• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. septembra 2017 
nemala som doma praskovy cukor, ja som si len krystalovy pomlela na mlynceku :grinning:

no a ta cera, neviem ci tu nieco podobne zozeniem, budem sa snazit, pojdem po supermarketoch a vsetko im tam pootvaram, budu sa mi tesit :grinning: :grinning: :grinning:

ak sa dlho neozvem, tak ma zabasli policajti za otvaranie masiel :grinning: :grinning: :grinning:

ale teraz vazne, lyzenka mozem si to zahustovat len samotnym susenym mliekom, alebo tam musi ist aj cukor?
9. sep 2009 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
môžeš si kludne dať pol napol....aj cukor aj to mlieko......ale ja tam dávam preto to mlieko - lebo je to mňamkovňejšie ako len s tým cukrom.....

no a našla som ešte jeden dobrý recept, teda kamoška mi poslala link....tak aj ten pôjdem skúsiť:

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/marcipan-so-salkom-0
9. sep 2009 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ale dávala som tam len to mlieko som zabudla napísať.....a potom s tou cerou pracuj
9. sep 2009 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak veľa zdaru pri hľadaní strateného masla.... :grinning:
9. sep 2009 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem lyzenka, zaujimavy recept, takze idem zhanat aj obdobu salka :grinning: :grinning: :grinning:
9. sep 2009 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a salka... :grinning:
9. sep 2009 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
henikav, vyzerá to dobre :wink:
cez víkend som skúšala, ale už nie celú tortu, veď budem ako bomba, tak som len jeden plát upiekla a urobila také mini tortičky, lebo mne sa tá hmota pri veľkej torte stále trhala, tak som teraz zistila, že musí byť viac nahriata, aby bola elastická
a použila som vexta cukríky, trochu lepšie sa mi robilo
ešte sa chcem spýtať, vykrajovačky niečím mastíte alebo dávate do cukru, lebo mne to z tej gerbery dosť ťažko ide von
http://www.facebook.com/photo.php?id=100000009464939&pid=41689#/photo.php?pid=105872&id=100000009464939
9. sep 2009 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marcif..to je aka zlata mini torticka? :slight_smile: Ja si vytlacky nemastim nicim a ani nenamacam do cukru...iba vytlacam,...ale ak sa ti lepia,skus to vytlacat cez potravinarsku foliu.! :wink:
10. sep 2009 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skúsim to cez tú fóliu, len to je dosť komplikované, ešte nemám takú zručnosť a aj keď rozvaľkám len kúsok hmoty, tak kým sa babrem s gerberou, hmota schne, ale už ju budem prikrývať :slight_smile:
10. sep 2009 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za odpoved, tiez som ho vsade videla len tak v regali tak som ho len dala do komory
10. sep 2009 o 10:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule, odkial mate formicky na tie krasne kvietky, co vidim na tortzch???
10. sep 2009 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj abetka, pozri na megi.sk, alebo cukrarskepotreby.eu, alebo este na cukrarskepomocky.sk
myslim si, ze tam najdes vsetko co potrebujes :wink:
10. sep 2009 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

prsosim o 100 krat pisanu radu no nemam doma net a mam ho pozicany iba na chvilocku.

prosim napiste mi rychly zaruceny recept na korpus a aj na aku velkost formy je a kolko presne mam rychlo zapekat a kolko pri akej teplote dopekat.

budem vam neeeeeeeeeeeeeesmierne vdacna
10. sep 2009 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
abetka ja som objednavala z www.peceniehrou.sk a dodavka bola do troch dni
10. sep 2009 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca, tento bol na prvej strane a aj som robila je jednoduchy a dobry
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=8873
10. sep 2009 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca, moja mama je tiez Maria, tiez peciem a tiez som u rodicov :slight_smile:. a tiez som po 3 dnoch na nete, nenii kedy :slight_smile:)
10. sep 2009 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata, velmi sa mi paci tato torta, ale potrebovala by som poradit, ako na to.
http://www.tortyodmamy.sk/?q=zvieratka/ovecka-0
Ako spravit to okruhle telo? puncovinou alebo obrezavanim korpusu? co bude lepsie? a ako na hlavu - urobit ju z puncoviny alebo z extra korpusu? rada by som tuto tortu spravila krsniatku na prve narodeniny a nechcem to pokazit....dik za kazdu radu :wink:
10. sep 2009 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babenky tak pridavam moje nove tri..este idem fotit potom hodim aj tie dalsie dve ,len nestiham..... tak aspon tie tri teraz.... pa pa :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. sep 2009 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
su nadherne alionuska,
12. sep 2009 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
DAKUJEEEEEEEEEEEEEM!!!!
12. sep 2009 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alionuska, sú úžasné všetky :slight_smile: ako vždy
12. sep 2009 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeej, al, kraaasne su, tie levicatka su rozkosne a tie pavuky na spidermanovi brrrrr, ako zive :slight_smile:
ja som tiez piekla, pre mamu na meniny, ale nie potahovanu, ona ma najradsej cokoloadovu, tak bola cokoladova, len ruza z MMF a taka bola skvelaaa
12. sep 2009 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, uz sme doma, idem vas precitat....
som zvedava co ste tu zas popisali a co ste piekli :dizzy_face:
inak chybali ste mi, vsetky :confused: :wink: :slight_smile:
12. sep 2009 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alionoska torticky suprove...mnaaaam, aj by som si hned dala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
12. sep 2009 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok