• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. januára 2017 
na korunaplus :grinning: a je super, hlavne ked malujem zvrchu, tak sa s nou pracuje lepsie ako s gelovkou :slight_smile:
28. jan 2011 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca link si dala na vystuzovanie poschodovej torty, tak neviem co ides vyskusat vlastne :slight_smile:
28. jan 2011 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. jan 2011 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 no sak som tam skopirovala tu cast.O vyhladzovani
28. jan 2011 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca a nebude sa ta folia lepit na tu plnku?
ozaj a neviete niekto puncovinu treba este neicim potriet pred potahovanim?
28. jan 2011 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky jdu k vam pro radu chci se zeptat jak se dela rosa na ruzicky?a jake mi doporucite barvy na barveni marcipanu aby byly fakt hezke!Dekuji predem za radu :slight_smile:
28. jan 2011 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky uuuzasne torticky ste zas narobili, paraada :wink:
Prave mi doviezol kurier par veciciek :grinning: mám robiť tmavo fialovu tortu, robim z MMF co myslite mam hotovu obalenu tortu radsej namalovat stetcom, ale to risknut a vmiesat farbu do nej? Sa bojem že sa mi bude MMf rozpadať :frowning2:
A prosim Vás neviete este aku velkost tortovnicky mam kupit na 3kg srdce?
28. jan 2011 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 no to neviem ale ked tuk stuhne tak by sa nemalo lepit.A mazat musis lebo do puncoviny davas tekute zlozky a to by mohlo potah rozpustit
28. jan 2011 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela joj jak ti toho kuriera zavidim.Aj ja chcem :dizzy_face:
28. jan 2011 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca no keby napises skor pošlem ti ho :grinning: ale nedoniesol vela :frowning2: tiez sa mohol pochlapit a doniest riadny balík :grinning:
Ted mrkam to video hafana, naaadhera, normalne nechapem, im napleny korpus ide vzdy tak skvele zkrajovat, to ho maju uplne zamrznuty ci co ?
Ale inak ja som raz urobila malemu havina ako tortu , moc sa mu pacila a ked sme ju potom sli rozkrajovat , rozplakal sa a nechcel ju jest :frowning2: co aj chapem bo to bral ako jeho oblubeneho havinka ako ziveho, odvtedy sa takymto tortam vyhybam, teda hlavne pre mojich malych :frowning2:
28. jan 2011 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela tie korpusy i kremy americke nemusia chutit len vyzerat.Urcite bol ten korpus hnusny.Si zober ze oni nikam ani dzemik ani ovocie len krem maslovy a piskot
28. jan 2011 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca no to je tiež pravda :confounded:
28. jan 2011 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca dakujem :wink:
28. jan 2011 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 neni zac.Urcite tam davas aspon kus rumu alebo nejaku stavu z kompoty ci nie?

inak ja zhavim ruru.Dnes cvicne jablkove muffinky na zacvik a zajtra sa trasiem na korpusy
28. jan 2011 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka holky už ti odpověděly, doufám, že jsi ty práškové barvy sehnala, u nás je normálně mají v dorgerii a velký výběr, taky tam mají různé druhy aroma, to můžeš dát do těch bonbonů místo citronky... 2 lžíce na chu´t, já taky nemám gelové, peču jen občas pro nás a tak by se mi ty gelovky nevyplatily. Ty gelové se dají sehnat asi jen na netu...
28. jan 2011 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
idem vám sem pridať moju tohtotýždňovú tortičku - je to zase bezlepková ... chceli ju do zelenkava, čo ja viem, moc mi to nepasuje, ale im sa strašne páčila.
No a o chvíľku idem niečo upiecť aj synátorovi za vysvedčenie - nejaký ovocný koláčik zaliaty želatínou - dúfam, že sa mi to podarí, lebo v poslednej dobe mi želatína akosi nechce stuhnúť
28. jan 2011 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat, dortík je nádherný, já jsem jako želatinu používala zlatý klas, uvařený ve šťáve z kompotu a vždy to dopadlo dobře
28. jan 2011 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat nadherna je torta :wink:
dievcata chcem sa spytat, ked budem robit tuto tortu

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8572

cim mam vykrajovat tu kitty, viem, ze si ju mam stiahnut najprv z netu a potom pouzit ako sablonu, ale neviem, ako to prenesiem na ten marcipan...mam si ju niecim ostrym akoze obtiahnut na marcipan a potom vyrezat? alebo ako?
dakujem :wink:
28. jan 2011 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky poraďte....je lepší máslová náplň nebo ovocná z marmelády nebo nakombinovat????
28. jan 2011 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ikdyž je zelenkavý,tak je dort krásný....já bych volila pro dítě nějakou výraznější barvičku,ale každý má jiný vkus a objednávající byli určitě spokojení,že měli dortík podle jejich vkusu...
28. jan 2011 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ellise ďakujem, tuším tak budem robiť aj ja, lebo teraz som dala tú plátkovú Dr.Oetker, išla podľa receptu, je už riadne studená a vôbec netuhne - to nemôžem vyliať na koláč, elbo všetko sa vpije do cesta. Tak tam ešte skúsim pridať ďalšie dva plátky a zohriať odznova a uvidím, čo to spraví - asi želatína nie je so mnou kamoška :confounded:
@mizulienka ďakujem

Dievčatá, chcem sa spýtať - na štvrtok mám robiť veľkého Mcqueena - má byť dlhý vyše 40 cm :confused: ... teda pôvodne chceli až 50 cm, ale také čudo sa mi ani do chladničky nezmestí a vonku to na noc nemôžem dať, lebo mrzne, no a chcú tam čokoládový krém. Môžem do jednej torty skombinovať parížsky krém s nugátovým? Povedzme spodok parížak a kabínka nugátový. Bude to dobré? Nebude sa to biť?
28. jan 2011 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili01 toto nebolo pre dieťa ( aj keď je tam tá 1 ) ale pre ženu. Tá 1 symbolizuje rok na bezlepkovej diéte a nový lepší život ( lebo odkedy je na diéte, tak sa cíti omnoh lepšie a už tak netrpí ako trpela predtým, tak to chcela osláviť )
Ale ja by som aj tak volila inú farbu
28. jan 2011 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ellise a ty kupujes zlaty klas v CR?Ja som ho za 10 rokov nikde nevidela

@zlatat torticka krasna jemnucka.Si sikovnica
28. jan 2011 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zlatat já taky bojovala vždy se želatínou, mně se osvědčila od Dr. Oetkera Tortové želé, bu´d bílé nebo červené, ale taky se vpíjelo, tak jsem potřela korpus marmeládou, nalila tenkou vrstvua hned strčila do lednice, aby stuhl a za malou chvilku jsem to dolila všechno
28. jan 2011 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca, vozím si ze Slovenska, jezdím tak 3x do roka,
28. jan 2011 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ellise ďakujem za radu, skúsim to takto ... ja som aj to Tortové želé viackrát skúšala a nejako sa mi nedarilo, ale nechápem to, lebo predtým, ako som začala robiť tieto marcipánové torty som veľmi často robila takéto želatínové koláče - moji ich milujú a nemala som problémy, len teraz posledných 5-6 mesiacov sa mi nejako nedarí
28. jan 2011 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat aha tak to potom jo.... :slight_smile:

ještě mě napadl další dotaz...když se tlačí do MMF nějaká krajka nebo vzorek,tak se to dělá před potahováním nebo až na dortu? :sweat_smile: :sweat_smile:
28. jan 2011 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ja robim tiez zo zlatym klasom alebo uz som skusala aj s van.pudingom.Bolo to dobre ale nie cire
28. jan 2011 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ellise uz som sa zlakla ze som ho len prehliadala lebo tiez som si hi kupovala na Slovensku :grinning:
28. jan 2011 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca, já mám sestru vo Vranove nad Topľou, neteř studuje v Bardějove VŠ, nebo co tam je
28. jan 2011 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok