• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. septembra 2017 
@fukylove dakujem :slight_smile: mam nejake aromy doma, musim pozriet ake :slight_smile:
ani teraz to nepojde?
http://www.cscakes.com/Portfolio/slides/Valentine's%20Cake.html
10. feb 2011 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm nejde to,neviem preco...
10. feb 2011 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove a ake hotove hmoty pouzivas? je tam rozdiel v chuti? ktore ti chutiviac?
10. feb 2011 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozno tu uvidis :slight_smile:
10. feb 2011 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj chci se jeste zeptat do toho receptu s tou slehackou a jogurtama jak velky ten jogurt holandia nebo jogobelu ty male nebo ty velke dekuji :dizzy_face: :dizzy_face:
10. feb 2011 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka tiež foto nevidím :frowning2:
arómu len pár kvapiek, ruky potierať cerou, drevenú tablu poriadne umyť a osušiť
10. feb 2011 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misa1982 aké ti chutia a aké kúpiš :wink: :wink: to je jedno
10. feb 2011 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka no červenú farbu z MMF neurobíš :wink:
10. feb 2011 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove áno - akú hmotu používaš ? ja rozmýšľam o PDT, ale teraz nepečiem, tak neskôr
10. feb 2011 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja vim ale ja myslim jestli mam koupit dva ty velke 400g nebo ty male?asi ty male ze?
10. feb 2011 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co je to PDT?
ja chci udelat marcipan ze suseneho mlika :dizzy_face: :dizzy_face:
10. feb 2011 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misa1982 PDT - pasta dama top - hmota
jogurty asi od oka - 800 g je na 3kg tortu 2x plnenú - nezabudni želatinu
10. feb 2011 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja to delam na desce, mam i silikonovy ale deska je pro me lepsi :sweat_smile: jen ji bud potru omegou nebo posypu solamylem.. co je potreba :wink:
10. feb 2011 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas dekuji :dizzy_face: :dizzy_face:
10. feb 2011 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky,ted jsem pekla v te nove forme z Lidlu mam to srdce a delal jsem polovicni davku mramoroveho korpusu a je to tak akorad,jenom se chci zeptat co delam spatne kdyz jsem vythla korpus z trouby tak mi po chvily tak zvraskovatel jako ze neni hladky....
10. feb 2011 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka, @anibas - tie torticky su krasne a myslim, ze ty si sikulkla, to zvladnes :slight_smile: a tu cervenu - ak budes mat gelovku, tak si nafarbi MMF ako ti pojde a potom mozes stetcom premalovat :slight_smile: to bude OK :slight_smile:
ja som mala nejaku univerzal od nas z obchodu - bez nazvu, nebola to K2... a s tym sa robilo hlavne ovela lepsie ako s MMF... teraz idem vyskusat K2 a mam aj ten novy smartflex ci ako sa to vola, tak aj to chcem vyskusat...
a chcem vyskusat aj PDT - ale iba na potahovanie... na modelovanie mi to neodporucali u nas v obchode, lebo vraj dlho schne... ale na potahovanie je vraj uzasna :wink:

10. feb 2011 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misa1982 - hmmm, co si spravila zle, netusim :wink: ale ja najnovsie robim tak, ze ked vytiahnem z rury formu, tak vyklopim - na spodu mam to, co sa pieklo zvrchu a tym padom mam hore krasne rovny spodok :wink:
10. feb 2011 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ked chcem vysledny marcipan zo suseneho mlieka farby - merunkovej, broskynovej, ake farby mam zmiesat?? cervenu a zltu?? alebo ruzovu a zltu?? mam Wiltonky gelove... diky
10. feb 2011 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove - @anibas
ahoj holky , potřebovala bych vědět .Jaký je rozdíl chuti. Marcipán jsem dělala ze sušeného mléka a salka.
Koukala jsem na hmotu K2, ale nejsem si jistá zda jí vyzkoušet. Jak chutná ? Je chuťově, jako marcipán z mléka.
Dortík dělám v sobotu, ale zítra jedu do prodejny na barvy . Děkuji :grinning: :grinning:

A bude mi stačit 1kg na dort 40 * 30 ?
10. feb 2011 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kovik ja som marcipan nikdy nerobila, tak ti neviem povedat :slight_smile: a kilo - no neviem ci bude dost... ja si radsej vzdy kupim viac... idem dnes potahovat tortu v tvare jednotky - z velkeho plechu... tak ti dam vediet, kolko miniem potahovky...
10. feb 2011 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove - děkuji budu ráda
10. feb 2011 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima595 ja som oranzovu miesala cervena + zlta ale na MMF zo suseneho som neskusala
10. feb 2011 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 - diky, stale rozmyslam, ci skusit urobit cervenu, alebo teda tu oranzovu :wink:
10. feb 2011 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima595 a cervenou chces potahovat ci len ozdoby? lebo ona sa da ale dost sa rozpadava tak len na mensie veci nepotiahnes s nou. a aj viac farby sa minie
10. feb 2011 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 - no chcela som na potiahnutie.... a prave preto, že pisete, že sa rozpadava, tak nad tym vaham...
ja som len taka amater cukrarka, robim torty len pre nas, a prave minule som robila pre dcerku, chcela som ruzovu, vysla mi z toho silne silno ruzova a robilo sa s tym na figu, ale kedze to bolo len na meniny pre nas, tak som to nejako popatlala....
10. feb 2011 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja to chcem pre MM na Valentina, lebo zajtra sa nam vracia po 3 tyzdnoch zo sluzobky....
ale ta broskynova... co ja viem, ci je pre chlapa, aj ked je Valentin
a tase svetlomodra na Valentina??? tak mam najvacsi problem, vybrat farbu na potah :wink:
10. feb 2011 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kovik podľa mňa nie - potrebuješ jej minimálne 1,5 kg ak aj nie ešte o trochu viac , lebo musíš si vyvaľkať väčší plát ako je torta, aby sa ti pekne uhládzali boky.
10. feb 2011 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat - děkuji , budu s plechu který má tento rozměr vykrajovat motýlka , ale to vykrojím jen část a potřebuju ještě aspoň na ozdoby. tělíčko a křídla . tak raději koupit víc a třeba udělat i druhý.
Mohu se ještě zeptat, jak dlouho vydrží K2 rozbalená v lednici ?
10. feb 2011 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima595 tak ju urob bielu a daj tam cervene srdiecka :wink:
10. feb 2011 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 - ked zo suseneho biela nebude a bielych cukrikov na MMf mam malo... som kupila iba na JOJO balik a rozdelila .. ruzovu zjedli deti a bielu som si nechala na zdobenie
10. feb 2011 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok