• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. januára 2017 
@anibas jeej krasna torta s tym macikom...ja som davala odkaz na tie spiralky, ale nenapadlo ma, ze s karom to bude take krasne..super...a ked si to vovalkala dnu, neoddelovala sa ti hmota od tych pasikov?
26. feb 2011 o 06:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 krasne torty a ten nemo, ako zivy, ako si sa to naucila robit? :wink: mas nejaky fotopostup? :sunglasses:
@zlatat krasne krasne, to su moje oblubene kvety, uplne ako zive. Tiez sa ta chcem opytat, tie kvety a drotikovanie si sa naucila iba podla internetovych postupov, alebo si bola na nejakom stretku, kde ti ich ukazali?
mne sa zda, ze to je strasne komplikovane :unamused:
26. feb 2011 o 06:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika ked mozem, tu je postup na ten farebny efekt v potahovke...

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=19&t=11521
26. feb 2011 o 06:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beruska2x diky obydve su dobre :slight_smile:

tak a ja mam dort na 97% udelany taky pak hodim fotku jeste musim doladit miminko a poskladat kolebku a miminko zakryt a uz to je hotovo ...premyslim ze tu kolibu dam asi mimo dort v krabicce kterou jeste vystuzim aby to nejak nezvadlo protoze s nim pojedou 130km
26. feb 2011 o 07:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@broucek2 krasna, mne sa aj farebne paci :slight_smile:
@mrka2 ani mne tie volaniky nejdu :frowning2:
26. feb 2011 o 07:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem všetkým
@mrka2 no je rozdiel v MMF a PDT : MMF sa viac drobí, nedá sa dobre farbiť ale sa mi páči zamatový povrch a lepšie sa po nej kreslí, PDT je naťahovacia, ale je pravda, že v lete bude s ňou problém s vysokými teplotami :frowning2: výborne sa farbí, nedrobí sa ako cukríková, ALE : nepáči sa mi ten gumový vzhľad - MMf je krásne matná a PDT ako pogumovaný obrus, asi budem kombinovať, tak isto dlhšie tuhne ako MMF aj ako WI, je to niečo medzi nimi dvoma
26. feb 2011 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika nemám uložený postup :frowning2: len položíš a opatrne prevalcuješ podľa krásy
a mašľa je robená z PDT, preto sa krásne vlní, nič len pásiky preložené a vystužené, ak nájdem odkaz - mám ho v inom PC - tak hodím sem link
26. feb 2011 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka trošku áno, treba robiť opatrne, ale PDT je lepivá, takže celkom OK
26. feb 2011 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika http://www.dorty.artmama.cz/node/47755 koukni tohle neni az tak slozite ani neni z toho moc odpadu a vyzdoba je jen ne tobe :wink: - bud muzes malovat nebo zdobit hmotou..
26. feb 2011 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita todej kolibku mimo - me vcera zakaznice volala ze se jim zlomilo cislo - a to jsme dort balila do krabice do bublinkove folie :pensive: - mela jsme ji je dat zvlast at si je tam zapichne no :unamused:
26. feb 2011 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas tak ta je fakt krasna, krasne kombince barev ..meda, masle fakt nadherny :wink:
26. feb 2011 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miruska76 ahoj určite ano aj ja som to piekla k narodkam nemal síce rovnych 40 o niečo menej ale to neva a do vnutra som dala flaštičku rumu so slamkou takže sa aj zabavia a taku vedšiu aby si mohli cucnut aj viacerí.
26. feb 2011 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika no neviem,na aku torticku sa citis,ale ja som robila kabelku tak,ze som upiekla normalne korpus v okruhlej forme,naplnila, prerezala som na polovicku a postavila som do tvaru kabelky. a uz len potiahnut, urobit nejake uska, pripadne vrecka a mas. nic takzke... :slight_smile: ale napr.ta,co robila anibas s tym mackom je krasna a isto by sa potesila aj taka 18-ka. alebo nejaku taku neutralnu. mne sa strasne paci nieco v takom style http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2964 a je aj celkom jednoducha.hmm? co ty na to?
26. feb 2011 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tu je :slight_smile:
26. feb 2011 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita je nádherná na tu holubicu maš vykrajovatko?
26. feb 2011 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zkus webovky Fler.cz, tam najdeš úplně všechno :wink:
26. feb 2011 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adul67 ďakujem, nie holubicu som malovala
26. feb 2011 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 - náhodou je pekná a celko msa tam to "pokazené" hodí. vyzerá to ako nejaké listy.
@adul67 - tiež veľmi pekné
26. feb 2011 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita prekrasna, a ze holubica malovana, to ja by som nezvladla nikdy :slight_smile:
a tu je mojich par :slight_smile:
26. feb 2011 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 - pekná torta
@ferinka - jej to j epodarené to autíčko
@rene82 - peknučké
@zany - jednuduchý a pekný
@dm1 - jej to je milé. presne tak pre dvojročné dieťa =)
@mrka2 - je veľmi pekná
26. feb 2011 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat - waw, to kvety su úžasné!!!!!!!!!!!
@sofi07 - veľmi pekné torty
26. feb 2011 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@broucek2 @anibas - opäť podarené a peknučké dielka
26. feb 2011 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita @bzucinka2 - krásne pečiete baby =)
26. feb 2011 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 dakujem, ale ja som proti nim zaciatocnik :slight_smile:
26. feb 2011 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 - nemyslím si. Vy pečiete krásne torty, všetky torty sú tú krásne a hlavne že vá s to baví.
26. feb 2011 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita naaadhera :wink:

@bzucinka2 to jsi teda ale pekne sikovny zacatecnik :grinning: toho mimizemstana bych se normalne bala :wink:
26. feb 2011 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 tyyyyyyyjo ten mimozemšťan je nádherný,bych se bála do něj zajet nožem :grinning:
26. feb 2011 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andriss23
@yamahafazer ďakujem. Aj mne to dlho trvalo - tiež robím po večeroch, keď deti už spia a veruže neviem, či aj nie 3 večere, ale robila som to z tej novej anglickej hmoty špeciálnej na kvetinky a ona pekne rýchlo tvrdne, takže v jeden večer som vykrojila, nastokla na drôtiky, a o hodinu dve som už mohla maľovať a spájať. No tiež je krehká a aj som si trošku pri aranžovaní odlomila z lupienkov, no našťastie to nebolo také do oka bijúce - holka si to ani nevšimla :grinning: ale bola z nej taká nadšená, že mi ešte aj trošku prihodila :sweat_smile: :sweat_smile:
26. feb 2011 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23
@mizulienka ďakujem veľmi pekne - no bola som aj na stretku, ale tam som sa toho moc nenaučila - chcela som vidieť všetko ale nakoniec som si tam nič nevyskúšala, takže takmer všetko som sa naučila z fotopostupov na nete
26. feb 2011 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 krásne tortičky - to auto je super. Mne včera prišiel mail, či by som vedela spraviť Lexus 460 no neviem, či do toho ísť, hlavne, keď im moc záleží na hodnovernosti - teda musí sa hodne podobať a ja som robila len jedno jediné autíčko. Uvidím, ako sa rozhodnem
26. feb 2011 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok