Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
13. sep 2009

ved jasne, len som myslela ze si uz isla hajat 🙂

henikav1
13. sep 2009

cessy, nadherne torticky, si sikovna 😵
ty s cim potahujes?? z marschmalow, alebo z inej hmoty?
ja som zatial skusila len toto z marschmalow, este sa vsetkemu musim len naucit, ale trpezlivosti mam dost 😵

cessy
13. sep 2009

heni dakujem 😅 ano z MMF, iba ta so slonikom je potiahnuta K2, ale zle sa mi s tym robilo, takze prvy krat aj na posledy

henikav1
13. sep 2009

preco mam ja take matne tie farby? podla akeho receptu robis MMF? ci len tak od oka? No neviem, budem skusat dalej. Malemu som slubila futbalove ihrisko o dva tyzdne na narodeniny, tak dovtedy musim skusat

cessy
13. sep 2009

ja davam haribo cukricky+asi 600g cukru+ lyzicku kyseliny citr.asi taky recept aky mas aj ty, ze... 😕

henikav1
13. sep 2009

asi ano. No nevadi, na zaciatok som spokojna, budem sa ucit a skusat dalej, kazdy vikend nieco upeciem a onedlho neprejdem dverami od tolkych dobrot. 😀 😀 😀 moj drahy bude musiet rozsirit zarubne 😀 😀
Mozno mam tie zakladne suroviny trosku odlisne, az mi je smiesne, vzdy ked nieco pytam v obchode, co na sk dostat bezne kupit, pozeraju na mna ako na martana 😀 😀 😀
Ved aj slovenske jedla, ked robim s tymito ingredienciami, maju uplne inu chut ako doma 😖
Ale ved ja na to raz pridem 😀 😀 😀

cessy
13. sep 2009

no aj ja by som rada nieco upiekla, len nemam komu. a len tak sama pre seba, teda pre nas s muzom ma to nebavi 😖

neboj urcite vsetky muchy vychytas 😵 . ja sa tiez pomalicky ucim 😵

henikav1
13. sep 2009

ja tuto loptu zajtra vezmem do prace, ponuknem kolegov, aby sa zjedla 😀

cessy
13. sep 2009

a aky si robila korpus??plnku??
aj mne dones kusok 😀

henikav1
13. sep 2009

korpus bol cokoladovy a plnka bananovy krem a kruzky bananov
ak mas chut dobehni, dame si ku kave 😵

cessy
13. sep 2009

ano, ano ta bananova plnka, hmmmm
a kam presne to mam utekat?? 😕 vidim ine zahranicie, tak neviem ktorym smerom sa mam pobrat 😀

henikav1
13. sep 2009

belgicko - brussel 😉
No pojdem ja spinkat, rano musim na panskeeee 😖 caka ma tazky tyzden, dobru noc 😉

cessy
13. sep 2009

to si teda pekne daleko, az ma chut presla 😀 😀 😀
inak aj ja tu uz klipkam z posledneho, idem aj ja
tak dobru noc, pa

bianca
14. sep 2009

ahojte cukrarocky

tak torta na meniny katastrofa nehorazna.Kosrpus sa mi upiekol nizky lebo som dala moc kakaa a navyse sa este vypukol.No hroza...o tom ako sa mi trhal potah ani nepisem lebo som bola zufala...1x som farbila.Pouzila som neake tekute farby divnej znacky a katastrofa.Hmota vyzerala ako ,,mramorovana,, tak som este domiesavala klasiku od Kovandu praskovu a uz to bolo lepsie.No placala som sa v tom ako skolkarka v pochc.... piesku.Vysledok za ani neviem kolko hodin ako tak usiel a i chutovo to bolo dobre no celkovy proces katastrofa.Potom hodim foto lebo dnes zasa kacujeme do CR a nie je cas.Pa pa pa a viac stastia ako som mala ja

lyzenka
14. sep 2009

henika....

máš to podľa mňa preto také práškové - nie lesklé - lebo si to vlastne vypracovala iba z toho práškového cukru a tak.....mne sa to tiež tak robilo...som to mala také čudné...ale potom som si pridávala postupne trošku cery....a hmota mi zostala taká krásna lesklá aj sa mi to dobre miesilo...

...nakoniec aj farba sa mi pekne rozložila všade....

...skús nabudúce tak s tou cerou....

papap...idem baliť...zajtra odlietame do teplých krajín.... 😀

henikav1
14. sep 2009

bianca, no teda viem si predstavit ten horor, ked sa snazis a nedari sa tak ako by si chcela, aj by som plakala, hlavne ze si to zachranila a nakoniec torticka bola fajn

dakujem lyzenka, skusim, sice u nas cera neexistuje, kupila som nejaky cudny stuzeny tuk, voskovej konzistencie, uvidime co to spravi, mna to len tak neodradi 😀 😀 😀
Idete daleko?? uzite si teda slniecka, ked do teplych krajin, u nas je dnes chladno, maly si dokonca rano vytiahol taku jarnu vetrovku.

sofi07
14. sep 2009

jeej, cessy, ako bolo na dovolenke?uz si nieco upiekla na privitanie? 🙂

henikav1
14. sep 2009

sofi, ako si robila tu bielu tortu, ze si mala ten potah taky bielunky??? Ja dam roztopit len biele marschmalow k tomu biely praskovy cukor, logicky vsetko biele a nakoniec to mam aj tak takej kremovej farby 😖
to su mi zahady 😀 😀 😀

alionuska
14. sep 2009

Henika,na bielenie je aj taka beloba wilton.Moze sa pridavat aj do hmoty na potahovanie a aj do kremov..len neviem ci to mas v Belgicku kde kupit. :-/...

cessy
14. sep 2009

sofi ahoj, nie, nie este som poriadne ani nepoprala veci z dovolenky. do kuchyne som sa este ani nedostala

cessy
14. sep 2009

podla mna je krasna biela hmota aj ked sa len cukricky umyju 😉 ,teda myslim tie haribo

henikav1
14. sep 2009

dakujem alionuska, skusim sa popytat, zatial nemam potuchy kde, mam uz jednu stopu , jeden obchodik, pojdem to omrknut

cessy, mala si pravdu ohladne tej cery, pridala som jej trosicku viac a mam uplne inu hmotu, lesklu, ani sa uz tak nelepi, krasne sa s nou pracuje

inac v praci som im oznamila, ze sa budem na nich ucit a kazdy tyzden budu skusat inu tortu, tak uz sa tesia 😀 😀 😀

lyzenka
14. sep 2009

jéj, heni,

to som rada, že sa ti to podarilo....som dúfala, že snáď tá cera pomôže....a nakoniec ano...super! 😀

alex21
14. sep 2009

ahojte.
heni ty si sa do toho ako pustila. Si sikulka aj torticka je pekna 😉 A biela hmota je aj z tych cukrikov co sa umyvaju ako pise aj cessy.
aj oli kopec novych peknych tort. Si super ked tak pecies par tyzdnov pred porodom. 😉
bianka snad sa na buduce bude lepsie darit. A preco sa ti trhal potah. Dala si vela cukru alebo vobec netusis. 😅

henikav1
14. sep 2009

ja som popleta, lyzenka, ty si mi pisala tu ceru, dakujem

alex, no snazila som sa, celkom som spokojna na prvy pokus, dokonca sa to dalo aj zjest 😀 😀

sofi07
14. sep 2009

cessy, veru, do kuchyne az tak po tyzdni :D
heni, to je len z cukrikov umytych, bez bielidla. futbalka je super 🙂

bianca
15. sep 2009

cafte

decka ja sa priznam ze som skusila pouzit ceru ale bol to des tak som to skusila s Palmarinom a fanastika a ani chut potahu nebola zla...super sa roztieral

henikav1
15. sep 2009

ahojte babulky, prajem vam krasny dnik.......

bianca prepac, ale vysvetli mi ako vyzera palmarin? Je to normalny zlty margarin, alebo je tiez biely ako vosk?
Dakujem 😉

henikav1
15. sep 2009

ja mam dnes vianoceeeeeeee
prisla som domov a tu v schranke ma cakal darcek, forma na orchideu 😵 tak sa tesim

cessy
15. sep 2009

ahojte...
heni a ja pozeram, ze za co dakujes, ze o tom som ja nepisala..
palmarin je taky zlty, rastlinny tuk na varenie a pecenie, to urcite zozenies 😉