Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
1. mar 2011

@blackrose to muzes upect treba i v obycejnem pekaci.. pokud si ale myslis ze to cislo podle predlohy ani nevykrojis. tak to bych se do toho asi ani nepoustela 😕 a vymyslela bych neco jineho.....

lussy23
1. mar 2011

@anibas krásne

beruska2x
1. mar 2011

@blackrose co treba zkusit srdce???? to je dobry potahovaci trenink 😉 a formu vyuzijes urco mnohem vic 😉 ..

dm1
1. mar 2011

@blackrose priklanam sa k babam aby si na zaciatok isto skusila radsej nieco menej narocne na potahovanie taketo tvary daju veru zabrat aj skusenejsim "tortarkam"

beruska2x
1. mar 2011

holky nedelala jste nekdo podle postupu lod - bud piratskou nebo i plachetnici (to se nemuzu rozhodnout) - jestli nekdo nemate video nebo fotopostup diky 😵

tunylyk
1. mar 2011

maminky napiste mi nejaky fajny overeny recept na plnku,co moze ist aj pod potahovku,uz mam mierny stres a paniku 😀 a hlavne chaos z toho,co ano a co nie a nechcem nic pokazit a piatok sa blizi 😝 dnes som si vymodelovala pismenka na Matuskove meno,celkom sa mi vydarili,robila som podla vasich rad,pomohla aj ta Cera na ruky,fakt dobry tip 😉 nechodim sem casto,ale toto som postrehla 🙂

beruska2x
1. mar 2011

@tunylyk 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu

anibas
1. mar 2011

@lussy23 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to nie je moje dielo - to na inšpiráciu príklad

tunylyk
1. mar 2011

@beruska2x dakujeeem 🙂

beruska2x
1. mar 2011

@tunylyk 😉 na kulaty dort o prumeru 26cm delam z poloviny.. 1x promazavam marmeladou s rumeme a potom kremem a na potreni 😉

blackrose
1. mar 2011

dakujem vam velmi pekne za rady 🙂
potahovala som len raz klasicku okruhlu tortu s original marcipanom, preto si myslim, ze s tou trojkou by som asi mala problem...
a vtipne nechcem rodit, chcela som nieco decentne. Bude to rodinna oslava, v restauracii a k tomu stylu sa nebude hodit taka torta. Keby to bola torta len pre nas, taka sukromna, tak urobim to srdiecko 🙂
mm stale "trva" na tej 30-tke, uz aj povedal, ze nemusi byt potiahnuta marcipanom, ale chcel by 30.
Ja by som najradsej urobila krasnu klasicku okruhlu 😝

beruska2x
1. mar 2011

@blackrose prece ale srdce muze byt velmi decentni.. http://www.dorty.artmama.cz/srdce-47 podivej...

myslim ze je lepsi si vybrat neco jednodussiho - trenovat a mit hezky dort nez pak aby ti to bylo lito ze se nepovedl jak jsi chtela - manzelovi vysvetli ze to neni tak jednoduche jak to vypada 😝 😉 a ze si muze dort za tezky prachy taky objednat jinde 😉

tedy muj nazor - zalezi samo na tobe...

tunylyk
1. mar 2011

@beruska2x dakujem,preratala som si to tiez 😉 malo by mi to stacit 😉 dufam,ze sa podari,drobcovi k dnesnemu rociku sice len ako dekoraciu na fotku,on dostane inu,taku co ako alergik papat moze,tu co idem robit bude pre hosti 🙂

beruska2x
1. mar 2011

@tunylyk 😉 ono to mnozstvi kremu se nekdy tezce odhaduje - aspon me 😀 stejne prcci v roce tem dortum moc nedaji to je spis na foto 😉 jim je to putna 😀

tunylyk
1. mar 2011

@beruska2x muzik sa mi smeje cez plece,ze presne tak 😀

mrka2
1. mar 2011

@lukika aha, nasla som postup na kabelku http://www.dorty.artmama.cz/node/47755 🙂

alionuska
1. mar 2011

@ikula2 ja nemam stvrocovu formu ani jednu...vypeciem si platy na plech a podla potreby si odrezem kolko potrebujem.

alionuska
1. mar 2011

@fukylove ty si srandistka😀 super si to vymyslela..my zeny sme pekne aj s vrecom na hlave😀 😀 😀 😀

vlada111
1. mar 2011

@dm1 zvláštne, že mala rozdielne kvality. Ale chápem, ja keby som mala zákazku a nedarilo by sa mi, asi by ma porazilo. Ja plánujem robiť len pre našu rodinu, teraz si na mňa synovec vymyslel tenisovú raketu a loptičku. Som zvedavá, s akou variantou ešte príde. Narodky má 31.3.

evena
1. mar 2011

@daniz děkuji 😉

@fukylove taky už to budu raději dělat jako ty a pod potah dám jen máslo + cukr + případně kakao, jistota je jistota 🙂

@ada9557 používám klasické máslo (zlatá haná, nevím jestli je u vás k dostání), ty hery sem používala kdysi dávno, ale prý to není moc dobré .. zkoušela sem i takové to pravé kvalitní máslo přímo od těch co mají krávy a to vůbec nebylo vhodné, asi je hodně tučné, musela sem tam dát hrozného cukru 😝

@alionuska pěkný dort 😉
já péct na plechu nemůžu, mám prolisované plechy tak by korpus byl uprostřed o dost vyšší 😝

@beruska2x já mám recept na pudinkový krém 250 ml mlíka na 250 g másla 😕 příště zkusím toho másla ubrat .. 🙂

@raci tak koukám že se ti stalo to samé 😕 je to záhada co? 😀

@blackrose to srdíčko bude určitě lepší volba, taková něžnější když to bude pro manžela 😵

evena
1. mar 2011

mám první placenou zakázku 🙂 můj ukázal v práci fotku toho dinosaura tak na 25. peču jeep - hammer, už teď mám stresy 😀

prosím poraďte mi jak nejlépe docílit černé barvy ... jednou sem dělala černý dort, použila sem černou gelovku, jenže bych tam vyplítvala celou lahvičku tak mi někdo poradil černé uhlí 😅 dort černý na první pohled byl, ale prostě to nebylo ono, na světle byl takový šedomodrý 😝

zdenallicka
1. mar 2011

@evena Obarvit kakaem na hodně tmavě hnědou a pak teprve použít černou gelovku.. ;)

lukika
1. mar 2011

@mrka2 si zlatá si nezabudla že uvažujem o kabelke ten postup mi dala aj @beruska2x takže už ho mám je to fakt dobrý postup akurát musím vymyslieť nejakú inú výzdobu aby tá kabelka nemala tie kvetinky inak moc díky

ada9557
1. mar 2011

@evena Dakujem.Asi som ju niekde u nás videla. 😵 teda to maslo zlatu hanu.mne osobne tie palmariny tiež veľmi nechutia 😝 .
a držím palce nech sa podari tá na zakazku 😉

lukika
1. mar 2011

@zdenallicka ak tam dá moc kakaa nebude sa jej to drobiť otáznik
@karaa ja som potrebovala hnedú malému na tortu akože to mala byť rola som to mala v pláne vyvaľkať a odtlačiť tam podložku nemala som hnedú gelovku a dala som tam čokoládu tu mi niekto poradil že s čokoládou zafarbím na hnedo ale mne sa to začalo drobiť a tak som to tam vysypala ako hlinu a sa mi to páčilo viac ako vyvaľkané vyzeralo to také skutočnejšie takže ani nevadilo že sa mi to nepodarilo

karaa
1. mar 2011

@lukika super tip, vdaka. Inac ta rola je super, taka skutocna 😉 o traktore ani nehovorim, krasna torticka 🙂

lukika
1. mar 2011

@karaa diky to bola moja druhá torta tak som sa vytešovala že sa mi podarila

karaa
1. mar 2011

@lukika druhaaa? neverim 😉

broucek2
1. mar 2011

@lukika krásná a absolutně nechápu, že druhá. Velká šikula a hlína je moc povedená a o traktoru ani nemluvím

lukika
1. mar 2011

@karaa no druhá aj som mala nervy malý si vymyslel traktor som nevedela či sa mi to podarí ale toto je fakt dobrá stránka a super baby čo ti poradia tak som to zmákla