Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
8. feb 2011

@bzucinka2 krasna. fakt, mame takovyto jednoduchy rada..

bzucinka2
8. feb 2011

to som 1x skusala orchydejku🙂

jakelina
8. feb 2011

@bzucinka2 moc hezká, já budu dělat dort dnes v noci až manžel usne, je to pro něj překvapení. Včera jsem dělala MMF a dnes dopoledne jak je v práci peču korpus. Do toho se mi motá malý Eliášek, no moje nervy.
Ten tvůj je moc krásný. Takového něco já nedokážu, ale jeho potěší i to co vytvořím já. 😀

jakelina
8. feb 2011

@beruska2x koníček krásný. 🙂

lussy23
8. feb 2011

@bzucinka2 - krásna
@nadulici - krásna torta, ako sa robí šlahačkovo-jogurtová plnka?

zuzana124
8. feb 2011

@beruska2x pekný koník 🙂
@bzucinka2 pekná tortička a tie kvietky sú krásne 🙂

beruska2x
8. feb 2011

@jakelina
@zuzana124 😉 diky...

anibas
8. feb 2011

@lussy23 vyšľahaná šľahačka, ochutený resp. biely jogurt, puding rôzny, jemný tvaroh tučný, kyslá smotana - toto všetko môžeš kombinovať spolu so želatinovym stužovačom za studena = len si vyber čo ti chutí , aká kombinácia a aké ovocie okrem banánov 😉 😉 😉

lussy23
8. feb 2011

@anibas - ďakujem, pri najbližšej torte vyskúšam 🙂

reruna
8. feb 2011

@bzucinka2 nádherný dort
@beruska2x krásný koník
@misa1982 ten šlehačkovo jogurtový krém asi taky budu zkoušet
Dejte někdo tipy na korpus co se k tomu nejlíp hodí?

vinka
8. feb 2011

@denisse nie neuschnú.Mne tam vydržia tiež 😉

vinka
8. feb 2011

@reruna ja by som ku jogurtovej,citronovej,trasenému len kakaový urobila. 😀 😀 Pasuje mi tam najviac 😀

fukylove
8. feb 2011

@daniz - Dani, este nie... asi az zajtra stihnem... vcera sme mali doma blazinec a Sebik navyse stale teplotuje a je hrozne ufnukany... hned ako vyskusam, tak dam vediet 🙂

@denisse - ja mam gelovky otvorene cca rok a zatial su OK... 😉

sisa.b
8. feb 2011

@vinka ja zas k ovocnym len vanilkove korpusy 😀 ale ja som celkovo divna, mne ani pod karamelovy krem nechuti ziadny dzem, k orechovej torte by som nedala ziadne ovocie... 😀
@beruska2x pekny konik 🙂
@bzucinka2 krasna torta 😵
baby, kto mi upecie??? mam chut na tortu, zvysok kremu v chladnicke a mne sa taaaak nechce 😀 😅

anibas
8. feb 2011

dúfam, že zákazníčka sem na MK nechodí, ešte túto tortu totiž nevidela 😀 😀 😀 😀

anibas
8. feb 2011

@sisa.b mi hovor o pečení - fuj, fuj, fuj .... 😀 😀 😀 ja som už skončila
a niečo som sa ťa chcela opýtať - ale čooo ??? šak si spomeniem 😀 😀

anibas
8. feb 2011

@sisa.b už viem - keď si robila 3-posch. svadobnú - medzi prízemie a poschodie si dávala karton obalený ? a tácka bola aká ? koľko vážila ?

ikula2
8. feb 2011

@anibas kraasna torticka 🙂

sisa.b
8. feb 2011

@anibas kraaasna 😵 😵 😵

sisa.b
8. feb 2011

@anibas davala som medzi prizemie a poschodie karton obaleny v potravinarskej folii. a davala som aj slamky na vystuzenie do oboch spodnych poschodi. torta vazila 11kg. medzi stredne a vrchne som karton nemusela davat, lebo mi to drzal stojan, inak by som asi dala aj tam. predsa je to svadobna, ktora je pol dna kdesi na stole vystavena...

jakelina
8. feb 2011

@anibas krásná a vymakaná dorta. Máš to krásně rovné. Já se to nikdy nenaučím. Ach jo. Já to mám vždycky jak tankodrom 😀 😀 😀

dm1
8. feb 2011

@anibas ja som robila 3-poschodove stvrce mala 14,5 kg. Mala som to na takej pevnej doske vyrezanej podla potreby aby to udrzalo. Vtedy som to vystuzovala original tycinkami na vystuzovanie 4 po stranach a 1 v strede. Stredne poschodie bolo tiez na takej tenkej podlozke obalenej foliou. Pre istotu som vystuzila ja horene poschdoie aj ked to bolo len 16x16cm tusim rovnako

bzucinka2
8. feb 2011

@jakelina
@lussy23
@zuzana124
@reruna
@sisa.b dakujem vam dievcata 🙂
@anibas krasna torticka, to si tam kreslila? 🙂

anibas
8. feb 2011

ďakujem za rady 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
8. feb 2011

@bzucinka2 áno - nápis mamičke

bzucinka2
8. feb 2011

@anibas a tie kosostvorce?

anibas
8. feb 2011

@bzucinka2 to je WI vykrajované malinkým vykrajovátkom

reruna
8. feb 2011

@anibas krásné srdce 🙂
@sisa.b a ten vanilkový korpus dělaš jak?

zlatat
8. feb 2011

@anibas aj ja som na 3-poschodovú dáívala výstuže ( spodné 5 slamiek a do nich špajla ), stredné bolo položené na tenkej kartópnovej podložke a tiež bolo vystužené a aj to vrchné bolo na kartónovej podložke. Do stredu som dala ešte paličku, nakoľko torta cestovala 100 km a bála som sa, aby sa počas jazdy autom nejako nezošmykla.
Moja vážila 13 kg - spodok štvorec 34x34, stred štvorec 24x24 a vrch bolo malé srdiečko

zlatat
8. feb 2011

@anibas krásna tortička
Ja som si včera a dnes chystala kytičku na piatkovú tortu - tak sa na ňu teším , ako ju budem robiť, konečne nie som ničím obmedzovaná ( teda okrem veľkosti ), výzdobu necháva holka na mňa, tak si konečne môžem vyskúšať nové formičky aj krajku, čo mi včera dorazili 🙂