• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. októbra 2017 
Ahojte zienky, idem si k vam pre radu..
riesim jeden problem a to je ako upiect piskotu.. Mam s tym neskutocny problem. Vyskusala som uz vsemozne recepty z internetu len aby mi vysla. Ide o to ze cesto ´po upeceni´(?) je tazke. Chutovo je citit dopecenost ale je take tazke, nie je take nadychane, take ake ma byt. Peciem v elektrickej rure v stredne vyhriatej rure. Ide ma z toho porazit. Robim vsetko podla receptov. No ja teda fakt neviem kde robim chybu. Skusala som s kypriacim praskom, bez kypriaceho prasku, cele vajicka slahat, oddelene.. Som proste zufala. :frowning2: Za kazdu radu budem vdacna.
30. jan 2011 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina dala jsi té barvy asi moc, stačí jen špetka rozmíchaná v trošce vody....
30. jan 2011 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili01 no paráda, pěkný mramor a co máš kolem toho vrchu - proužek s nějakým vzorem?
@zuzana124 moc pěkné, hlavně ten méďa pů
@alionuska krása, krása, krása :slight_smile:
30. jan 2011 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna asi ano, no chybama se člověk učí. Potřebovala jsem jenom malinký kousíček červené, tak jsem to neodhadla. Přidala jsem trošilinku vody a nějak jsem to uplácala. Příště budu barvit hned při rozehřívání bombonů v mikrovlnce.
Barvila jsem poprvé v životě, tak to tak dopadlo. :frowning2:
30. jan 2011 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina já dávám trošku práškové barvy taky do bonbonů, než je dám do mikrovlnky.... a malinký kousíček bych zkusila nabarvit přímo štětcem jen popovrchu asi
30. jan 2011 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer rychlo sa vyliec, aby si to postihala! :wink: ja som na svoju svadbu piekla obrovsku trojposchodovu tortu + 800 zakuskov :grinning: medzitym som mala behacky, vybavovacky, skusanie siat, ucesu, makeupu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: sice som spala pred svadbou len 4 hodiny, ale dopadlo to dobre!

@alionuska krasne torticky ako vzdy! :slight_smile:

@zuzana124 krasne prve torticy :dizzy_face:

@lili01 super mramorovanie! a velmi pekna v reze :slight_smile:
30. jan 2011 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joj zeny nedari sa mi.Uz som nestastna a nabuduce kaslem na marcos a objednavam hotovy.Med bol vodnatejsi ako mal byt a akosi mi to v strese nezaplo a cele je to na prd.Torta sice poiahnuta no bol to boj.Idem latat co sa bude dat :frowning2:
30. jan 2011 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andrea12737 Já peču jedině mramorovaný a ten je jemný a mechový..:slight_smile: Peču na 150st. ve vyhřáté troubě, dokud není upečeno (zkouším špejlí).. Vymazávám tukem, vysypávám polohrubou moukou...

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t=223
30. jan 2011 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska dakujem ti velmi pekne idem si to hned pozriet....dakujem za rady....:slight_smile:
30. jan 2011 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska mozem sa ta opytat ci ta cera moze byt nahradena niecim inym?
30. jan 2011 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jsem nějak uplácala ten dort. Strašně se mi drobila ta modrá hmota. Příště budu barvit už při rozpouštění bombonů a nebo udělám z modrých šmoulů. Naštěstí je to jenom pro rodinu, tak mi snad odpustí nedostatky a bude z ní mít synovec radost. Je to první dort z MMF a můj čtvrtý potahovaný. Líp se mi dělalo s mléčným marcipánem, ale ten není tak krásně bílý a zase mi špatně tuhly ozdoby nahoře.
30. jan 2011 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika krasna ze druha, ale paradna :slight_smile:
@anibas krasne najviac sa mi paci slniecko a ponik :slight_smile:
@fukylove ja kupujem K2 na kila, ale tak u nas je najlacnejsi, co som pozerala na nete a pri vacsich mnozstvach dava aj zlavu a tak mi to zabalene na kila aj vyhovuje :slight_smile:
@zuziq vsimla, len som nepostrehla, ze si to robila cez papierovu sablonu :slight_smile:
30. jan 2011 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska ako vzdy nadhera :slight_smile:
@zuzana124 krasne pokusy :slight_smile:
30. jan 2011 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka ja som aj ten mramorovy skusala a dopadlo to rovnako. :frowning2: ja nevysypavam lebo som kdesi citala ze sa vtedy cesto tak nevytiahne. Ale inak vysypavam podobne. :wink: skusim piect pri 150C, mozno aj v tom bola chyba.. neviem. A ako dlho sa ti, prosim ta, pecie torta pri tejto teplote... cca.. taktiez ma napadlo ci je rozdiel piect v elektrickej klasicky alebo je lepsie pouzit teplovzudusnu funkciu. :unamused:
30. jan 2011 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina moc pěkné :slight_smile:
30. jan 2011 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna děkuju :wink:
30. jan 2011 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hotovo.Asi musim bud prestat piect alebo zacat viac robit lebo ma ta jedna totalne zmohla
30. jan 2011 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 lussy23 diky
30. jan 2011 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 - a kde kupujes K2? :slight_smile: dobre sa farbi aj sa s tym dobre robia ozdobky? :slight_smile:

@andrea12737 - ja peciem klasicka elektricka rura - dam na zaciatoch vyhriat na 200st, ked tam dam formu s cestom stiahnem na 170st, ak je vysoke cesto, tak v cca polovici pecenia stiahnem na 150, 160st a necham tak dopiect... skor mam problem, ze sa mi urobi kopec v strede, ale to uz som sa naucila zvladat - este horuce cesto vyklopim a ono pri chladnuti ten kopcek sa pekne zarovna :slight_smile:
malokedy sa mi stane, ze mam zly korpus a to peciem aj z bezlepkovej muky :wink:
este mi napadlo - taky hutny korpus som mala vlastne iba vtedy, ked mi po zamiesani snehu z bielkov cele cesto akoby spadlo, neostalo nadychane :wink:
30. jan 2011 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska ty si asi fakt mimozemštanka lebo toľko veľa tôrt postíhať k víkendu to je fakt vidieť že musíš byť nenormálne zručná šikovná a už to máš v ruke fakt skladám veľký obdiv
30. jan 2011 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andrea12737 tiez som mala podobny problem - absolutne ziadny sa mi poriadne nedaril. ale ja mam problem opacny - vsetky korpusy mam velmi jemne ako pavucinka a nedaju sa mi prekrajovat, preto najradsej peciem po platkoch. len to je zas naviac voda + nejaky papier na pecenie :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale uz som sa zmierila s tym, ze bude taky :grinning: ziadny iny mi tak nechuti
mramorovy je dost husty oproti nemu, aj sa krajat da, ale mne tam vadi ten olej a je na nas privelmi sladky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
do bohusoveho piskotoveho ide tiez vela muky oproti tej mojej klasike, co ma este babka 15 rokov dozadu ucila :grinning:
skusala som aj z celych vajec, ale ten mi vysiel hrozne husty a vyska chaba. akoze zo 7 vajec som mala tak vysoky korpus, ako zo 4 ked peciem stary overeny...
30. jan 2011 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove na korunaplus.sk objednavam, modeluje sa mi s tym v pohode, aj sa dobre zafarbuje, povrchovo som este velmi nemalovala tak neviem :slight_smile:
30. jan 2011 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andrea12737, pekla jsem mramorový a byl výborný, jen mně napadlo, jestli bílky nešleháš, s práškovým cukrem, on ten sníh jakoby zvlhne a spadne, zkus vyšlehat s jemným krystalem
30. jan 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b a mohla by som ta poprosit o ten tvoj overeny recept? Stare recepty su najlepsie a ako pises overene :wink:

@ellise dakujem pekne za tip, toto ma ani nenapadlo zeby mohol byt problem... skusim ten cukor najblizsie obmenit.

Dakujem velmi pekne. :dizzy_face:
30. jan 2011 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andrea12737 Neumím to odhadnout, ale asi 45-60minut.. Zkouším to špejlí..

A peču jenom na horkovzduch...;) Vymazávám a vysypávám a mám ho 6-7 cm vysoký..;)
30. jan 2011 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak moja dnesna :confounded:
30. jan 2011 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andrea12737 ja robim tak, ze kolko vajec, tolko lyzic cukru, vody a muky + kusok kypriaceho prachu. cukor davam len krystalovy a delim ho medzi bielky a zltky. vyslaham kazde zvlast, do zltkov pridam vodu, zas slaham, k tomu muku a kypriaci prach a nakoniec vmiesam ten naslahany sneh. ked davam kakao, tak davam hned nazaciatku k zltkom s cukrom. ked davam orechy, tak dam menej muky a pridam orechy.
babka robievala z hrubej muky, ja som presla najskor na polohrubu a teraz len z hladkej robim. no ako som spominala, ked peciem plnu formu, tak sa to velmi tazko kraja prave preto, ze je taky jemny a nadychany.
30. jan 2011 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

@sisa.b krásne.. to srdiečko sa mi veľmi páči :dizzy_face:

@lukika že druhá torta? to by som veru nepovedala, si šikovná :wink:

@alionuska nemám slov.... ten ten slon je úžasný!! aj tie srdiečka v krabici.... :wink:

@bianca prečo také sklamanie? :confused: je krásna žiarivá :wink:

.. ja pridávam tiež moje
30. jan 2011 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca teda uzasne farby! ako si dostala taku ruzovu?
@maca77 krasne torticky :dizzy_face:
30. jan 2011 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 diky aj tvoje su krasne

@sisa.b dakujem.Klasika gelovka wiltone ruzova.Ja som s nimi velmi spokojna
31. jan 2011 o 00:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok