Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
jakelina
23. feb 2011
@mizulienka Dala jsem do čistého kelímku od jogurtu trochu vodky a do toho tu barvu a natírala štětcem.
jakelina
23. feb 2011
@miruska76 dorty jsou krásné, jak od profíka 😉
miruska76
23. feb 2011
@jakelina jej, tak to dakujem za pochvalu 🙂
dada78
23. feb 2011
@ikula2 nepridávala som žiadnu farbu, použila som na poťah Marshmallow cukríky Šmoulovia taký dvojfarebný - bielo modrý, Tescu ma vyšiel 1 balík 26SK (stále to prerátavam na SK :-N) a fakt krásna farba z toho vyšla 😉 ten jeden sáčik + cukor a bolo z toho 750g poťahovky, na tortu som minula asi 500g 😉 a na ozdoby som tiež vážila že koľko to asi bolo - takých 350g ale to Smartflex hmoty 😉
reruna
23. feb 2011
@maca77 ¨tak to je opravdu nádhera, krásné
@miruska76 ten kopačák je super 🙂
fukylove
23. feb 2011
chvalim vsetky nove torticky 😃

ja pridavam zatial iba postavicku.... na piatok robim kamaratke taku minitorticku - mierne dost uletenu... chcela nieco sexi, zaroven zabavne a kedze vymodelovat detaily tvare sa mi nepodarilo, tak som sa s kamaratkou dohodla, ze to bude tanecnica pri tyci, no v povinnej vybave bude mat skladacie vreco na hlavu 😃
fukylove
23. feb 2011
este dodam - torta bude pre chlapa 🙂 ako darcek 🙂

lebo som citala po sebe a vyznelo to, akoby tu sexicu mala dostat kamaratka 😃
jakelina
23. feb 2011
@fukylove vždyť je super, ten obličej je krásný. Klidně jí tu hadru z obličeje můžeš sundat 😃
reruna
23. feb 2011
@fukylove bez hadry!!!
mrka2
23. feb 2011
@fukylove urcite bez vreca, vyzera super! 😃
mrka2
23. feb 2011
@maca77 nadhera, velmi obdivujem tvoje dielka, si velka sikovnica!!!
@miruska76 krasne! ja tu loptu nikdy nepochopim ako sa robi... a ani taku dokonalu gulu neviem urobit... :-p super!
miruska76
23. feb 2011
@mrka2 dakujem, prave ta lopta nie je az taka zlozita, ako to zdobenie 🙂
miruska76
23. feb 2011
@fukylove peknucke 🙂 🙂 🙂
miruska76
23. feb 2011
@reruna dakujem 🙂 🙂 🙂
mrka2
23. feb 2011
@miruska76 aaale, no ked si sikovna,tak lopta nie je zlozita... 😃 ja som raz skusala gulu a vysiel mi... no ani neviem,co,ale gula isto nie 😃 :-p
miruska76
23. feb 2011
@mrka2 no a to mi este ale velmi pomahal priatel, on je taky trpezlivejsi 😉
hanula11
23. feb 2011
@jakelina ahoj, písni mi prosím taky ten receptík na vdolečky 🙂, ať se můžem rozšoupnout 😉 Ď
Jinak všechny DORTÍKY tu opět máte suprové, jestli se mi někdy taky povede takovej, to by byl docela zázrak :-| x-)
mizulienka
23. feb 2011
dievcata chcem sa spytat, robite si ozdoby - ruze, kvety dopredu? alebo vtedy ked potahujete tortu?
ked su uz vyschnute, dobre sa potom lepia na tortu? dik
daniz
23. feb 2011
@fukylove Evik, suprové, ja by som to nechala s vrecom, nech ho dá dole oslávenec... Vieš ako prekvapko...čo ty na to?Bude to také zaujímavejšie... 🙂 🙂 Ale v tvári je pekučka.. naozaj pekná
daniz
23. feb 2011
@maca77 velˇmi pekné, tú tortu s tým oblúkom asi 85 či aké tam je číslo som robila aj ja.veľmi sa mi páči... A aj ostatné sú krásne... si šikulka 🙂 🙂
@zlatat Kvietok ako naozajstný....super.
mayerka
23. feb 2011
ahoj všechny šikovné cukrářky, díky vám se mi "podařilo" uplácat druhý dort v životě. Jste vážně perfektní, díky moc za inspiraci!!! 😃 x-)
mayerka
23. feb 2011
jakelina
23. feb 2011
@mayerka vypadá lákavě, mňam. 😉
zlatat
23. feb 2011
@mizulienka ja si ich robím dopredu - niekedy mi to trvá aj dva dni, kým všetky spravím. No a s priliepaním nemám problém, navlhčím s vodou a držia
zlatat
23. feb 2011
@fukylove dobrááááá =-) :-N

Ja budem mať o pár dní meniny a normálne uvažujem, že si upečiem niečo nové, čo som ešte nerobila - uvažujem nad čajníkom - len mám len malé misky, tak asi bude malý, no čo, aspoň sa zje hneď v ten deň
mizulienka
23. feb 2011
@zlatat dakujem, ale tak ty si ina proficka 🙂 ja ked idu deti spat, tak sa mi podari urobit jedna, dve ruzicky, takze ja budem musiet robit aj tyzden na jednu tortu 😃
hejdita
23. feb 2011
@mizulienka ja si delam ruze az udelam dort....lepe se mi tam pak skladaji protoze jsou jeste prispusobive 🙂 s lepenim neni problem ani po uschnuti to je jako s postavickou 🙂 jenom voda
paja.o
23. feb 2011
@zlatat čajník? co to je?
sisa.b
23. feb 2011
ahojte,

torticky vsetky krasne 🙂

@zlatat, ja som cajnik robila v klasickej forme a po naplneni a zachladeni som to orezala do pozadovaneho tvaru 😉 bol sice maly, ale bol na stole-torte, tak toho bolo habadeeej :-p

mne sa zas tak nechce piect :-p keby som ju uz mala vychladenu, tak je to o inom. ale to okolo ma absolutne nebavi!
zlatat
23. feb 2011
@mizulienka ta čo si ... ja to robím pri večernom folme, keď deti spia. NO ale keď mám veľa kvetov, tak sa s tým piplem aj 4 dni
@sisa.b vidíš, to ma nenapadlo, ale potom je hodne odpadu, že? Ja som myslela, že ho spravím na štýl lopty ( teda upečiem v miskách a spojím ) - ale asi sa na to vytoto a spravím klasika - nejak ma znova chytilo drôtikovanie, tak idem skúšať rôzne kvietky.

Baby taká som skamaná - objednala som si z T-fornaxu ráfik slza ... kamoška mi poradila malú a mini ... dnes mi to došlo a ono je to také maličké, že mi z tej malej výjde možno ledva 2 kg torta 😢 😢 MOhla som si radšej objednať strednú ( ale podľa rozmerov sa mi zase zdala veľká, preto som ju nevzala )