• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

baby viete mi poradit, kde by som mohla zohnat take nieco? neviem ani ako to volate? bordura?
je to na tej fotke ako su spojene torty, ta ruzova snura :slight_smile:

http://www.anastazia.sk/?page=krstinove

22. feb 2011 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 vdaka za rady :dizzy_face: ..
@zuziq robila som len podla fotky, ziadne sablony nemam, ak by si chcela, hodim ti sem detailnejsie foto ..daj vediet :wink:
22. feb 2011 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka to je silikonova formička - niečo ako perly, videla som ju v cukrarskom raji
22. feb 2011 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ty vdolk yvapdají super, napiš mi prosím taky recept, třeba do Ip díky, ať nejsme mimo téma o dortech:slight_smile:
22. feb 2011 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata prislo mi nadobicko :wink: uz som cela od farieb, ako som skusala :grinning: kolko davate tej gelovky? niekto vravel, ze na spicku noza, ale mne sa zda dost slaba, ked ju dam iba tak malicko...

@jakelina, prosim aj mne hod do ip tie vdolky :slight_smile: dakujem
22. feb 2011 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikanika28 jj bud taka dobra, strasne sa mi to pacilo a malicky bude mat bud. tyzden rok, chcem mu take nieco upiect :wink:
22. feb 2011 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte "cukrárky"... idem piecť svoju tretú tortu ... mám taký problém - z pod marcipánu mi vyteká tekutina...čo to môže byť ? toto je asi môj najväčší problém... a taktiež robím marcipán zo sušeného mlieka - nemáte typ ako ho urobiť ešte bielším... DAKUJEM VELMI PEKNE ... :slight_smile: :slight_smile:
22. feb 2011 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada78 - nádherná torta. Vy taa krásne pečiete(myslím vás všetkých), že sa tu tu moju hanbim dať, lebo je hrozná :frowning2:
22. feb 2011 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq tak tz su fotky z dvoch podobnych toriet, co som robila, snad ti to pomoze :wink:
22. feb 2011 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja si do flasky s dzemom nalejem rum a podla hustoty aka je po rozmiesani a aj podla mojej chuti bude este dolejem alebo necham tak... na toto ti fakt neviem povedat nic presnejsie :slight_smile:
a ak ti neposlali fa dopredu, tak to budes platit pravdepodobne dobierkou, tj pri preberani tovaru... alebo mozno ti poslu aj na fakturu a potom prevodom... neviem :slight_smile:

22. feb 2011 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciatoni - a nedavala si dovnutra nejake ovocie? mne sa to stalo, ked som bola leniva si robit mantinel z masla a tak mi stava z mandariniek vytikla na jednom mieste vonku... ak nemas v torte ovocie, tak potom netusim :wink:
ja zo suseneho mliecka marcipan nerobim, tak s tou druhou vecou ti nepomozem :slight_smile:
22. feb 2011 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hipanka prave dnes som take nieco videla :slight_smile: snad pomoze...

http://www.tortyodmamy.sk/dinosaurus-neznameho-povodu
22. feb 2011 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove dik za ten rum s dzemom, myslim, ze to postaci :grinning:

kurier uz bol a predstavte si, normalne mi predal balik a nechcel ani peniaze...takze som teraz prevodom platila za objednavku :slight_smile:
inac chclea som vyskusat zelenu farbu na listy, zafarbila som hmotu ale je nechutna, uplne sa rozpadava a strasne rychlo schne...mate s tym niekto skusenost?

a ozaj objednala som si aj PME vykrajovac, mriezku strednu, co sa s tym da robit? :grinning: ja viem iba o jednej veci, take kvety sa daju vykrajovat, otlaci sa do toho ta mriezka a potom sa tie stvorceky vytlacaju von a naaranzuje sa to do kvetu, ale okrem toho este co??? :confused:
22. feb 2011 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikanika28 perfektneeee dakujem :wink: je to krasne :dizzy_face:
22. feb 2011 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 dakujem za radu, pravdupovediac ta hmota sa mi cela trhala tak to bol hotovy stres, ale nakoniec som ju nechala dost hrubu....asi aj 3 mm....a mas pravdu nieje velmi hladka neviem preco sa mi tak lepila asi som tam mala dat viac cukru...ale inac dakujem...:slight_smile:
22. feb 2011 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka, jen jak si se dostala ke Kometě, ale teď mi je to jasné :slight_smile: , no nebýt znojemských orlů, kde by dnes byla Kometa?
22. feb 2011 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
VDOLKY
50 g másla
50g cukru
3 žloutky
500 g hladké mouky OO
25 g droždí
3 lžíce rumu
250 ml mléka
Udělat klasické kynuté těsto. Mouky se někdy musí dát víc. Po vykynutí vykrojit vdolky, nechat kynout na pomoučeném vále v teple a otočit jednou na druhou stranu. Do rozpáleného oleje dát s důlkem uprostřed, aby byla kam dát marmeláda. Jednu stranu smažit zakrytou, po otočení nechat odkryté. Nechat okapat na ubrousku a plnit marmeládou s rumem.
22. feb 2011 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 krááásne ružičky, počuj, nechceš Smartflex Flower ? Poslala by som ti ju . Ja som si ju objednala a až keď mi dorazila som si uvedomila, že ju ani nevyužijem, lebo je s lepkom. Mám úplne nové balenie ešte originál zatvorené - 0,75 g

Ja som si nachystala na sobotnú tortičku alstromérie ( moje prvé ) tak sa z nich vytešujem
22. feb 2011 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dala jsem sem recept na vdolky, snad to nikomu nevadí. :slight_smile:
22. feb 2011 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 no nehanbi sa, len pekne to tu daj, kazdy nejako zacinal :slight_smile:
@nikanika28 jeminenky, to je nadhera, ulozim si ju,ak mozem :wink: ako inspiraciu :dizzy_face:
@zlatat prekrasne! o takych kvetoch som este ani nepocula,ale su pefrisne,ako skutocne!
22. feb 2011 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat moja, ved ty si hotova kvetinarka :slight_smile: krasne su tie kvetinky, krasne :slight_smile:
22. feb 2011 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska Dakujem, tusim ho maju i nas v obchode aj s Fixami, tak idem nakupovat :grinning:
22. feb 2011 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj babenky,nie ste tu niektora z Nitry,alebo lapas,alebo Golianovo?Chcem dat synovi tortu upiect,ale neviem kde.tak sa prosim ozvite :slight_smile:
22. feb 2011 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikanika28 jeziiiis,to je krasa :dizzy_face: ja s mojimi lavimi rukami ani nakreslit by som to nevedela :grinning:
22. feb 2011 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak jsem doděla třetí potahovaný, a pořád děs, :angry: ....dnes obzvlášť se mi nedařilo, ta světlá měla být oranžová, :confounded: vyválela jsem ji moc natenko, :confounded: ...trhala se mi :confounded: , .... ty mašle jsem tam dala z nouze cnost, :confounded:.... chtěla jsem dole takový dvoubarevný krucánek, ale vůbec mi to nešlo :angry: ,
mám pocit že čím víc toho peču tak je to horší, mojim levým rukám ani žádné pomůcky nepomůžou :grinning:
22. feb 2011 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove ďakujem, ešte k nim musím niečo vymyslieť - len ešte neviem čo :confounded:

22. feb 2011 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat Ahoj,neviem ci ti prisli IP,ak nie,prosim ozvi sa :slight_smile:
22. feb 2011 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat krasne, ja som si na tieto kvety este netrufla,si ich krasne urobila
beriem :slight_smile:, napisem ti ip :slight_smile:
22. feb 2011 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok