tým teraz spravím? na čo to použijem?

bianca
31. aug 2009

ahojte

marfic krasnucke torticky.Radost pozerat.S tej puncovej mi tecu slinky az na podlahu.Mnam

vinka ja som zasa zabudla kupit toustovy chleba tak zasa nic z prveho pokusu

ale decka dnes sme boli v Ikee a uplne som ju vybrakovala.Kupila som aj tu pilku na rezanie ci co to je.No co mi prislo pod ruky bolo v kosiku len som nakoniec prekonala samu seba a vytiahla a odlozila to drevene cudo co sa pouziva na pizzu ( si neviem spomenut ako sa to spravne po slovensky vola).Chcela som to koli tomu ze sa mi fajne bude natierat krem a upravovat potah ked si to budem len tak otacat

abetka
31. aug 2009

marfic- torta je krasna.
Tych motylikov si robila???

marfic
31. aug 2009

ďakujem 🙂
motylikov som robila, prišli mi vykrajovačky, tak som trochu skúšala

sofi07
1. sep 2009

lyzenka, si z toho spravila mis-mas, si nemala presny recpet? ja som nikdy marcipan nerobila, takze neviem...
bianca, ja by som bola taka ista, esteze nemam blizko ikeu 🙂. a nezabudni sa s nami podelit o skusenosti s pilkou 🙂

vinka
1. sep 2009

Baby neviete mi poradiť stránku kde sa dá objednať fotka z marcipánu?Ja som to raz na nete videla,že im pošlem svoju fotku a oni pošlú z marcipánu alebo jedlého papiera to je.Ale netuším kde som to videla.Dík za pomoc.

sofi07
1. sep 2009
vinka
1. sep 2009

Sofi dakujem práve pred chvílou som tú stránku našla.Joj ale dakujem za ochotu.Chcem dať urobiť malej fotku na jej druhé narodeniny.Už ste to niektorá dali robiť?Ako to mám nalepiť ak nemám glukozu neviete? 😕

sofi07
2. sep 2009

no kde ste vsetky???? som citala, ze existuje perlovac na vyrobu perliciek, neviete nieco o tom? ked dam do googlu, tak nula bodov

cessy
2. sep 2009

sofi ahoj....a na co by ti to bolo??kup si perlicky za par Eur. zbytocne budes vyhadzovat peniaze za dalsi stroj, alebo co to je.
hod sem link, ja to chcem vidiet 😕 😕

cessy
2. sep 2009

inak som si vsimla, ze alionuska tu uz dlhsie nebola. dufam ze je v poriadku aj s malou babulkou v brusku 🙂

sofi07
2. sep 2009

cessy, to je na perlicky napr. aj z MMF, to je ako tie gulicky, co sa davaju vacsinou okolo spodku torty, vies co myslim? len ja mam kazdu inu, ked ich robim a cez ten perlovac by mali byt krasne rovnake.

sofi07
2. sep 2009

veru nebola, tak snad su obidve v poriadku, mozno ma len kopec pecenia a zajtra nas prekvapi novymi tortickami 🙂

cessy
2. sep 2009

ale co rovnake, nech je kazda ina, nech vidia ze je to rucna praca 😀 😀 😀

nooo, to by som bola moc rada, na jej torticky sa vzdy velmi tesim 😵

sofi07
2. sep 2009

😀 😀 😀
ty nic nepecies?
som si objednala na skusku K2, chcem skusit ako sa s tym robi, lebo s MMf mi to moc nejde, vobec to nemam take plastelinove, neviem to urobit

cessy
2. sep 2009

sofi nepeciem, lebo v sobotu odchadzame na dovolenku

z K2 sa mi moc dobre nerobili postavicky, lebo je dost makka. ale v chladnicke ju veru este mam. 😅
čo s nou?????? 😖

sofi07
2. sep 2009

ale na potahovanie ju chvalia. a kam idete?

cessy
2. sep 2009

no, mne sa s nou celkovo dobre nerobi, alebo s tym neviem, vzdy sa mi to trhalo ked som potahovala 😒

ideme len do chorvatska

sofi07
2. sep 2009

no super, tak nech vam vyjde pocasie,uz snad nebudu take horucavy
mne sa zas vzdy trha MMF, neviem ju poriadne urobit. a zistila som, ze lepsie sa mi s nou robi, ked ju dam odlezat na par hodin do chladnicky, potom je to lepsie.

alionuska
3. sep 2009

Ahojte kocky...no to som rada,ze ma spominate...ja som nemala moc casu na net,lebo som mala stale nejaku robotu..mala Alenka isla do skoly a robila som aj miesto v splani na postielku pre nasu novu princeznicku... tak ved to poznate..stale je co robit doma...nepeciem tento tyzden nic...aspon si oddychnem,lebo aj tak sa nejako skoro uz unavim. 🙂
ten perlovac viem co myslis,ked to najdem tak to sem hodim...ja tiez robim tie gulicky rucne.. 🙂)) 😀 😀