Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ellise
7. feb 2011

holky vážně uvažuji, že trochu investuji do pomůcek, co by jste mi doporučovali? já uvažovala nad kosticemi, gelovými baravmi, někde jsem viděla sadu 8 barev, nějaké krajkové vykrajovačky. A co kleštičky, používáte? nebo formičky na kuličky či perličky?

lussy23
7. feb 2011

@mizulienka - máme v škole podobné a tá hmota sa dá tak ozdobiť, napríklad, že bude motýliková. je to celkom pekné, len netreba veľa tlačiť. Ale hentaké nemáme, to možno napíšu druhé 🙂
@yamahafazer - krásna, tá postvaička hore je keramická alebo z modelovacej hmoty?

lussy23
7. feb 2011

@jajuuus - krásna torta, jednoduchá a krásna 🙂
@adul67 - nádhera! 🙂

beruska2x
7. feb 2011

no bodejt byste na Sk meli marchmelowny, kdyz vam je alinouska na ty mega zakazky 22 dortu na vikend vykoupi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisa.b
7. feb 2011

@beruska2x 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
7. feb 2011

@ellise no urcite by som si kupila farby gelove s nimi to je omnoho lepsie. Je ten set farieb len treba si rozmysliet ze ktore farby. Napr. modra urcite radsej tmava lebo je z nej aj pekna bleda, to iste ruzova. Kostice stacia podla mna na zaciatok isto ta lacnejsia sada kostic co je tusim do 5 eur stoji a potom dalej uz len vykrajovacky pripadne tie perlicky zalezi ake torty chces robit. Pripadne nejaku abecedu. Kliestiky pouzivam je to super. Ono neboj ked zacnes kupovat pomocty nebudes vediet prestat ja mam pocit ze stale nieco potrebujem 😀 . A to mam obchod s cukrarskymi potrebami peceniehrou priamo tu tak ked tam zbehnem nikdy neodidem na prazdno 😝

sisa.b
7. feb 2011

@paja.o RDI - roll decor icing (tusim tak sa to pise) - hmota na potahovanie 😉

dm1
7. feb 2011

ja som tiez kupila 20 balikov lebo ma nebavi to umyvanie cukrikov a minule som mala 12 balikov a rychlo boli veru minute...

sisa.b
7. feb 2011

@dm1 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa tomu obchodu poctivo vyhybam 😝

dm1
7. feb 2011

@sisa.b no to vies komu hovor sak viem ze vykupujes rovnako ako ja 😀

jajuuus
7. feb 2011

@lussy23 ďakujem, prvá z MMF... 😵

bzucinka2
7. feb 2011

@alionuska ze 22 a to potom kde skladujes co mas doma aspon 8 chladniciek??? 😝 fuha a to sa aj da zvladnut ??? ja som mala pri desiatich dost 😝

jakelina
7. feb 2011

@sisa.b děkuju za odpověď, tak alespoň vím, že není chyba ve mně a skusím nabarvit na povrchu barvou rozpuštěnou v alkoholu.

paja.o
7. feb 2011

@bzucinka2 a jak jsi skladovala i těch 10?

ikula2
7. feb 2011

@yamahafazer dakujem 😉

sisa.b
7. feb 2011

@dm1 nene, uz si ma isto predbehla 😀 to ja len furt kecam, co by som este chcela 😀 ale uz mi zacala skola, tak si toho vela na krk nebudem brat. a ide leto, tak sa chcem sebe trochu povenovat, nech som do leta pozeratelna 😀 tak vrazam do seba 😎

bzucinka2
7. feb 2011

@paja.o no tazko ti poviem, tak si chodili pre ne co najskor a priebezne a to som uz poslednej povedala, ze si musi prist pre tortu uz vo stvrtok, lebo nebudem mat kde dat ostatne torty 🙂 a ostatne som si podelila na dalsie 3 dni , ale teda bola to riadna makacka, uz som aj rozmyslala, ze niektore budem musiet dat kamoske do chladnicky 🙂

zoska
7. feb 2011

ahojte baby, vy ste tu take sikovnice, ja som zaciatocnicka, odkukala som z tejto temy mmf potah a celkom fajn sa mi s nim robilo 😉
mam na vas otazzocky dve, tak dufam, ze mi nejaka dobra dusa bude vediet poradit...
takze 1. chcela by som piect posch. tortu, ale nemam mensiu formu, tak ma napadlo upiect to v hrnci 😅 robil to tak niekedy niekto? je to normalny kovovy hrniec, ziadny smalt, taky normalny moderny, nic extra drahe... len neviem ci je to dobry napad davat piect maly korpus do hrnca 😕
2. otvorili u nas obchod kde dostat hmotu K1 a este nejaku na "W" nepamatam co to bolo nevyznam sa v tom, chcem sa opytat ci su lepsie ako mmf ci sa s nimi jednoduchsie pracuje- modeluje
dakujem vopred 😉

nadulici
7. feb 2011

ahojte, po dlhsom case pridam moje posledne tri, ta pavukova bola puncova krutena...nepodareny tomas bol cely plneny slahackovo- jogurtovou plnkou s jahodami a cucoriedkami, ten mi dal zabrat, uz som vcera vecer myslela, ze ho vyhodim von oknom 😒 😀 ...minule som prisahala, ze vyssie 3D torty nebudem plnit tymito lahkymi plnkami, sa mi to potom vala do bokov, ked su vyssie, a zasa som to nedodrzala 😖
a idem popozerat co pribudlo, uz sa tesim 😵 ...

bzucinka2
7. feb 2011

@nadulici krasne torticky, pavucik uzasny 🙂

zlatat
7. feb 2011

@alionuska plech mám 27x36 - ale mám okrem toho aj nastaviteľný obdĺžnikový ráfik a ten má tuším max. 45 cm, no do rúry sa mi zmestí takých 40 cm.

zlatat
7. feb 2011

@nadulici nádherné tortičky

beruska2x
7. feb 2011

@nadulici 😉 peeekne

sisa.b
7. feb 2011

@nadulici peknucke torticky. a neviem, co sa ti na tomasovi nepaci. take prsia by som brala 😀 ake davas jogurtovo-slahackove plnky? robis z tej rastlinnej jovo krem podla dortomanie, ci mas nejaky svoj? ten mi celkom chutil s ovocim, ale trochu mi vadila chut tej rastlinnej slahacky. mozno len stacilo kupit inu znacku... u nas frci traseny mandarinkovy

jajuuus
7. feb 2011

ahojte babulky, prosím vás, poraďte mi nejakú super plnku do torty, prajú si jogurtovú alebo jahodovú alebo jogurtovo-jahodovú... len budem robiť autíčko, tak aby mi to s ňou aj dobre držalo... ďakujem za každú radu 😉

nadulici
7. feb 2011

@sisa.b robim vlastne ako jovokrem, podla toho receptu, ale davam normal zivocisnu slahacku....najprv som robila na jednu slahacku jeden jogos, ale viac sa mi paci na jednu 250 ml slahacku dva ovocne jogurty, vacsinou Holandia, alebo nejaky iny, ale s vyssim obsahom tuku, aby bol husty...a moj najnovsi objav, perfektny jogurt od Jogobelly- Jahoda na Italsky sposob- chutovo perfektny, a v tomto kreme mnam, mnam 😵 s ovocim poprekladam a jedna basen....a uz som pisala, ze davam stuzovac slahacky+ zelatinovy stuzovac za studena a pekne to drzi, pokial nerobis vysoke poschodia....+ vanilkovy cukor podla chuti.....

lucula73
7. feb 2011

@nadulici prosím ťa..koľko si dala tej zálievky na tie pláty?lebo čo som ja robila,tam bolo tuším až 800ml,som sa bála to dať všetko.....
inak ten pavúk je krásny...aj keď pavúky neznášam,brr 😠 😀

nadulici
7. feb 2011

@jajuuus pokial nebudes robit auticko velmi velke, kludne mozes dat tuto co som teraz pisala.....tomas mal skoro 6 kg, preto to slo tazsie, ale slo to 😅
do McQuena som tiez davala tuto plnku, ten mal naposledy okolo 3 kil a to bolo v pohode....
ale naozaj, kazdy komu som ju robila bol velmi, velmi spokojny.....

izira
7. feb 2011

Ahojte 🙂 som fakticky rada, ze som tu nasla toto forum...na nedelu chcem mojmu malemu valentinkovi prichystat prekvapenie - auticko. Mozte mi poradit ake cukriky su najlepsie a kde sa da dostat potravinarska farba (najlepsie v Kosiciach) a este aku foliu pouzivate na valkanie....? a niekde som citala, ze na to, aby sa nelepila hmota sa dava aj Solamyl...? ake su vase ksusenosti? poradte mi pls, nestiham to tu citat pri mojich dvoch drobcoch akosi i ked som si pozrela aspon fotecky - tie torty su fakt suprove 🙂 ....a este mozno su tie otazky pre vas hlupe, ale este som tuto hmotu v zivote nikdy nerobila
Vopre dakujem za zachranu 🙂

jajuuus
7. feb 2011

@nadulici a mohla by si mi presne prosím napísať, koľko čoho? proste celý postup tej plnky? bo ja som ešte len taký začiatočník... 😅 a kde kúpim hlavne tie jogurty? bo ja ich nepapám, tak poznám len pár... 😀 Holandia ani neviem, aký je... 😀 je to asi trápne, že sa pýtam, kde to kupuješ, ale nechcem niečo spackať, nakoľko to je moja prvá objednávka... 😵