• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

4. decembra 2016 
dievcata s vasou pomocou som to nejako zvladla....moja prva torta.....:slight_smile:
21. feb 2011 o 15:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dm1 hihi a ja som myslela, ze som objavila teplu vodu :grinning:
ja som tam davala citronku, ale dnes som dala aj citronku aj tu citronovu aromu a je to ine, mne to teda chuti viac...ale jasne, kolko ludi tolko chuti :wink:
21. feb 2011 o 15:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka :grinning: . Ja tiez ako @sofi vobec nejem potahovku je jedno aku takze je aj jedno ci tam citronku dam alebo nie :wink:
21. feb 2011 o 15:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka ta aroma ma minule tiez napadla, dik za tip, skusim aj ja
je tiez na stranke ten krem, pohladaj :slight_smile:, ovocie nerozmrazujem, rovno ho ukladam na krem z mraznicky. tesim sa, ze sa ti ruzicky vydarili, zaklad su prve dva lupienky, aby si nimi prekryla ten kuzel zakladny, lebo toto bola moja najvacia zaciatocnicka chyba :slight_smile:

@dm1 dik, asi ja ja zacnem davat, lebo vacsinou davam len tam, kde je ovocie
@nelys a hned dvojposchodova, super! len ak mozem poradit, si vyvalkaj hrubsie ten potah, neboj sa kludne na 0,3 az 0,5 mm, aby to bolo pekne rovne. a mala by byt este trosku kompaktnejsia ta hmota, viac ju rozpracovat.ale inak parada, urcite sa z nej velmi tesite doma :slight_smile:,
@dm1 stuzovac nezmeni chut, tiez som ho uz davala aj do parizskej plnky,ale ja by som dala urcite mantinely z masloveho kremu...
21. feb 2011 o 15:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sofi07 diky ale mantinely nemusia byt ked bude cokohmota a cokolada na boku nie?
21. feb 2011 o 15:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nelys pěkně se ti povedla. Obdivuju, že jsi se hned pustila do takokové velké a poschoďové dorty. :wink:
21. feb 2011 o 15:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dm1 ale aby ti vaha toho srdiecka navytlacila potom tu plnku...lebo sak ten pariz nestuhne ako maslova plnka...
21. feb 2011 o 15:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Můžu mít takový možná blbý dotaz. Když šleháte ten krém nad parou, jak to přesně děláte. Vím, že dát do hrnce vodu a na to nějakou mísu nebo další hrnec. Musí ta voda pořád vřít a musí se to fakt v jednom kuse šlehat těch dvacet minut??? A šleháte elektrickým šlehačem nebo ručně??? Děkuju za odpověď.
21. feb 2011 o 15:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dm1 - nádhera! @paja.o - úžasný havo
@katuska01 - proste nádhera @adul67 - krásny je ten krtko
@andriss23 - nádherná
@daducha - krásna Kittina
@sofi07 - nádherné torty
@evena - krása!
21. feb 2011 o 15:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sofi07 - krásne ruže @alionuska - proste úžas!
@nikanika28 - krásne torty
21. feb 2011 o 16:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nelys - nádherne, piecť dalej :slight_smile:
21. feb 2011 o 16:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dm1 co su to tie mantinely, niekde na dortmanii som o tom citala...to je, ze sa maslom namaze torta, ked je krem nejaky tvarohovy, jogurtovy alebo slahackovy? :wink:
21. feb 2011 o 16:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sofi07 ja davam, ja to tak mam rada a ked viem, ze nebudu deticky papat, tak miesam kysly dzem s rumom :grinning: minule som zvysok, co mi ostal "vyzrala" lyzickou :grinning: akurat ked robim trasenu plnku, tak nedavam nic... ovocie a ta plnka su dost svieze aj bez toho :wink:

21. feb 2011 o 16:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka ta citronova aroma je super.. som to davala uz davnejsie... hlavne som mala pocit, ze sa potom ovela lepsie farbi MMF ako ked som davala citronku :wink:

a krasne torticky ste zase popridavali :grinning: nam este ostal kusok z tej pre manzelika, ale to mu uz musim nechat... :grinning: :grinning: :grinning: a inak - ja sa pridavam tiez do skupiny - potahovku nejem.. iba sem tam tenucky kusok :grinning: ale vacsinou zje mm alebo hodim do kosa... ale mozem ja za to, ze sa mi potahovane torty pacia ovela viac? :grinning:
21. feb 2011 o 16:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka to znamena ze si urobis maslovym kremom klasika mozes zdobiacim vreckom na kraji korpusu taku akoby obrubu aby ti to nevytlacilo ten slahackovy krem von.

@sofi no skusim tak len ze do zbytku parizaku zaslaham maslo a spravim si mantinel pre istotu aby to udrzalo veru. Este chcu cesto mramorak co je tazsie tak istota bude veru
21. feb 2011 o 16:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina robim ako pises ze mam nad hrncom s vodou dalsi hrniec a slaham slahacom na zaciatku v kuse potom niekedy na chvilocku prestanem a zachvilku zase. Musi to proste zhustnut. Slaham podla toho z kolkych vajec ked robim z tak 12-15 vajec tak aj 45 min. som uz slahala veru :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Voda mi podtym vrie stale ked slaham dlho prilievam vodu zohriatu v rychlovarnej kanvici
21. feb 2011 o 16:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina ja slaham vacsinou tak 2O minut, prvych 10 min nepretrzite a zvysnych cca 10 min kazdu chvilkuu preslaham. inak baby, tento krem som raz jedla po dvoch tyzdnoch, co som zabudla nejake zvysky v chladnicke, a bol uplne dobry. je fakt velmi trvacny...
21. feb 2011 o 16:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@fukylove to je dobry napad dzem s rumom :slight_smile:
21. feb 2011 o 16:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sofi07 - som minule rozmyslala, cim ozvlastnit ribezlovy dzem :grinning: a normalne som bola v soku, ake je to dobre :grinning: a to sa mi trosku ulialo... nechtiac... a je to chutne ako dzem, mierne aromaticke z rumu a hlavne stavnate :slight_smile: este sa mi nestalo, ze by mi niekto povedal, ze bola torta sucha :wink:
21. feb 2011 o 16:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dm1 aha chapem :slight_smile:

@fukylove som zvedava na to farbenie, vcera som si objednala cely set 8 farieb a este aj dalsie veci, to mam asi dodatocneho jeziska :stuck_out_tongue_closed_eyes:
objednavali ste niekto z t-formaxu? ako to funguje...prislo mi uz, ze dnes to odoslu...to znamena, ze este dnes pride kurier?
21. feb 2011 o 16:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka ak ti to budu posielat dnes a ma to prist kurierom, tak zajtra by si to mala mat doma :wink: najlepsie je nechat telefonicky kontakt :wink: ja osobne si radsej veci nechavam posielat postou, lebo casto sa stalo, ze sme neboli doma a kurier ma nemohol zohnat :grinning: lebo vsak matka, nie? ked mi spi dieta (aj u nasich alebo tak), tak mam vypnuty mobil :grinning:
21. feb 2011 o 16:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dm1
@sofi07 děkuju za odpověď.
@fukylove Já dávám marmeládu z rumem do koblih a je to mňamka :grinning: :grinning:
21. feb 2011 o 16:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dievcata ako to je s tym dzemom a rumom? ja som ten typ, co potrebuje presne mnozstva a postup :grinning:

@fukylove ja som si teraz dala prvy krat poslat kurierom, lebo to mam dost daleko na postu a je tu o nicom pocasie, tak ho budeme vyckavat v pohodli nasho domova :grinning:
@jakelina a do tych koblich sa to ako dava?
21. feb 2011 o 16:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@fukylove a kedy sa to potom plati? zatial mi neposlali fakturu ani nic, tak neviem...co mi kurier donesie veci a este nebudu mat ani zaplatene :wink:
21. feb 2011 o 16:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka já vykrojím kolečka a na každé dám trochu marmelády a druhým kolečkem zaklopím. Potom to po obvodu pomačkám a znova vykrojím, aby byl hezky kulatý. Někdo to do nich stříká z boku a není to tak pracné, ale já to dělám takhle.
21. feb 2011 o 16:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina super, dakuje, niekedy vyskusam :slight_smile:
21. feb 2011 o 16:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nikanika28, @alionuska, nádherné dortíky, někdo holt umí :slight_smile:
@mizulienka, platit budeš kurýrovi, doufám že máš dost peněz :grinning:
@zdenallicka, jestli to není tajemství, kde bydlíš?
21. feb 2011 o 17:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,

baby, uzasne torticky ste popridavali :dizzy_face: nejak nemam vela casu prispievat, ale sledujem fotky kazdy den :slight_smile:

@sofi07 ja davam dzem tiez vsade, akurat pod salkovy nie, tam sa mi to jednoducho nehodi :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: celkovo mam viac takych kombinacii, ktore som robila a viac nemusim - akoze mramorak s trasenym kremom, ci tvarohovo-ovocnym ee...
21. feb 2011 o 18:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka platit budes priamo kurierovi, aj u mna dnes bol :grinning: ,sumu podla toho co mas v maili ktory ti poslali.

Ja miesam dzem s rumom vzdy, dokonca tam pridam aj trosku vody a necham vsetko spolu prevriet na plyne.Necham vychladit a tak davam na korpus.Ku parizskemu s bananmi davam marhulovy, pod traseny s ananasom davam ribezlovy, to si pamätam este z cukrarne ze v ananasovom reze bol ribezlovy dzem :slight_smile:
Su aj take kde ho nedavam, napr. jogurtovy,karamelovy a pod...
21. feb 2011 o 19:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte kocky
viete niektora ako sa robi fondan? nejaky receptik nanho ????
21. feb 2011 o 19:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok