Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nadulici
12. feb 2011

@reruna no mne ten jeden zel.stuzovac uplne staci na ten pomer co som pisala: 1 slahacka a 2 jogurty....a on este stuhne v torte uvidis....moze sa nechat aj trocha v miske, taku pol hodku zachladit, a mas ho skoro uplne stuhnuty, to som zabudla napisat..... 😔
teraz som ho davala do torty s Elmom.... 🙂

reruna
12. feb 2011

@nadulici tak uvidím, až to budu krájet, ale jak jsem to plnila, tak mi to bokem lezlo ven, možná jsem tam toho krému dala i moc, ale nakonec se mi to podařilo zapatlat máslem a cukrem a to mi ztuhlo, takže to šlo potáhnout dobře. Jinak je chuťově krém moc dobrý.

nadulici
12. feb 2011

@reruna inak dakujem....srdiecko mas krasne.....mne sa z amerikancami nerobilo dobre 😒 , tusim dm pisala, ze treba viac vody a cukru a potom to ide super, tak ak mas nakupene skus, ja som uz nekupovala teraz, minala som tak, ze som musela s klasickymi miesat, vtedy to bolo ok, oni su strasne elasticky americania 😀

nadulici
12. feb 2011

@reruna aj mne troska leze von pri plneni, ale to zahladim, dam stuhnut aj na par hodin a potom pretieram maslovym kremom, aj to som zabudla 😔 🙄

reruna
12. feb 2011

@nadulici díky. Koupila jsem si 3 balíky, tak to určitě využiju, ale měla jsem to předpřipravené v ledničce a bylo to takové tuhé, jak píšeš, elastické, strašně jsem se nadřela, než jsem to vyválela. Možná jsem si to málo nahřála.
A příště už budu vědět teda... s tím krémem, zahladit a nechat ztuhnout a teprve pak máslový krém...

dominika2727
12. feb 2011

@reruna kraaasne srdce 😵 no to mam taky prasok vola sa to metallic Golden Sands

reruna
12. feb 2011

@dominika2727 díky, já asi fakt budu muset koupit nějaké ty gelové barvy a tyhlety prášky jsou taky krásné. Původně jsem totiž chtěla tu růži červenou a vyšla taková bledá růžová a ty lístky jsou taky bledé

dominika2727
12. feb 2011

@reruna ja som na to srdiecko mala zltu gelovku a zase tie ruzicky a listky som farbila praskovymi. Potahovane to je s MMF a zvysok je z mandloveho marcipanu

reruna
12. feb 2011

@dominika2727 já mám jen práškové, ale uvažuju na gelovýma, jen nevím, které barvy fakt využiju - určitě černou, červenou, žlutou, zelenou.... nevím

dominika2727
12. feb 2011

@reruna mne sa dobre farbi aj s praskovymi....gelovky mam zatial len ciernu a zltu. Ale oplati sa to kupit 😉

mizulienka
12. feb 2011

@nadulici
@reruna dievcata, ja som to natrela hned tym maslovym kremom...hned ako som naplnila tortu? co teraz? je to zle pre potahovku??? 😠

jakelina
12. feb 2011

@dajna11
@nadulici
@reruna krásné dorty. 😀 😀
Všechny moc povedené. 🙂

jakelina
12. feb 2011

@mizulienka já myslím, že ne. Já jsem to tak taky udělala, jak jsem dělala ty miyšky na sýru. Celé jsem to stihla, když spal malý po obědě. Nakonec jsem to pak večer až usnul potahovala a nic se mi netopilo.

lukika
12. feb 2011

@dm1 krásne tortičky ako si robila macka podľa návodu to sa tuším strihá že otáznik
@nadulici krásne si ho vymodelovala ako ten z telky
@reruna krásne srdiečko ty máš nejaké vykrajovátko na tie listy z ruží otáznik a čím si odtlačila to na tej torte tú šatku myslím máš nejaký valček otáznik

alex21
12. feb 2011

babulky prosim o pomoc
Niekto tu raz pridaval tortu s notebookom a pod nim mal taky pekny kufrik. Bolo to nieco ako bublinkova imitacia koze ak si to dobre pamatam. Asi mesiac mozno viac dozadu. Myslela som, ze mam tu fotku ulozenu ale neviem ju najst.
Notebook mam urobeny uz asi 3 mesiace lebo mi zrusili objednavku 3 dni pred pecenim a viac ho nechceli hoci najprv tvrdili ze oslavu len presuvaju. Nastastie je cely z hmoty takze nic sa mu nestane a teraz ho chcem podarovat brachovi, len potrebujem nejaky pekny namet na kufrik alebo tasku v tvare obdlznika.

milocka29
12. feb 2011

@alex21 na str.675 je od alenik, ak si tuto myslela.

jajuuus
12. feb 2011

@nadulici ahojky, skúšala som ten krém jogurtovo-jahodový, je vynikajúci! 😉 urobila som aj tortu na skúšku, ale trochu mi ten krém topil MMF hmotu... ja som totiž celú tortu potrela týmto krémom... čím by bolo lepšie "obtrieť" tortu, aby mi to netopilo?
keď sa mi MMF hmota trochu trhala a lepila - to som do nej pridala asi málo cukru, že? lebo keď som robila prvú MMF hmotu (bielu), tá bola perfektná... včera som robila oranžovú a robilo sa mi s ňou horšie, mala som aj také "puklinky", hlavne na zhyboch... 😔

mizulienka
13. feb 2011

@jajuuus myslim, ze tu baby spominali, ze na take tie jogurtove a tvarohove plnky sa nema priamo davat potahovka, tak ako vravis, potah sa na nich topi... ze naplnenu tortu treba dat trosku schladit do chladnicky a potom celu pretriet bud maslom vyslahanym s pr. cukrom, alebo niektore radili lekvarom alebo nutelom...

@jakelina mna dnes caka potahovanie, tak som zvedava...inac teraz som si vazila, mam nejakych 430g tej potahovej hmoty, dufam, ze to nebude malo ☹

@reruna krasna torta, ty si aka sikovnica 😉

yamahafazer
13. feb 2011

@vinka chlieb je tam pod kyticou maly bochnik okruhly poprekrajovany a naplneny pomazankami a na nom su sparatkami prichytene salama a zelenina a stonka je bageta tiez naplnena a poukladana u horka na nej neviem ako to robia iny lebo postup som nenasla tak som si spravila podla seba uz som jednu robila hranatu a tam som pouzila toustovy chlieb tamvy a bledy na striedacku,ale tuto by bolo vela orezavania tak je lepsie ten bochnik chleba
@dm1 ta stym mackom je strasne pekna jemnucka ja som na modre 🙂

reruna
13. feb 2011

@mizulienka @jakelina díky 🙂
@lukika já nemám žádné spešl pomůcky, lístek mám nerez vykrajovátko, koupila jsem ho na trhu, a na ten jakože "přehoz" jsem otiskla ozdobnou sponku z náramku 😀

kovik
13. feb 2011

@fukylove - tak už mám hotovo . Uff, ale byla to dřina 🙂 ráno jsem si udělala korpus a tak od 12 jsem se dortu věnovala naplno, sem tam odběhla malou na kojit a končila kolem 19.h. Stačilo mi 1 kg K2. Na motýlkovi mám spoustu chybiček , hlavně mě štvalo ze jsem vždycky umazala předchozí vrstvu, tak příště bude dobré si nejdříve udělat ozdůbky a dát je do lednice

Ale co tady budu povídat , dort zabere spoustu času.
Tak klobouk dolů všechny holky , máte krásny dortíky

korpus jsem jemně obarvila , ale koukala jsem na srdíčko @reruna , super nápad , příště můžu udělat třeba víc barviček

hanula11
13. feb 2011

@reruna tak jdu do toho dortu asi už dnes ☹ 😉,
musím skočit dopo pro tu srdíčkovou formu.
Ale předtím asi udělám už jeden korpus (aspoň).
Včera večer jsem totiž zjistila, že skorosnacha od Pepči má teď někdy narozeniny. Tušila jsem ten datum, že se narozky blíží, ale že je to "akutní" mě nenapadlo. A večer najednou Ivin říká, ona má Míša asi dnes narozeniny, nebo zítra 😖 🙂. Ten náš synátor je ale trubka, taky nic neřekne, chvilku předtím odešli. Loni jsem si její narozeniny nepoznačila, tata má novej mobil a starý upozornění na narozeniny tam nemá. Jako naschvál.
Tak se mi v noci mezi kojením zdálo o tom, jak dělám marcipánovej dort.
Ale máme docela málo vajec (jen asi dvanáct, ale malejch) a na ten marcipán ještě budu muset něco dokoupit. Jen nevím, jestli mají v Lídlu nějaký barvičky.
@reruna - a to tvoje srdíčko je moc hezký, kdyby se mi povedlo nějaký takový, byla bych spokojená 😉 😵
@dajna11 taky moc pěknej dortík 😵 ,
snad to dnes nějak s pečením zvládnu 😝 😀
@nadulici takovej dortík by se Mišce taky určo líbil 🙂

hanula11
13. feb 2011

@kovik prima motýlek 🙂 , jsi šikulka,
jdu koukat na recepty, jaký korpus ještě udělat, asi by to chtělo aspoň dvě patra 😒 😉 🙂

dajna11
13. feb 2011

dakujem pekne kočky....pochvala poteší 🙂 🙂

nadulici
13. feb 2011

@jajuuus som rada, ze chutil....len musis, ako uz pisali baby, ho pretriet bud tym pudingovo- maslovym kremom- ale pozor viac masla ako sa dava zvycajne, alebo nutelou....ja ked mam nejake tmave coko plnky, tak si zmiesam jednu varovu cokoladu+ 1 maslo a tym potieram, a ked mam svetle lahsie plnky tak tym pudingovym je to chutnejsie ako maslo s cukrom 😝

nadulici
13. feb 2011

@kovik si sijkula 😉

nadulici
13. feb 2011

@kovik sikula som chcela napisat 😀 🙂

jakelina
13. feb 2011

@kovik motýlek je úžasný a obdivuju, že to stíháš s miminkem. Asi je malá hodná 😉 😀

lukika
13. feb 2011

@kovik ved sa ti krásne podarila tortička
@reruna ja mám tiež srdiečko z lídla a chcela by som urobiť na valentína malý majú 40tky teploty tak uvidím si sa dobre vynašla s tým náramkom ja by som si chcela kúpiť nejakú tú podložku na tortu aby som mala nejaký ten vzor ale baby spomínali kedysi že aj valčeky také čo dakedy maliari používali by išli odtlačiť musím posnoriť či má tatino nejaké pekné vzory lebo on s takými malovával

lukika
13. feb 2011

baby tie čo používate na miešanie mliečneho marcipánu pekárničku tak dávate naspodok tekuté navrch sypké alebo ako otáznik a vám to utiahne také husté otáznik chcela by som to skúsiť