Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bury
25. feb 2011

@reruna - já jsem si teď tu abecedu objednala, jsem zvědavá, jak mi to půjde 😀 😀

reruna
25. feb 2011

@bury díky

jakelina
25. feb 2011

@reruna budeš muset vykrajovat přes sáček, ale ty větší písmenka by měly být lepší. 😉

anibas
25. feb 2011

a ešte jedna

jakelina
25. feb 2011

@anibas ta je úžasná. Zkoušela jsi zavalovat do potahovky ty válečky z barevné hmoty?? Nebo jak se to dělá???

anibas
25. feb 2011

@jakelina presne tak, niekto tu dával odkaz na špirálky, no a ja som vyskúšala káro, je to PDT rozvaľkaná a položené zafarbené nitky z PDT a opäť rozvaľkané

mrka2
25. feb 2011

@reruna ano, mam funky a este aj jednu inu,co mam tam to J,ale neviem,aka to je. a ano, tie sa vytlacaju. 🙂 skoda,ze si tak daleko,ja by som ti pozicala,keby si bola z jedneho mesta 😀

mrka2
25. feb 2011

@anibas jej, krasa. ako sa ti robi s PDT? mne uz celkom fajn, len som pred tym nevedela s nou robit a hlavne som robila v lete a straaasne sa mi topila. to mala moja mala akurat rok vtedy. tak od vtedy som s nou nic nerobila,ale teraz,ked je zima tak super! 🙂

andriss23
25. feb 2011

@zlatat krása,toto sa mi echt páči 😵

a všetky parádna robota 🙂 🙂 🙂

mrka2
25. feb 2011
broucek2
25. feb 2011

@vinka jojo, neměla jsem doma nic, tak jsem si musela vše nakoupit a navíc jsem si objednala pár formiček na perníky
tady je krásných dort, jedna hezčí než druhá

broucek2
25. feb 2011

@reruna měla by být, ale ještě jsem ji nezkoušela.

broucek2
25. feb 2011

@ferinka taky pěkná suma, měla jsem tam jen 1kg marcipánu, jinak samá udělátka. Teprvě začínám. Dmes jsem dělala 3. potahovanou dortu

jakelina
25. feb 2011

@broucek2 tak se těšíme na fotku. 🙂

lukika
25. feb 2011

@anibas tak tá je krásna aj pekne zladená aj ja si pamätám že to tu niekto dával ten postup s tými valčekmi v hmote ale som si to neuložila nehodíš sem prosím ten link nechce sa mi to hľadať aj tá mašľa je krásna úplne dokonalá ako naozajstná máš aj na ňu nejaký postup prosím otáznik síce aj tak by som to asi nezvládla vyzerá to tak zložito
ja som sa dnes dozvedela že mám robiť tortu mojej neterke k 18-tke ale až v marci a neviem čo ,Poradte baby čo by sa tak hodilo ale musí to byť niečo slušné kvôli ostatným členom rodiny mohol by tam byť aj macko otáznik alebo nejaké kvety otáznik fakt neviem

mrka2
25. feb 2011

@lukika no jasne,ze tam mozu byt kvety a aj macko,ked sa jej to paci... chcem sa ta opytat, preco pises otaznik slovom? nie ze by mi to vadilo,len ma to zaujima 😀

broucek2
25. feb 2011

Barevně není úplně to pravé, ale použila jsem zbytky z minulého týdne. Navíc se omlouvám za kvalitu fotek, ale fotila jsem ve spěchu před odchodem do práce.

lukika
25. feb 2011

@mrka2 lebo mi nefunguje otáznik Preto sa pýtam lebo neviem že či je vhodné dávať 18-tke maca či to nie je len pre malých alebo radšej kvety

mrka2
25. feb 2011

@lukika no ja ked som mala 18,tak sa mi stale pacili mackovia, ved to je zlate. ale kvetmi isto nic nepokazis.. alebo nejaku kabelku? ta nie je az taka tazka.. 🙂
@broucek2 peknucka. ja tie volaniky,co mas naspodu vobec neviem 😖 vobec sa mi nedaria ☹

jakelina
25. feb 2011

@broucek2 hezká 😉 dortička. Ta žlutá barva je krásně zářivá. 🙂

mrka2
25. feb 2011

@jakelina ty este nespis? ja mat 4 deticky,tak uz o siedmej spim 😀

broucek2
25. feb 2011

@mrka2 dnes jsem je zkoušela poprvé, takže jsem se taky trošku trápila.
@jakelina to je přášková citronová žlutá. Mně se víc asi líbí žloutková a příště budu dávat míň barviva, hlavně ta fialová je potvora. Je tam rocha a je to moc tmavé.

miruska76
25. feb 2011

@broucek2 pekna torticka 🙂

miruska76
25. feb 2011

@anibas no tak tato torticka nema chybu, krasna 🙂 🙂 🙂

miruska76
25. feb 2011

@mrka2 super, krasna 🙂

miruska76
25. feb 2011

@adul67 no tak prsia sa chystam piect koncom marca priatelovi na 40, neviem, hodi sa to? inak je suprova 🙂

lukika
25. feb 2011

@mrka2 ved kabelka je podľa mňa strašne ťažká alebo nie otáznik neviem ako sa to robí najskôr som si myslela že urobím určite kvety ale ked som uvidela tú krásnu tortu od @anibas tak ma napadol macko Bóóže zas tu okačím do noci pri tom notebooku to je hrúza koľko času viem stráviť pri tých tortách

yamahafazer
26. feb 2011

zase same nadherne torticky pribudli krasne vsetky 😵
@zlatat ta tvoja kyticka je nadherna 😵 kolko ti trva spravit taka kytica na drotiku tolko vela kvetov lebo co som ja robila len male biele kvietky na svadobnu tak to dalo dost dlho zabrat som to robila po veceroch na etapy aj 3 vecery to trvalo a som skusala laliu a mne sa tie listy dole lamali ked som ju chcela zdratkovat
@anibas tato stym mackom je strasne peknucka 😵